.
.
.
.
.
.
..

.
.

Květen 2008

Kentauři

25. května 2008 v 20:27 | Marky |  Mýty a legendy
Kentaur je napůl člověk a napůl kůň . V horní části od hrdla nahoru je to člověk , od pánve dolů kůň . Kentaur je plaché stvoření , mívá většinou po ruce luk a šípy . Žije ve skupinkách , nejčastěji v temných lesích .

Pegasové

25. května 2008 v 20:21 | Marky |  Mýty a legendy
Pegas je okřídlený kůň . Žije v lesích nebo v jeskyních . Je bílý ( jsou výjimky ) , Pegas může mít i roh .

Jednorožci

25. května 2008 v 20:18 | Marky |  Mýty a legendy
Jednorožec je většinou bílý kůň s rohem mezi očima . Je to mírumilovný tvor žijící většinou v lese , který nesnáší násilí . Jednorožci mají někdy i křídla .

Mix

23. května 2008 v 15:40 | Marky |  Koláže
Ahoj , tak tady je z nudy stvořená další koláž :
Je sice trošku malá , ale je rozmazaná a kdyby byla větší , byla by hrozně rozmazaná

Postavy - Jessica a Galeon

22. května 2008 v 19:08 | Marky
Tady jsou postavy !!! Takže Angelika ( Ashley Tisdale ) :
Jessica a Galeon :
Patrick :
Erin :
Nicol :

Jess a Galeon díl 2.

22. května 2008 v 11:13
Jessica se od svého děsivého snu bála čím dál víc být sama .
Chtěla si o tom promluvit s její o rok starší sestrou Ashley , ale ta byla bohužel na internátní škole . Jediná , s kým si mohla promluvit , byla její kamarádka Angelika . Byla soucitná a chápala druhé v těžkých situacích . Jessica spěchala na autobus , jela do stáje . v Břízovém háji vysedla a pospíchala do klubovny , kde si odložila věci a převlékla se. Jako velká voda se přihnala do stáje a utíkala ke Galeonovi do boxu . Dala mu pusu a velkou mrkev . Potom zjistila , že jí ještě jedna mrkev zbyla . Rozhodla se , že ji dá Rodneymu . Rodney se zranil , když byl z Jessina pádu vystrašený . Jessica přišla k jeho boxu a soucitně na něj mluvila . Rodney byl jako omámený . Nesnesl kolem sebe nikoho od té doby , co byl tak vylekaný . Jessica mu ji položila na okraj žlabu . Při pohledu na Rodneyho se rozplakala . Utekla a chtěla vběhnout ke Galeovi , ovšem jak byla zaslepená slzami , spletla si box o jeden dál a vběhla k hnědákovi Talliemu . Tallie se vyekal a cuknul sebou . Jess od něho vyběhla a zahnula ke Galeovi . Nasedlala ho a nauzdila , vyvedla ho ven a nasedla na něj . Poídla ho do cvalu a ujíděla pryč . Naneštěstí ji viděl Patrick a zavolal : Jessico , stůj ! Počkej !
Ale marně , Jessica ho neslyšela . Ujížděla tryskem na Galeovi směrem k lesu . Patrick nauzdil jeho koně Morona a vydal se za ní . Angelika ho zahlédla , vyvedla jejího Tallieho a tryskem se hnala za Patrickem . Když ho dohnala , byla v dohledu i Jess . Ta však nic netušila . Když ji dohnaly , Jessica se zastavila a tázavě na ně zírala . Co - co tady děláte ? Vyjekla Jess.
Podívala se tázavě po Angelice . Ta jen pokrčila rameny a kývla hlavou k Patrickovi .
Mohla jsi Galeovi ublížit , začal z nejista . Asobě taky , dodal .
Co mně máte co sledovat ? Tady si člověk nemůže už ani vyjet na vyjížďku ? Jessica byla rozčilená .
Angelika to nedokázala snést a řekla jí : Jess , jak jsi ho okamžitě pobídla do trysku , mohla jsi mu ublížit , i sobě , ale já ti nechci nadávat !
To je v pohodě , řekla Jess , otočila Galea a nečekaně ho nakopla do trysku .
Angelika otočila Tallieho a cvalem zamířila k lesu . Chtěla Jessicu dohonit a promluvit si s ní . Tallie byl Quater horse + Anglický plnokrevník , takže byl velmi rychlý . Za chvíli uviděla Jessicu jak stojí a drží Galeovi otěže . Utírala si slzy a jakmile zahlédla Angel , otočila se k ní . Angelika seskočila z Tallieho a objala ji . Angeliko !!! Mám strach !! Vykřikla Jessica a omdlela . Angelika užuž hledala mobil v kapse , ale to už se k nim blížil Patrick a Erin . Angeliko , kam jsi zmizela ? Zaútočil na ni Patrick . Jessica měla pravdu , jsi skutečně tak hrozný !! Angelika měla v očích slzy . Vzala Jessicu , vysedla do sedlaa vytáhla ji před sebe . Rychleji než cvalem jet nemohla , aby jí kamarádka nevyklouzla . Erin se je snažila dohonit , Patrick tam zůstal . Když je Erin dohonila , řekla Angelice : Mám ...... víš ........ začala nejista Erin . Chytila jsem Galeona . Angelika zpomalila do kroku a podívala se přes Jessicu na Erin . Erin jela na Dillim a v ruce držela Galeonovi otěže . Když dojeli na ranč , Erin pomohla Angelice sundat Jessicu a zavolaly záchranku .
Jessiko !! Jessiko !!
Jess otevřela oči . Nad ní se skláněli její rodiče .
Kde .... kde jsem ? Promluvila tak tiše , že jí bylo sotva rozumět . Omdlela jsi , Doplnil ji otec . Jsi v nemocnici , ale neboj se , ještě dneska pojedeš domů .
---------------------------------------KONEC DRUHÉ ČÁSTI-------------------------------

Prosíím poraďte mi !

