.
.
.
.
.
.
..

.
.

Září 2008

Country.......

29. září 2008 v 16:23 | Markyška |  Ranch Viktorie
Tak v sobotu ( 27.9.) jsem o půl čtvrté jela na ranch na Country bál . Vozit děcka . Zrovna na mně padla Darča Byl tam se mnou ještě Nikča, Bára, druhá Nikča , Klára, Martin a Vendula ............ Postarali jsme se o koníky a šli jsme vozit . Pak jsme chvíli měly pauzu a to jsme šly šplhat po balíkách Mně nešlo vyšplhat na ten druhej tak mně Nikča ( ta první ) vytáhla za bundu Až jsme dovozili , chvíli jsme měli čas a tak jsme blbnuli na balíkách ve stáji Pak už měly být křtiny naší neposedné klisničky . Nikča vedla Aishu a Naďa hříbě . Mimochodem se hříbě narodilo v květnu a na podzim vždy děláme křtiny . Hříbě se jmenuje ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
My Lady !!!
Mně se teda jménko moc nelíbí ale co se dá dělat A zas tak hrozný to není mno .........

Obrázky

15. září 2008 v 19:39 | Marky

To je vše , ahoj !

Princ Kaspian

13. září 2008 v 13:45 | Markyška
Princ Kaspian je podle mně zatím nejlepším dílem , ještě bude plavba jitřního poutníka a první byl lev , čarodějnice a skříň . Prince Kaspiana jsem už viděla v kině , první díl mám doma a trojku snad seženu . Prnice Kaspiana také budu mít doma , ale s titulkama . No nic, lepší než vůbec . Zatím pp

Herci

11. září 2008 v 17:52 | Marky
Petr - William Moseley
Edmund -Skandar Keynes
Lucinka - Gerorgia Henley
Zuzana - Anna Popplewell
Princ Kaspian - Ben Barnes

Lisa a Starshine díl 1.

3. září 2008 v 6:58 | Markyška

LISA A STARSHINE

Lisa : Ahoj Starshine , Cítíš se na projížďku ?
Starshine zafrkal a pohodil svou nádhernou hlavou .
Lisa : Dobře , ale jen kousek .
Šla do sedlovny pro Starshinovo sedlo a uzdečku , pak ho nasedlala , nauzdila a vyvedla ho ven . Pak nasedla a pobídla Starshina do kroku .
Lisa : tak jo , Starshine , chceš jet do lesa , nebo jen po louce ?
Asi po půl hodině kroku Lisa starshina pobídla do cvalu a docválali až do lesa , kde uviděla Anne s Concordem .
Lisa : Ahoj , Anne ! Co tu děláš ?
Anne ale neodpověděla , otočila Concorda a odcválala pryč .Lisa za ní nejela , možná má Anne nějaké potíže a nechce s nikým mluvit .Tak otočila Starshina a klusali zpět .

Zavedla Starshina do boxu a chystala se mu sundat uzdečku , když najednou zvenku uslyšela volání : Alex ! Alex , ozvi se !
Lisa vyběhla ven a zjistila , že Alex hledá Linda .
Linda : Liso , neviděla jsi někde Alex ?!
Lisa : Ne , je mi líto , ale viděla jsem v lese Anne !
Linda : Říkala něco ?
Lisa : ne , jak jsem k ní dojela a pozdravila ji , tak odjela pryč , nevím kam .
Linda : To přece není pravda !! Musí tu někde být ! Ale....počkat ! Tin-can je ve svém boxu !
Lisa : Takže tu někde musí být i Alex !
Jenže v tu chvíli si obě dívky uvědomily , o co jde .
Lisa + Linda : Ne !!!
Linda rychle nasedlala a nauzdila Meteora a nasedla . Rychle jely k obrovské průmyslové budově jménem Dark Core ....

----------------------------Konec-----------------------------------

Příště :
Kde je Anne a Alex ?
Dokážou Linda s Lisou kamarádky zachránit ?
Dokážou se Lisa s Lindou navzájem strážit , aby se ani jedné z nich nic nestalo ?

