.
.
.
.
.
.
..

.
.

Červenec 2009

Seriál

28. července 2009 v 13:17 | Marky |  Novinky
Ahoj !
Vím, zase jsem nepsala.. jenže nějak nevím, o čem psát.A tak mně napadlo - udělat seriál !
Jmenoval by se Přízrak.Koníci by v něm ale měli jiná jména, ať je to zajímavější.Napíšu vám jména koní a zaměstnanců ve skutečnosti - a ve filmu.

Dailin - Meteor
Rocky,Zázrak - Jimber
Jitřenka,Jiskra - Button
Lucky,Chilli - Aztec
Hvězda - Leave
Chica - Lady
Snow Coral - Topsid
Laila - Sunshine
Večernice,Naděje - Sheila
Hrdina - Orion
Tallie - Generál
Lilly - Moon Shine
Dalila - Gina
Tango - Noelle
Melodie - Ricky
Démon - Spirit
Silver Surprise - Starlight,Přízrak
Rodney - Royal
Diamant - Comanche
Scarlett - Holly
Midnight Princess - Nella
Wild Shine - Airin
Arrow - Archer

Lidé :

Sára - Ashley
Nikola - Carol, Stevie
Max - zůstává
Will - John

Zvířata :

Sonador - Jerry
Kelly - Conn ( Kon )
Denny - Ronny

Tak jména bychom měli... těšíte se ?
( !POZOR! - Některá jména jsou pozměněna ! )

Gratuluji, Tallie !

25. července 2009 v 16:13 | Marky |  Novinky
Ahojky !
Tak vám musím oznámit, že náš skvělý koník Talisman se umístil na 1.místě ve výstavě amerických plemen !
Moc gratulujeme ! Tallie nás moc moc potěšil, a taky gratuluji všem zůčastněným, všichni se snažili a všichni koníci byli hezcí !
Tallie se celý den proháněl po ranchi s vítěznou stuhou, kterou dostal s podsedlovou dečkou od Marky ( díky moc :-) )
Chilli mu tak trošku záviděl, ale nakonec se přemohl a taky mu poblahopřál.Tallie věděl, jaká je to od Chilliho oběť, a tak mu stuhu na chvíli půjčil =)
Všichni si mohli stuhu zkusit a taky podsedlovou dečku chtěl mít každý koník jen pro sebe.Aby se koníci nehádali, vystavili jsme ji na naší "nástěnce vítězů" - dáváme tam jen stuhy za 1.místa.Další místa zaznamenáváme do papírů každého našeho koníka.Brzy vám nástěnku vyfotím.Tady jsou Tallieho diplomky, taky si je zasloužil :o)
Tallie is champion - nezbývá mi, než souhlasit =)


Moc díky za diplomky i za cenu, Marky !! Tallie je nadšený !

Prosím, hlásek !

24. července 2009 v 11:47 | Marky |  Novinky
Zase otravuju xD Tentokrát potřebuju hlásnout pro Diamanta, a to u Šarloty , tady . Diam vás moooc prosí !!!
Klidně oplatím, nebo udělám diplomek

Koníci v akci

24. července 2009 v 9:14 | Marky |  Novinky
Ahoj, ahoj !
Je vedro a moc se toho dělat nedá, to dá rozum.Nejlepší je pustit koníky ven ráno a večer a přes den je zavřít do stáje.Nejlepší je stáj dobře větraná, aby v ní nebylo dusno a vlhko.V takovýhle stájích totiž hodně trpí nejen zvířata, ale i seno a sláma.Seno zvlhne a už nebude tak kvalitní, může dokonce vyvolat střevní potíže u koní.Trénujeme pouze ob den,a jedině večer.Občas jedeme i na nějakou tu vyjížďku nebo plavit.Každý den pár koníků osprchujeme vodou z hadice, aby jim nebylo takové horko.No jo, nedá se nic dělat.
Ve středu jsem si koupila knížku Dívky v sedlech ( Láska ke koním ) a druhou jsem dostala od rodičů ( Přízrak ) obě už mám přečtené, jsou super.Dohromady už mám 11 dílů, ale četla jsem jich 12 ( jeden, Rodeo, jsem měla půjčený z knihovny ) Moc vás asi nezajímá, jaké díly mám, ale já to sem napíšu.. Mám Kamarádky,Láska ke koním,Stáj v ohrožení,Pony Klub,Vánoční překvapení,Únos koní,Výprava do hor, Zasněžená stezka,Dostihový kůň,Přízrak a Velký závod.Do budoucna plánuji koupi dalších dílů.Teďka jsem ale odbočila z cesty od ranče, i když k němu už nic moc nemám..
zase dívky v sedlech

