.
.
.
.
.
.
..

.
.

Červen 2009

Přednastavené články

30. června 2009 v 11:48 | Marky |  Novinky
Ahoj, všichni !
Moc teďka nepíšu já vím, ale snažím se pracovat na dostihových sadách - ráno jsem dodělala žluto-stříbrnou sadu a líbí se mi, večer bych ji mohla vyfotit.Jinak mně moc mrzí, že Tallie zatím prohrává..
Ale on se zlepší, já to vím.Už jsem se rozhodla, do Jeseníků beru Arrowa a Rockyho.Ostatí koníci pojedou zase jinam.Hříbě by se už mělo narodit každým dnem, Laila už má velké bříško a zmáhá ji únava, už to není ona, když ve výběhu necválá a nechce chodit ven, jen polehává v boxu.Máme o ni strach a tak jsme ji nechali prohlédnout veterinářem, ale podle něj je zdravá.Čekáme ještě na laboratorní výsledky, abychom se ujistili, že jí nic nechybí.Shannon je teď u nás pořád, je tu i přes noc, v domě má svůj pokoj a když ji veterinář nepotřebuje, je jeho asistentka u nás.Snad bude Laila i hříbě v pořádku.Ostatním koním se daří pořád stejně, přesněji dobře.Taky teď přednastavuji články na dobu, kdy budu v Jeseníkách, myslím že denně tu budou cca 2 články.
Koníci vás pozdravují !http://www.oblibene.org/userdata/shopimg/chatasoliter/image/gener/big/kone3.jpg

Hlásnout, prosím !

27. června 2009 v 20:59 | Marky |  Ostatní
a je to tady zase, škemrám o hlásky.. Takže prosím jestli se vám Tallie líbí a chcete pro něj hlasovat, můžete tady
hlásnout, ale nikoho nenutím :-)
Výzo a prázdniny

26. června 2009 v 20:25 | Marky |  Novinky
Prázdniny !!!
Nám začaly už dnes.Někomu to začíná až ve středu, někomu už to začalo.Já jsem se svým vysvědčením víc než spokojená :o)
mám samý jedničky a ještě pochvalu ředitele za snahu, píli a aktivitu.Jsem nadmíru spokojená, ještě aby mi to vydrželo.Doufám, že máte známky co nejlepší.Laila chodí každý den na několik hodin do výběhu s Chicou a Melodií.Očekáváme, že hříbátko se narodí tento týden.Už začínáme zvažovat jména.Zatím ještě nikdo kromě samotného hříbátka neví, jestli to bude klisnička nebo hřebeček.Snad bude hříbátko silné a zdravé.Ostatní koníci chodí ven, jezdí na vyjížďky, trénují a prostě všechno jako normálně.

Dovolená ???

24. června 2009 v 20:07 | Marky |  Novinky
Tak o prázdninách samozdřejmě doma sedět nebudu.Nejedu sice k moři, ale něco ( pro mně ) stejně super ! Jedu do Jeseníků !! Na místě zvaném Hamříkova stáj je krásné ubytování,příroda a jak vám asi došlo.... KONĚ !!!
Ano, hned vedle domu, kde budeme ubytovaní, je stáj a velký výběh s koňmi.Ani nevíte, jak se těším !
Beru s sebou 2 koníky, ale ještě nevím jaké.Bude to velmi těžké rozhodnutí.Holky mi slíbily, že se o ostatní koníky skvěle postarají, a já jim věřím, tak se o ně bát nemusím.Jedu tam 13. července a nevím, jak dlouho tam budu.Články nějaké přednastavím, takže o články nepřijdete.Bude tady taky spousta fotek.Určitě vám potom napíšu, jak jsem se měla, co dělali koníci a jak to tam vypadalo.Ale to jsem se trochu moc rozepsala o dovolené, teďka zpátky k Silver Gold ranchi.Nic nového se u nás neděje, ale za 2 dny , tedy v pátek, bude vysvědčení, a já už se moc těším.Hlavně tedy na to, co bude následovat..prázdniny.Jo a taky jedna dobrá zpráva - ode dneška za půl roku bude štědrý den.To je útěcha, co ? xD
Taky jsme ve škole dostali fotky, tvářím se tam jak idiot ( nebo spíš jako obvykle )
Z druhé strany mám fotečku celou počmáranou podpisy spolužáků
Určitě se ještě ozvu.
http://www.prani-k-narozeninam.kodo.cz/albums/kone/normal_kone05.jpg

Nic mně nenapadá..

