.
.
.
.
.
.
..

.
.

Duben 2009

News

29. dubna 2009 v 19:27 | Marky |  Novinky
Ahooojik !

  • Ranch Viktorie - dneska jsem byla u koní sice jsme nejezdili ale místo toho jsme mazali sedla ( a taky uzdečky, já tu Finovu ) a byla celkem sranda . V pátek půjdem vozit takže už tam musíme být v 6 ráno ale co se dá dělat.Náhodou se moc těším, vždycky si to užijeme a sranda je taky.
  • Silver Gold ranch - nic neobvyklého se neděje, jen s Talliem trénujeme na tu soutěž.Scar jsme dneska nechali odpočívat.
  • Web - no články budou, ale málo . Příští týden nebudou možná žádné, zkusím nějaké nastavit ale fakt nic neslibuju .
  • SR - Nezlobte se, ale teďka moc psát nebudu, protože nejsou nápady, není čas, není nálada..
That´s all ;-)
http://imagecache.allposters.com/images/pic/NPLPOD/1145905%7EPalomino-Quarter-Horse-Stallion-Head-Profile-Longmont-Colorado-USA-Posters.jpg

Není čas,nálada, takže ani články

28. dubna 2009 v 16:14 | Marky |  Novinky
Ahoj
Poslední dobou nemám čas ani náladu sem něco psát, proto články ubývají.Navíc v neděli jedu na školu v přírodě takže tu taky nebudu.Blíží se 1.máj a my ( Silver Gold ranch ) půjdeme vozit děti.Vyberem pár klidných koní ( třeba s takovým Chillim bysme to fakt nevyhráli ) a taky lidi a půjde se vozit, nejspíš nám půjde pomoct Lisa ( Hayley jede pryč ) takže se těšíme.Málem bych zapoměla, o víkendu je první kolo soutěže hřebců kam pošleme Tallieho.Myslíme, že si povede dobře.Soutěž obsahuje westernovou jízdu,přehlídku,pak jízdu bez sedla, uzdečky, ohlávky ( prostě bez ničeho ) a nakonec závod.Pojede ho Will ( jak jinak )a předvádět ho bude taky on.Laila se má skvěle,každý den je venku a už na ní nejezdíme.Scarlett to pořád moc nejde, ale už se zlepšuje.Koníci si počasí, jara a života na Silver Gold ranchi náramně užívají !

Táborový oheň

26. dubna 2009 v 12:55 | Marky |  Novinky
Tak dnes večer by se měli účastníci vrátit z dvoudenního výletu, včera večer volal Will Maxovi že dorazili do tábora o hodinku dřív, než původně měli naplánováno, koně už nechali odpočívat a vyprávěli si různé příběhy o koních.Já doufám že tam, kde jsou tolik nefouká protože by jim to hodně znepříjemnilo cestu.Včera odpoledne byli plavit koně tak snad jim to vyšlo, taky se jeli podívat na nějakou zříceninu takže bych řekla že se nenudili.No a potom si postavili stany, vybalili, potom našli kousíček od tábora takovou louku lemovanou stromy a tak ji obehnali elektrickým hrazením a pustili tam koně.Dneska ráno asi v 9:00 vyjeli a dnes mají jet do lesa má tam být nějaká mýtinka tak uvidíme.

Phar Lap

25. dubna 2009 v 12:15 | Marky |  Ostatní
Dnes jsem se dívala na film "Phar Lap" a můžu vám říct, že až na ten konec se mi moc líbil.Phar Lap byl kůň, který neběžel tělem, on běžel srdcem.Myslím si, že by běžel až do úplného konce.On byl něco vyjímečného, něco , co nevidíte každý den.Opravdový zázrak.Jeho majitel ho cpal do jednoho dostihu po druhém, a Phar Lap se pořád snažil vyhrávat.I přes jeho zranění kopyta porazil ty nejlepší americké koně.Běžel až do posledních sil.Je to opravdu skvělý kůň, je to..
... Phar Laphttp://www.news.com.au/common/imagedata/0,,5282227,00.jpg

Dvoudenní výprava + ŠvP

24. dubna 2009 v 17:17 | Marky |  Novinky
Dvoudenní výprava - už o ní víte, vyjíždí se zítra ráno a vrací se v neděli večer ( možná až v pondělí ráno ) kdo na kom jede máte napsané v předchozím článku, dnes už se balí stany akorát možná vezmeme 3 nákladní koně místou dvou.Jede Nikča,Will,Sára,Hayley a Lisa.Hayley s Lisou mají přijet už dnes večer a přespí tady na ranchi.Všichni se moc těší , v plánu je i plavení , táborák , různé hry na koních ( a nejen na nich ) a spousta dalšího.

ŠvP - příští týden v neděli 3.5. jedu na školu v přírodě, asi nějaké články nachystám dopředu.U nás na ranchi bude všechno probíhat normálně bude se jezdit, trénovat no prostě automaticky.Akorát tady toho moc nebude, ale jede se jen od neděle do čtvrtka takže zas tak zlé to není .

Tohle je vše co jsem chtěla říct ;-)
http://www.healthstones.com/farm_life_store/breyer_traditional_horses/breyer_the_midnight_run_of_paul_revere_traditional_horse/breyer_the_midnight_run_of_paul_revere_traditional_horse.jpg

Sunshine and water :-)

23. dubna 2009 v 18:21 | Marky |  Novinky
Slunečno a voda - no to znamená jedině další plavení to bylo dnes, jela zase Nikča se Sárou a tentokrát vzala Sára Tallieho a Nikča Arnyho.Počasí jim přálo ale potom se zatáhlo a ochladilo se, tak koním daly deky co měly u sebe a vrátily se na ranch zrovna když začalo pršet Proto všechny koně bleskově odvedly do stájí a mezitím aspoň vyčistily postroje, pomohl jim Will
A tady shrnutí novinek :

Koně - Mají se skvěle, Scarlett si už vede lépe a s Lailou chodíme denně na procházky , už se jí bříško zvětšuje.
Ranch - Na dvoudenní výpravu už máme vybrané koně, a to následovně - Will na Silveradovi,Nikola na Dailinovi,Sára na svém miláčkovi Arnym,Hayley na Tangovi a Lisa na Rockym.Jako dva nákladní koně bereme Hrdinu a Corala.
Web - Ubývají články, já vím :o( Ale měl by se tu objevit asi 1 článek denně.