Prázdninový deníček - 13.7.2009

21. července 2009 v 21:45 | Marky |  Info o nás
Ahoj, první den v Jeseníkách !

Ráno jsem si zkontrolovala věci pro koníky i pro sebe, jestli nic nechybí, a vynesla jsem tašky na chodbu.Potom jsem s tátou šla odnést andulku Ferdíka k babičce.Když bylo asi půl jedenácté, začali jsme snášet tašky do auta.S sebou jsemsi vzala jen batůžek s koníky,mobilem a dalšími drobnostmi a polštářek s Chikou.Zbytek šel do kufru.Po cestě jsem se převážně dívala z okna.Jeli jsem asi hodinu a půl, s nějakými přestávkami kvůli Monče.Když jsme dojeli, šli jsme si vybalit.Byla jsem na pokoji s mamkou a ségrou, táta a strejda byli zvlášť.Koníci šli na poličku spolu s knížkami.
Pak jsme se šli trošku porozhlédnout.Šla jsem se podívat k výběhu a pak do stáje.Mají krásnou stáj s ještě hezčími koňmi.Všimla jsem si, že u nich převažují ČT.A pak jsme jeli na Karlovu studánku.Koupila jsem si tam měnící pohlednici s nejstarší jesenickou chatou Švýcárnou . Prošli jsme si lázně a pak se jelo zpátky.Chvíli jsme hráli minigolf, potom jsme šli na večeři a nakonec do společenské místnosti, kde táta se strejdou hráli kulečník.Chtěla jsem se jít trošku projít, tak táta hlídal Monču a já s mamkou jsme se šli projít po obci Dolní Moravice.Bylo už pozdě večer, asi půl desáté, když jsme konečně přišli na pokoj.Akorát jsme se vykoupaly a pak ségra usnula.Chvíli jsem si před spaním četla, potom zhasla lampičku a první den v Jeseníkách uplynul jako voda.
(foto by me, no copy please)

Jsem doma, ale radost teda nemám...

18. července 2009 v 17:43 | Marky |  Novinky
Ahoj všichni !
Ve čtvrtek jsem se vrátila z dovolené, ale radost nemám.Ani nevíte, jak mi budou koníci od nich chybět ! Lux,Farel,Noel,Argo,Lejdy,Laguna,Adámek,Gina,Layeli, a spousta dalších ! Ještě bych tam chtěla tak na týden jet.Ale všechno jednou končí.A navíc, možná tam ještě pojedu.Kdo ví ?
Na koníky jsem se samo sebou těšila, ale živí jsou živí.Jela jsem i na vyjížďku ( na Luxovi ) , ale anglický styl mi moc nesvědčí, jistěji se cítím ve westernu.Ale snad každý den jsem sledovala jejich tréninky, koně ve výběhu, chodila jsem do stáje a prostě jsem musela být u všeho, co souviselo s koňmi.Na vyjížďce jsem zkoušela i klus a cval, ale western je pro mně lepší variantou.Mají tam hezké stáje, výběhy i jízdárnu.Taky jsem si z každého našeho místa odvezla nějakou věc na památku.Z Karlovy Studánky je to měnící se pohlednice chaty Švýcárny, z Pradědu měnící se pohlednici starého a nového Pradědu a z naučné stezky Bílé Opavy hezkou 3D mapku Jeseníků.A z Hamříkovy stáje je to hrníček s jejich logem - koníkem !
Každé ráno jsem vstávala brzo, abych viděla, jak vypouští koně do výběhu.Postupně vám sem budu dávat "Prázdninový deníček" , a tam do podrobna napíšu, co jsem který den dělala.