21. června 2009 v 17:25 | Marky |  Novinky
Ahoj všichni !
Mám tady pár novinek, které bych vám chtěla oznámit - jako například, že bude brzy fotopříběh.Jaký, to se nechte překvapit.Dále, že Lailino hříbě už by se mělo narodit za týden či za dva !! Všichni u nás Laile drží palečky aby bylo hříbátko silné a zdravé.
O prázdninách se budu víc věnovat koním - ale nebojte, o články nepřijdete ;o)
Chystám vlastně fotopříběhy dva - jeden co jsem psala jako první a druhý z pohledu nějakého koníka, ale neřeknu vám, jakého :D
http://www.illusionking.com/wp-content/uploads/2008/09/horses.jpg

Prázdninová mánie

20. června 2009 v 20:14 | Marky |  Novinky
Myslím, že na prázdniny se těší každý.U nás na ranči se těším já,ošetřovatelé ( hlavně Nikola !) koníci a prostě všichni.Koníci hlavně z toho důvodu, že se jim budu moct více věnovat.Každý den si odpočítávám, kdy už budou prázdniny.Sice nikam daleko nepojedu kvůli mladší sestře ( je jí teprve 1 rok ) , ale budu často jezdit na kolách nebo podobné věci.
Bude na prodej první věcička, a to dostihové sedlo.Vypadá přibližně takto :
Foto je ale pouze orientační, tohle je moje první dostihové sedlo.To, co bude na prodej, vyfocené nemám.
Dále pracuji na postroji pro remonty, ale nevím, jestli to bude na prodej, protože to není dodělané.
A jinak, co vám vychází na vysvědčení ? Mně ( zatím ) samý jedničky, ale to se může ještě změnit.
Aby už byl pátek...
Jo a abych nezapoměla, mám tady fotečku Chici a Wild Shine :
A myslím, že z novinek by to mohlo být všechno.

Článek od Missisippi

17. června 2009 v 20:42 | Marky |  Novinky
Ahoj ! Tady je článek od spolumajitelky Renči ( Missisippi )

Tak se konečně odjíždí.Kam???Jedu na Sardinii a beru sebou čtyři koníky ze Silver Gold ranche .Hayli (klisna fríse) dále West Shina (hřebce tennesijského mimochodníka) a další dvě hříbata Nespoutanou (hříbě lipicána) a sunshine (starší model hříběte araba) toto jsou koníci které jsem vybrala.Tak zítra odjíždíme a mocinky se tam těším a doufám že přijedu a budu mít nové fotečky abych s Marky mohla udělat fotopříběh.Nezapomenu vyfotit koníky ani v Pisé u šikmé věže.Dále chci oznámit že o prázdninách (samozřejmě o letních)přijede Marky ke mně do Šumperka.Asi se půjdeme podívat do zoo v Praze a půjdeme se podívat i na Petřínskou rozhlednu a zrcadlové bludiště.
http://www.poznani.cz/italie/obrorig/sard_plaz_s_tei.jpg

Some news

15. června 2009 v 21:28 | Marky |  Novinky
Zdravím,
dneska jste si mohli přečíst článek o koních z útulku,kteří k nám dorazili.Obě klisny se chovaly skvěle.Co nejdřív udělám fotky.Potom je tu takový zpravodaj o koních ze SGR :

Laila už by měla za 2 týdny porodit, ale může porodit klidně i za měsíc, to záleží na přírodě.Moc se na hříbě těšíme.Zkoušeli jsme s Chillim trénovat na oválné dráze, myslím, že ho to baví.Časem ho možná budeme trénovat pro dostihy.Ostatní koně se mají dobře, nic nového.

Rocky

15. června 2009 v 21:23 | Marky |  Koně z ranche
Jméno koně : Golden Rocky, ale říkáme mu jen Rocky
Pohlaví : hřebec
Plemeno : Hannover,čistokrevný
Věk : 6 let
Původ :Rockyho matka byla vynikajíci chovná klisna, jeho otec byl kvalitní a ceněný chovný hřebec.Matka se jmenovala Black Rose a otec byl San Marrio.
Odkud ho mám : Rocky k nám přicestoval z Německa, byl tam chov cenných Hannoverských koní, každoročně jich několik prodali a my jsme ukořistili Rockyho.
Povaha : klidný, ale někdy rozpustilý.Je hodný a milý, ale i on se umí předvést.
Barva : tmavý hnědák s bílým kvítkem a ponožkami.
Nejlepší kamarád : Dailin a Tallie.
Zajímavost : Rocky je velmi nadaný, umí western,skákat,cross a steeplechease by zvládl taky, ale drezura ho nebaví.

Koně z útulku

15. června 2009 v 18:37 | Marky |  Novinky
Ahoj !
Máme nové koníky, ale jaké, to uvidíte v následujícím příběhu.

Odpoledne se jela Sára,Will a Nikola podívat do útulku.Bylo tam spoustu koní, staří,nemocní,týraní i nechtění.Potom se šli podívat do výběhů, kde bylo několik strakatých koní a pár poníků.A potom ji uviděli - drobnou,krémově zbarvenou camargue klisnu.Vedle ní bylo tmavě hnědé hříbátko, taky klisnička.Byly ve výběhu samotné a vypadaly tak hezky..
A potom se na ně zeptali jedné paní.Klisna se jmenovala Chica a hříbátko jméno nemá.Pak si ještě něco vyřídili a obě klisny jsme si odvezli.Klisnička jsme pojmenovali Wild Shine.Obě jsou přátelské a klidné.