.
.
.
.
.
.
..

.
.

Srpen 2009

Dennyho velký den

27. srpna 2009 v 9:38 | Marky |  Novinky
Dnes měl náš kocourek Denny super den hned ráno.Přišla kočička ! Moc děkuji Šarlotě,snad ti nebude vadit že jsem kočku přejmenovala..
Denny byl trošku naštvaný, že mu o Heidi nikdo nic neřekl, ale po chvíli ho to přešlo.Musíme Heidince přichystat pelíšek.Taky Nikola má dnes dobrý den.Poprvé po něhodě se vyhoupne do sedla.Bude nějakou dobu jezdit na klidném lipickém valachovi Tangovi.Démon chodí každý den do výběhu a na kratší procházky.Heidi je moc krásná a všichni si ji hned zamilovali !

Nové sedlo

24. srpna 2009 v 9:42 | Marky |  Novinky
Včera jsem udělala nové sedlo.Jenže je tu jeden háček.Všimla jsem si totiž, že Peťa má podobné, a bojím se aby mi sem někdo nepsal že kopíruji..
Já jsem si toho sedla všimla až když jsem ho začala, a chtěla jsem ho dokončit.Tak snad se na mně Peťa nebude zlobit, ale já to fakt nevěděla
Foto přidám později, zatím vám ho jen popíšu :

Sedlo se bíložluté.Je z kožíšku, má žluté,stříbrně obšité posedlí z kůže a žluté třmeny pro rekreační jezdkyni.Má podbřišník z gumy, ale už se nepřetahuje přes zadní nohy, ale dá se zapnout na přezku.Je super pro koníky s citlivými zády, protože nikde netáhne a zespodu má beránek.Možná ho dám na druhý web na prodej.Mrzí mně, že zatím nemáme žádnou objednávku, možná neděláme dost hezké věci, ach jo
Chci abyste se do komentů vyjádřili, jak se vám náš obchůdek líbí.Přidáváme tam s Renčou obě, moje je provazovka a uzdečka, ona dělá síťky na seno a podobně.Prosím vyjádřete se

Nezajímavé články ?

23. srpna 2009 v 18:50 | Marky |  Novinky
Ahoj, tak jsem si pročítala své články a přijdou mi nezajímavé, tak bych ráda věděla, co si o nich myslíte vy, popřípadě o čem byste chtěli abych psala.Návštěvností mně moc netěšíte, ale nebudu si stěžovat, jsou přece prázdniny
Nikola si už ustala u Medailona a chce tam přespat.Dneska bylo pěkně, takže jsme šli plavit.Sára jela na lipické klisně Jiskře,Hailey si vzala camargue kobylku Chicu,Will si vzal kobylku Melodii a Lisa jela na tinkerce Hvězdě.Max zůstal s Nikčou na ranči.Ti co jeli plavit vzali i psy, volně bez vodítka.Vrátili se za dvě hodiny.Zítra už Nikola bude moct pár koní vylonžovat a možná vezme někoho na procházku.Jezdit ale může až od středy.Démon je na tom taky líp, už k sobě alespoň pustí všechny a normálně chodí, pořád ale musí mít bandáž a nějakou zpevňovací dlahu.Jezdit se na něm může až tak za měsíc, možná i dřív nebo později, podle toho jak to rozchodí.
Jinak se máme dobře.Zkouším vyrobit stojan na sedla, musím říct že se mi zatím celkem vede.A narazila jsem na jeden super webík, kde dělá majitelka úplně úúúžasný věcičky, snad jí nebude vadit že sem napíšu jeho adresu.Najdete ho tady .

!ZMĚNA!

22. srpna 2009 v 17:26 | Marky |  Novinky
Takže je tu malá změna ! Rozhodla jsem se, že fotky, kderé sem budu dávat, budou pouze moje, a když budu potřebovat třeba fotku nějakého breyera, tak vezu tu s tím bílým pozadím ( jak je třeba v katalogu schleich )
a fotky si budu podepisovat !!!
Takže se nesnažte kopírovat, a když už, tak se mně zeptejte !

Doma !! Nebo.. spíš ve stáji

22. srpna 2009 v 17:21 | Marky |  Novinky
Mám super zprávu, Nikolu dnes dopoledne vyzvedl Will z nemocnice.Akorát Nikča nemůže jezdit a ani moc chodit, tak jí Sára dala ven židli.Jenže Nikča ji poprosila, jestli by tu židli nedala do stáje.Tak Nikča tráví celý den ve stáji a sleduje koníky.Vedla boxů máme takový nevyužitý prostor, tak si tam Nikča chce na noc ustlat.Zítra chce spát u Medailona v boxu..
No, Sáře i ostatním je to jedno.Ať si spí klidně na půdě.A aspoň kdyby se něco stalo, je tam aspoň Nikola..
No, každopádně nesmí měsíc skákat, za dva týdny jedem na kontrolu a pár dní si nezajezdí.To ale ažtak nevadí, může přece pomáhat s tréninkem.Will si myslí, že tak za 5,6 dní už si Nikola zajezdit může.Sice žádný trysk a rychlý cval a chce to klidného koně, ale takový Tango,Medailon nebo Diam a pár klisen jsou klidní.
A Démon ? Nese to špatně.Nikča ho chodí několikrát denně navštěvovat a krmit, protože je jediná, kdo se k němu může přiblížit.Noha se lepší, už může chodit a dáváme ho do výběhu,Jen je škoda, že s ním nikdo nechodí na procházky, jenže on se nenechá a Nikola s ním chodit nemůže.
Omlouvám se za kvalitu..