Naše Princezna

16. července 2009 v 14:59 | Nikola |  Novinky
Zdravím !
Princezně se venku opravdu zalíbilo, a tak když je venku hezky, necháváme ji tam s Lailu několik hodin ráno i večer.Přes den raději máme koně ve stáji, kvůli hmyzu a horku.A když je opravdu nutné, aby šel koník ven, nastříkáme ho repelentem a pro jistotu mu dáme kuklu a síťkovanou deku.Trénujeme spíš v hale.Marky by se měla zítra vrátit, ale možná že přijede až v pátek.V pátek sem bohužel nemůžu, protože jedu k bráchovi, ale Marky sem možná něco napíše, nebo budete 1 den bez článku no.
Museli jsme některé koně dát ostříhat, hlavně Tinkery a taky Dalilu ,Snowa,Dailina,Večernici a Silverada.
V pondělí jsme natírali, lakovali a přetírali kavalety, některé už staré, takže se musey přemalovat a přelakovat, některé novější jsme jen přelakovali a úplně nové jsme namalovali a nalakovali.já už musím jít, ale někdy vám se určitě ještě napíšu.

Niki
http://mkolar.org/travel/leto98/kone.jpg

Fotky Midnight ve výběhu

15. července 2009 v 17:30 | Nikola |  Fotky
Ahoj, všichni !
Tady jsou fotky, které jsem vám slíbila.Midnight je fakt roztomilá.
Tady se Midnight poprvé sehnula k trávě a pomalu, váhavě ochutnala několik stébel trávy.
Potom obě přišli až v plotu a Laila natáhla hlavu a nechala se pohladit.
Potom se Midnight pustila do jídla, a Laila ji střežila jako opravdová, starostlivá maminka.
A poslední fotečka.. Líbí se mi.

Fotky, jak je Princezna ve výběhu, jsou hezké, ale věřte mi, žádná nenahradí pocit vidět ji ve výběhu naživo.
Niki

Tréninkový program

14. července 2009 v 16:00 | Marky |  Novinky

!Přednastavený článek!

Napadlo mně napsat sem, jak vlastně naši koně trénují.O víkendech netrénujeme, jezdíme na vyjížďky a v sobotu se nejezdí ani netrénuje, koníci mají volno.

Dopoledne Odpoledne

Po : Silverado,Jiskra,Démon Tallie,Hrdina

Út : Laila,Dailin,Tango Chica

St : Chilli,Dalila,Melodie Rocky,Arrow

Čt : Snow Coral,Hvězda Večernice

Pá : Scarlett nikdo


Koně trénujeme s jezdci v sedle, na lonži, v hale nebo na kruhovce.Trénujeme je na parkur,dostihy,western,rekreaci,cross,drezuru,všestranost,steeplechease a plánujeme voltiž.Někdy jsou ale výjimky, že třeba když připravujeme koně na soutěž, koník trénuje častěji.V zimě máme také jiný program.

Z boxu na pastvinu

13. července 2009 v 15:00 | Nikola |  Novinky
Ahoj, jsem tady zase já, Nikola.Marky dnes ráno odjela do Jeseníků, tak doufám, že si to tam užije.Včera jsme pustili Princeznu poprvé na pastvinu, moc se jí tam ale nelíbilo.Možná proto, že tam byla poprvé a nic pořádně neznala.Chtěli jsme ji pustit ven až dnes, ale Marky u toho chtěla být.Princezna několikrát zakopla, ještě se na nožkách necítí úplně jistě.Laila se k ní chovala jako opravdová maminka.Potom se Princezna začala pást, byl to nádherný pohled.Laila i Princezna sklonily své nádherné hlavy a pásly se, zatímco já jsem běžela pro foťák.Několik fotek se mi podařilo udělat, dám je sem později.Midnight udělala velký pokrok, a tak ji už utratit nechceme na 99,9%
Ta jedna desetina procenta je v případě, že by se s ní něco zhoršilo.Ale to už snad ne.
Marky vám asi ještě neřekla, že možná přijede až v pátek místo čtvrtka.Taky si s sebou vzala Rockyho a Arnyho.Těště se na fotečky, Midnight je opravdu roztomilá !
Nikča