Jo a dneska jsem dostala další díl Dívek v sedlech ( mých oblíbených knížek ! ) je to Únos koní už jsem začala číst je to bezváá ! Já mám víc dílů teď asi 9 z toho 1 ( Rodeo ) jsem měla půjčený z knihovny.


Hříbě ?

22. dubna 2009 v 7:04 | Marky |  Novinky
Tak Nikolu napadlo, že až si u nás Scarlett zvykne a trochu ji něco naučíme, že bysme ji mohli nechat připustit.Jenže s kým ? Nejdřív jsme uvažovali s Démonem,jenže Scarlett je trošku divoká a kombinace divoké klisny s ještě divočejším hřebcem ? To by dopadlo, hříbě by bylo jak ďábel.Pak nás napadl Dailin.Sice by to byla podivná kombinace, ale budiž.Hned na to nás napadl Arrow, a pak Tallie.Nebo co kdybychom ji nechali připustit s nějakým úplně jiným hřebcem, třeba bychom v inzerátu něco našli..
No než o tom budeme uvažovat tak uplyne ještě hodně vody, protože Scarlett si nejdřív musí zvyknout na ohlávku,dávat nohy,stát na vazáku a podobné věci.Už jsme s ní pomalu začali trénovat, ale zjistili jsme že neumí skoro nic.. vzpírá se, i když jí včera Will jemně nasazoval ohlávku.Sice se mu to asi na sedmý pokus povedlo, ale Scarlett se to prostě nelíbilo.Na lonži měla značné problémy, v kroku to šlo ale ani za nic nechtěla naklusat . Takže nás čeká perná práce, než ze Scarlett bude klidný koník.To, že byla na jatkách a ten strach už v ní bude pořád, ale my se budeme snažit aby v ní byl co nejméně.

Křišťálová voda

21. dubna 2009 v 20:53 | Marky |  Novinky
Ahojik
Tak plavení bylo super naštěstí žádný koník svou jezdkyni nevykoupal.Voda byla čistá jako křišťál a taky teplá, na koupání v žádném případě ale koním to nevadí.Zázrak chtěl do hloubky až za tátou, jenže je tak trochu menší než tatínek a není to zrovna plavec, jakmile zjistil že nemá zem pod nohama začal se topit ale Nikola která byla nejblíž k němu s Rockym rychle dojela a chytla ho za vodítko a pak ho vytáhla na břeh, zkontrolovala jestli mu nic není a potom holky koně znovu nasedlaly a jely zpátky domů.Max pak Zázraka prohlédl ( přecejen, v koních se vyzná,není to sice veterinář ale taky nějaké vzdělání má ) a byl v pohodě koníci byli trochu vyřízení ale šťastní že byli venku.Další vydařený den na víkend plánujeme dvoudenní výlet ale ještě uvidíme kdo všechno byl jel, ale nejspíš Hayley,Lisa,Sára,Nikola a taky Will.No a koně ? to se ještě rozhodne.Snad vyjde počasí.That´s all

Plavení

20. dubna 2009 v 6:49 | Marky |  Novinky
Ahoj, dneska je celkem hezky a tak si Sára s Nikčou naplánovaly vyjížďku.Chtějí jet někam k vodě, kde by mohly plavit a taky si udělat piknik.Voda už je tady celkem teplá, no na koupání ještě není ale na plavení je to akorát.Zatím nevím najakých koních pojedou, ale chtějí vzít všechny tři Hannovery s tím že Sára asi na Mellodii, Nikča na Rockym a Zázrak na vodítku.No a asi Kellyho nebo Sonadora.Já jim přeju ať jim vyjde počasí a ať je koníci nevykoupou po svém Však víte jak to myslím.

Fotky z přírody

19. dubna 2009 v 11:45 | Marky |  Fotky
Přišlo jaro a u nás se fotí o sto šest ! Koníkům nevadí pózovat ať už v krásných květinách, v lese nebo třeba v trávě ! Proto jsem se rozhodla dát sem jedny z nejhezčích fotek
Tango,Snow Coral a Tallie si užívali sluníčka a vyhřívali se venku, box je sice fajn ale svoboda je svoboda !
A tady si užívají Arny,Sony,Laila a Kelly ! V lese je příjemný chládek, a proto si zvolili místo odpočinku právě tady !
A zase naše čtyřka ! Odpočinek v lese je vážně super...
Honem na sluníčko, musíme taky trochu chytnout barvu !
A tady je Silver Surprise ! Sama nevím, jak na tu velikou kládu vylezl,ale snad taky zvládne slézt dolů, přecejen - je to vysoko !
"V trávě se mi taky líbilo, ale není tu takový výhled jako z té klády !"
Chilli na louce ! Jsou tady sedmikrásky,tráva,různé malé kvítky a všechno, nač si vzpomenete !
"Jé, já jsem král pampelišek , podívejte jak mi to sluší !!!"
I na stromě to Chillimu nármně sluší !
Ale vždyť tu není Chillík skoro vidět, i tak mu to však sluší !
Trochu mázlá fotka, ale podívejte se Chillimu na plece - zajímavé stíny !


Brzy budou další fotky !