Železník

2. září 2008 v 21:14 | Markyška
Životní pouť Železníka začala 29. dubna roku 1978 v PP Šamorín. Na svět ho přivedla klisna Želatina (nar. 1968), rodačka z ruského hřebčína Dněpropetrovskij. Na dráze byla zcela podprůměrná, generálním handicapem oceněná na 34 a 35,5 kg. Ani v základním šamorínském stádě nikterak nevynikla. Dala celkem 6 hříbat (Želka po Krakatit, Žeton po Salon, Žitomír - Kůň roku 1981 - po Salon, Žikava po Zigeunersohn, Žerotín po Zigeunersohn a Železník) a jako by sama chtěla dodržet heslo "To nejlepší na konec!", jejím posledním hříbětem byl právě Železník. Želatina uhynula roku 1992.
Otec Železníka Zigeunersohn (nar. 1965) byl úspěšným východoněmeckým plemeníkem a na rozdíl od Želatiny se prosadil i na dráze. Startoval v 23 dostizích, z nichž 12 vyhrál (mimo jiné i Grosser Preis der DDR a Freundschaftspreis) a 9x se umístil. Během své kariéry vydělal v dostizích 203 600 marek.
Jako roční byl Železník zakoupen ACHP Slavkov a začal jeho trénink. Zpočátku nebyl ryzák považován za příliš velký talent, jeho výkony na dráze nebyly valné. Jako dvouletý Železník vůbec nezávodil a jako tříletý toho v rovinových dostizích také moc nepředvedl. Následovalo zranění zadní nohy, po jehož doléčení ho trenér Miroslav Kantek doporučil prodat. Kdyby se ve Slavkově Železníka tehdy nezbavili, mohlo toto městečko krom vítězného napoleonského tažení vejít do historie podruhé...
V polovině sezony roku 1982 byl čtyřletý Železník zakoupen Státním statkem Světlá Hora (okres Bruntál), kam putoval ze svého původního domova ve Slavkově. Zprvu skutečně nic nenaznačovalo, že do malé stáje přišel budoucí nositel titulu "Kůň století". Železník si v novém domově zvykal pomalu a měl to štěstí, že od něj nikdo zpočátku nečekal zázraky. První dva dostihy v nových barvách dopadly pro Železníka neslavně. V Ceně ZSS Příbram (Tochovice) konané 18. září skončil sedmý a 10. října v Ceně JZD Slušovice v Pardubicích při Velké pardubické (kterou toho roku vyhrál rovněž výtečný Sagar) doběhl na 18. místě z 19 startujících. Tehdy obecenstvo jen stěží mohlo tušit, že ten chudáček, který doběhl hluboko v poli poražených, 4x vyhraje Velkou Pardubickou!

Monty Roberts

2. září 2008 v 21:12 | Markyška
Nejznámější "zaříkávač" ve světě koní se představuje jako muž, který naslouchá koním. Jeho životním krédem, se kterým objíždí svět, je snaha změnit svět k lepšímu pro koně i pro lidi. V roce 2002 jeho turné vidělo přes 50 000 lidí, v roce 2003 přilákalo přes 225 000 diváků z Velké Británie, Německa, Austrálie, Kanady a USA.
Jeho show, které bylo vyprodáno do posledního místa, charakterizoval tisk jako "kouzelný tanec člověka s koněm", a končilo ovacemi ve stoje. Letos poprvé budeme mít i my příležitost se této úchvatné podívané zúčastnit.
Monty odmalička obsedal a trénoval koně. Účastnil se rodeových závodů a vyhrával nejvyšší ceny. Během práce v Hollywoodu se přátelil s Jamesem Deanem, hrál dvojníka jemu i jiným hvězdám.
Muselo ale uplynout mnoho let, než on sám a jeho nekonveční techniky získaly pozornost a ocenění. V roce 1989, kdy mu bylo 53 let, obdržel Monty pozvání od královny Alžběty II, aby předvedl své metody. Dojatá královna, velká milovnice koní, jej od té doby každý rok hostí na zámku ve Windsdoru.
Právě postava Montyho Robertse inspirovala Nicolase Evanse k napsání knihy "Zaříkávač koní", na základě které Robert Redford natočil stejnojmenný film.
Monty přišel velmi rychle na to, že má dar rozumět koním.Nazval ho jazykem Equus a metodu která ho využívá - Napojení Join-UpŽ. Jeho znalosti mu dovolily osvojit si dnes již známého mustanga jménem Plachý Hoch. Monty Roberts dokazuje, že násilí nikdy není dobrým řešením u zvířat ani u lidí, zkušenosti z práce s koňmi převádí na rozvíjení nekonfliktních mezilidských vztahů, mimo jiné také ve firmách. Mezi 250 firmami, které využily jeho pomoci, jsou mimo jiné IBM, Express, Johnson & Johnson, Disney, Minolta, Hallmark, Volkswagen.
Jeho znalosti psychologie byly oceněny i u CIA, která mu věnovala certifikát za spoluúčast na výzkumu detektoru lži. Jeho programy jsou využívany při práci s mládeží, se kterou se také často stýká, koně trénované v jeho středisku Flag is Up jsou šampióni uznávaní na celém světě.

Maria Gretzer

2. září 2008 v 21:10 | Markyška
Jméno : Maria Gretzer
Jezdecký sport : Parkur

Zkušenost : Profesionál
Nejúspěšnější koně : klisna Movie Star , hřebec Felician , hřebec Hip Hop a klisna Marcoville

Ach jo :(

2. září 2008 v 13:37 | Markyška
Dneska byl naprosto dementní den !! Se školou ( jak jinak ) jsme byli na piskáči ( místní rybník ) a celou dobu asti hodinu a půl jsme tam byli v tom horku a vody jsme se nesměli ani dotknout !!!! A ještě k tomu je to daleko od školy , takže v tom horku jsme museli letět tam a nazpátek . Jinak zítra jdeme na film Narnia2 - Princ Kaspian . A ještě jsme si rozdělovali skříňky , mám čísslo 110 .

Škola ? Zbytečnost !

1. září 2008 v 12:19 | Markyška
,,Škola ? Na co ? Je to nuda" řekne dnes skoro každý žák včetně mně . Prázdniny skončily , a zábava taky . Řekla bych , že jste se do školy taky vyloženě netěšili . Ještě že jdu odpoledne ke koním , ale i tak bych školu radši zrušila . Místo školy bych radši šla po každé ke koním , tam je aspoň sranda Ale škola ? To mi nic neříká Vám snad jo ?