.
.
.
.
.
.
..

.
.

Leden 2008

Plemena

29. ledna 2008 v 20:45 | Marky
Hucul
Původ : Karpaty
Původní využití : V zemědělství a do zápřahu
Dnešní využití : Jako jezdecký kůň pro malé i velké, v zemědělství i do zápřahu, k hiporehabilitacím.
Povaha : Klidný a inteligentní.
Výška : 125 - 135 cm
Barva : Hnědák a šedý plavák, bílé odznaky jsou nežádoucí.
Poznámka : Hucul je velmi startobylé plemeno . Je statný a značně odolný. U nás je poměrně častý

Jak zvednout koni nohu

27. ledna 2008 v 20:40 | Marky |  Info o koních
Jak zvednout koni nohu :
Přední noha : Postav se k noze, kterou chceš zvednout. Stůj proti koni tak, abys viděla jeho ocas. Rukou mu přejeď po zadní straně nohy od shora dolů , až nahmatáš spěnku. Kůň možná nohu zvedne sám, pokud ne , uchop do ruky přední část spěnkového kloubu a ohybem v karpálním kloubu nohu zvedni. Pokud to bude nutné , opři se ramenem o koně , aby přenesl váhu na druhou nohu. Uchop přední část kopyta do púootevřené dlaně.
Zadní noha : Postav se opět proti koni. Přejeď rukou po zadní části nohy až k hleznu , pak přejeď na přední část nohy a sjížděj po nártní kosti , až nahmatáš spěnku. Uchop v tomto místě nohu a zvedni ji.
Tak doufám , že se vám to povede ;)
Markéta ( Marky Autorka )

Pár obrázků

22. ledna 2008 v 19:07 | Marky
Ahoj lidičky tady máte pár obrááázků :

Třpitivé nápisy

21. ledna 2008 v 21:03 | Marky
Ahoj moc vás zdravím teď po Vánocích zase začnu dávat na blog často něco nového !!! Tak doufám, že si to tady užijete !!! =)
Markéta ( Marky Autorka )

Chody koně

20. ledna 2008 v 13:35 | Marky |  Info o koních
TRYSK - Trysk je čtyřdobý chod, v němž nohy pracují v následujícím pořadí: vnitřní zadní, vnější zadní, vnitřní přední, vnější přední. Jelikož krok je také čtyřdobý chod, často se říká, že má-li kůň dobrá krok, bude také dobře cválat. Pozorujte závodní koně procházející se po dráze ajistě si toho všimnete! - Jízda na koni tryskem je osvěžující a vzrušující zkušenost, ale má-li být bezpečná a příjemná pro koně i jezdce, je nutno si osvojit vyvážený, bezpečný sed a cítit se jistě při ovládání koně. Rovnováha a bezpečnost jsou důležité, neboť ztratíte-li rovnováhu v tomto chodu, můžete buďto spadnout, nebo zůstat viset na otěžích. Kůň se bude snažit odstranit tlak na hubu a může se zcela vymknout vaší kontrole. CVAL - Cval je třídobý chod, kdy nohy koně dopadají na zem v následujícím pořadí: vnější zadní jde dopředu, pak vnitřní zadní a vnější přední jdou dopředu společně, následovány vnitřní přední. Pak nastává přerušení, kdy jsou všechny čtyři nohy ve vzduchu a opět se opakuje tentýž vzorec - vnější zadní, vnitřní zadní a vnější přední společně a vnitřní přední. - Teprve ve cvalu novopečený jezdec poprvé zažije vzrušení z rychlé jízdy na koni. Pocit rychlosti a síly, jak kůň každým skokem ukrajuje další metry pod sebou, přináší dokonalý pocit štěstí. Ale navzdory větší rychlosti jezdec pociťuje tento chod jako velmi hladký. KLUS - Klus je dvoudobý chod - kůň přešlapuje z jednoho úhlopříčného páru nohou na druhý. Posloucháte-li zvuk kopyt, uslyšíte v rámci jednoho kroku pouze dva údery kopyt. Vnější zadní a vnitřní přední se pohybují kupředu společně. Pak následuje chvilka přerušení a kupředu vykročí vnitřní zadní a vnější přední nohy současně. - Klus je následující chod, který vám kůň může nabídnout a mnoho novopečených jezdců považuje tento chod za nejobtížnější. Když kůň kluše, pociťuje jezdec daleko silnější pohyb pod sedlem, než na jaký je zvyklý z kroku. Abyste se cítili v tomto chodu pohodlně, musíte mít tělo uvolněné, aby mohlo absorbovat pohyb a nikoliv napjaté, neboť pak byste na koni poskakovaili. KROK - Krok je charakterizován jako čtyřdobý chod, neboť kůň pohybuje každou nohou zvlášť. Zaposloucháte-li se do zvuku jeho kopyt, uslyšíte čtyři nezávislé údery kopyt. Sekvence kopyt v kroku je následující: vnější zadní, vnější přední, vnitřní zadní, vnitřní přední. Kůň by měl dělat kroky stejné délky a měl by vypadat energicky a cílevědomě. Díváte-li se na koně v kroku, zjistíte, že jeho celé tělo je v pohybu. Pohyb protéká svaly hýždí, přes hřbet, plece až do krku. Kůň by měl vypadat silně,atleticky a trénovaně. Ačkoliv krok je nejpomalejší chod, kůň používá ve značné míře krk, což znamená, že si musíte dít pozor na to, aby vaše paže tento pohyb kopírovaly a neomezovaly.

Ahooooj

16. ledna 2008 v 13:44 | Marky
Ahooojik lidi jak jste si užili Vánoce? Já úplně bez chyby, až na to že nebyl shííh :o(
Já jsem dostala novou jezdeckou přilbu!!! Z tohodle dárku jsem měla největší radost!!!
A z čeho vy jste měli největší radost? Napište do komentářů!!!
Tak se zatím mějte!!!
Markéta ( Marky Autorka )