22. května 2008 v 10:30 | Marky
Pls poraďíte mi ? Nevím , jestli se vám můj blog líbí nebo jestli je zbytečnej , tak jsem založila tuhle anketu

Jess a Galeon díl 1.

18. května 2008 v 17:43 | Marky
Byla jedna holka , jmenovala se Jessika . Měla tmavě hnědé vlasy a modré oči . Měla grošáka jménem Galeon . Galeon byl 6letý Hanoverák s bílýma ponožkama . Galeon byl pro Jessiku vším . Jednou si chtěla Jess na Galeonovi zajezdit , ale zjistila , že Galeon má na levé zadní noze upadlou podkovu . Tak Jessika zavolala Salmu ( majitelku stáje ) , jestli by nezavolala kováře . Salma zavolala kováře a řekla Jessice , že si může zajezdit na jiném koni . Tak si Jessika vzala 4letého vraného hřebce jménem Rodney . To ale neměla dělat . Hned , jak mu chtěla dát sedlo , už se ošíval . Napomínala ho , ale marně . Rodney byl pěkný rošťák . Nakonec se jí podařilo ho nasedlat na nauzdit . Vyvedla ho ven , aby nasedla , ale to se jí také tak tak podařilo . Když Rodneyho pobídla do kroku , odmítl . Tak ho pořádně nakopla , ale stalo se něco , s čím Jessika nepočítala . Rodney se vzepjal a Jessik na to nebyla připavená . Sletěla z Rodneyho jako pytel brambor . Její kamarádka Angelika jí ryhle přiběhla na pomoc . Patrick , jejich kamrád , mezitím chytil a přivázal Rodneyho . Potom se Jess s pomocí Patricka a Angeliky dobelhala do klubovny . ,,Jsem v pořádku" , snažila se Jess vysvětlit. Salma se nabídla , že ji hodí autem domů . Jessika přikývla . Když ji Salmaodvezla a rozloučily se , padla Jess únavou na postel . Ani si nevšimla , že usíná .......... Rodney , stůj !!! Křičela Jessika zoufale . Prosím !!Vraník se stále vzpínal . Rod - ....... áááááá. Jessika spadla z Rodneyho , ale padala nekonečně dlouho . Nakonec dopadla na zem . Přijela k ní sanitka a odvezla ji do nemocnice . Jessika se probrala , když ležela v nemocnici . Přišel k ní doktor a smutým hlasem jí oznámil : Už nikdy nebudeš moct jezdit , je mi to líto . A co Rodney ? Zeptala se Jessika . Museli ho utratit . Nééééé Rodney ! Roodneyy !!!!
Jess , slyšíš mně ? Jess !
Jessika otevřela oči . Ležela na posteli ve svém pokoji a nad ní se skláněla její 15 letá sestra Ashley . Jo - jsem v pohodě - , vykoktala zděšeně .
Něco se ti zdálo , konejšila ji Ash .
Jo - asi jo . Přikývla Jess .
----------------------------------- KONEC PRVNÍO DÍLU---------------------------

Seznam jmen koní z ranče ...

18. května 2008 v 12:33 | Marky |  Ranch Viktorie
Takže tadyk máte seznam jmen koníčků z Ranče :
Aisha
Badra
Šejn
Sheila
Lemon
Lucka
Darina
Fatima
Kora
Dukát
Fin
Wioming
Mount
Arizona ( už není )
Deston ( už není )
Venom ( byl na převýchovu )
Grazzi ( je na převýchovu )

Dostihový kůň

18. května 2008 v 12:27 | Marky
Dostihový kůň
Autor : Bonnie Bryantová
Překlad : Eva Konečná
Číslo : 21
Meteor , Carolinin kůň , má ošklivou bouli na noze , čímž na něm Carol nemůže jezdit . Veterinářka Judy , která jezdí k nim do stáje Borovicové údolí , Carol nabídne , aby po dobu , kdy nemůže na Meteorovi jezdit , pracovala s ní . A tak Carol souhlasí , a jezdí s Judy po všech případech . Jednou dostanou zprávu , že potřebují prohlédnout dva koně , kteří se chystají na dostihy . Je to klisna Tanečnice a valach Vytrvalec . Carol se do Tanečnice bezhlavě zamiluje , ovšem když běží Tanečnice svůj dostih , ošklivě se zraní . Carol to nemůže přenést přes srdce , že Tanečnici možná utratí . Mezitím ve stáji Borovicové údolí se oběví známá slavná jezdkyně Drothy , která měla úraz . Zapůjčila tedy svého koně Topsida Stefi . Carol se dozví , že po celou dobu , co se bude Tanečnice léčit , bude u nich ve stáji .
Taky úža knížkkaaaa