Fotky z Prahy

21. srpna 2009 v 20:08 | Marky |  Fotky
Takže další fotečky z Prahy,i ze Zoo

Ze zrcadlového bludiště..
Fotka Pražského hradu - líbí se mi.
Výhled z Petřína, omlouvám se za odlesky.. a taky za kvalitu, focené přes sklo..
A tady fotka ze Zoo, lemuři, až na ty dva lidi v pozadí je celkem povedená..
Tady jsou papoušci Ara, jedna z nej fotek !

Brzy další !

Jo !

21. srpna 2009 v 11:02 | Marky |  Novinky
Čauky, myslím že titulek vám moc neříká, o čem tenhle článek bude
No, nebudu to tady rozepisovat.V pátek 28.8. ke mně přijede Reňa se všema svýma koníkama, takže na Silver Gold ranchi bude přes 60 koní ! Ani neví, jak to budeme fotit, asi na režim panorama
Já se tááák těším ! Nikča už bude z nemocnice doma, těší se na Renčinu parkurovou jezdkyni Peťu a Will se zase těší na Billa ( dobrý jména co ? )
Sára se zase těší na veterinářku Jenny, a Max na všechny..
I koníci se opravdu těší, na kamarády.Minule jsme taky fotili společnou fotku, a od té doby k nám mnoho koní přibylo.Počítat se mi to nechce, snad chápete.Renča má taky nové labradorské štěně, fenku Ornelu.Na ni se těší náš Soník a Kelly zase na Rošťáka, štěně Bernského salašnického psa.Ale jinak se těší všichni na všechny.Určitě bude spousta fotek !

Praha

20. srpna 2009 v 11:58 | Marky |  Fotky
Ahoj, dalších pár fotek z Prahy :

Renča v zrcadlovém bludišti..
Ve skutečnosti byla širší, ale z mého pohledu to vypadalo takhle.Kdybyste nevěděli, já jsem ta oranžová čára vedle Renči ( napravo )
Tady je výhled z Petřína.Dělalo mi problém vylézt až nahoru, mám hrozný strach z výšek.. ale zvládla jsem to.
Tady jsou koníci, kteří vozili po Praze turisty.Vážně jich lituju, ale byli nádherní.
Tahle fotka je jedna z nejhezčích.Podařilo se mi na ní zachytit loď s pražským hradem v pozadí.
Orloj.

Líbí ?

19. srpna 2009 v 18:43 | Marky |  Novinky
Tak co, líbí se vám desing ? Na záhlaví jsem pracovala skoro hodinu, a i tak to není žádná sláva ..
Pozadí oranžové i modré mělo být pžechodnou barvou stejně jako záhlaví, ale to se bohužel nepovedlo a bylo to jakoby "čtverečkovaný" tak jsem to změnila.Jinak s celkovým vzhledem jsem poměrně spokojená, ale samozdřejmě by se našli i takoví, kteří umí super dessy a ten můj jim připadá hnusný, ale mně stačí

Nestíháme...

19. srpna 2009 v 10:43 | Marky |  Novinky
Ahojik...
teďka na ranči nestíháme, protože máme o jednoho zaměstnance míň.Nikola měla jet za dva týdny na parkurovou soutěž, měla jet na Démonovi, a tak s ním trénovala.Jenže u 140cm vysokého oxeru Démon zakopnul a vrazil do překážky.Nikola už nestihla seskočit a hlavou trefila břevno, pak proletěla překážkou a skončila na zemi.Max, který zrovna zvedal kousek od ní překážku, jí přiběhl na pomoc, a Sára mezitím chytla vylekaného Démona.Okamžitě přijel veterinář, a řekl, že má Démon nataženou šlachu.Nikolu odvezla sanitka.přesně nevíme, co s ní je, dneska odpoledne tam pojede Sára s Hailey na návštěvu.Nejen, že může Nikča na soutěž zapomenout, ale bůhví kdy se vrátí na ranč.Jen ať se brzy uzdraví.Démon teď stojí (nebo spíš leží) v boxu s obvázanou nohou a nechce nikoho vidět.Doufám, že se dá brzy dohromady.Má ještě několik odřenin, ale ty mu Will namazal a zalepil, aby se mu do nich nedostala špína.To je důvod, proč teď u nás nestíháme.Asi budeme muset poprosit Lisu nebo Hai, aby k nám chodily častěji než se Nikola dá dohromady.