.
.
.
.
.
.
..

.
.

Září 2009

Nové věci !

29. září 2009 v 19:04 | Kora |  Novinky
Ahoj, právě jdu přidat nové věci do obchůdku, prosím podívejte se a napište do vzkazů aspoň něco.. Budu ráda.. jinak teďka tam zatím přibyde jen sedlo a uzdečka s poprsákem, ale až nafotím tak bude víc věcí.
obchůdek je tadyk

Deky,deky,deky..

28. září 2009 v 21:02 | Kora |  Novinky
Ahoj
Asi za týden přibyde do obchůdku hodně dek,bederky,uzdečky... doufám, že se vám budou věci líbit, dala jsem si s nimi práci.
Taky chci připomenout, že někdy v těchto dnech slaví můj blog narozeniny.Založila jsem ho v září 2007
a teď, v září 2009, je tu blog pořád.
Koníci se mají suprově, užívají si posledních teplých dnů.Jezdíme hodně na vyjížďky a chodíme na procházky, koníci tráví celé dny venku.Další díl Přízraka čekejte až tak za táden nebo za dva, ještě není nafocený.
Škola je letos těžká, mnohem těžší než loni.Ale o škole vykládat nechci.
Tak vám přeju, abyste si co nejlíp užili posledních pár teplých dní.. a pozdravujte koníky !

Přízrak II.

26. září 2009 v 20:24 | Kora |  Fotopříběhy
Přízrak II. je tady !

Starlight cválal jako vítr.Jel rychleji než kdykoliv předtím, předběhl by i nejrychlejšího dostihového koně.Cítil, jako by ho nějaká obrovská síla přitahovala k sobě.
Běžel přes údolí, přes kopce,hory, jakoby tento běh nikdy nezažal a nikdy neskončil, jako by měl běžet navždycky.
A potom uviděl velkou podzemní jeskyni.Síla, která ho k ní táhla celou cestu, jakoby rostla s každým jeho krokem.Vevnitř byla tma.Ale na konci nekonečného tunelu uviděl světýlko,docela maličké.Rozběhl se k němu.Potom vběhl do obrosvské bílé síně, byla prázdná.Jen vzdu v koutě bylo zrcadlo.Nápis nahoře na zrcadle uhodil Starlighta do očí.
Byl okouzlen krásou zrcadla...
Potom se ozvalo divoké zařehtání s takovou ozvědou, až Starlightovi duněla v uších.Před ním se vynořil obrovský vraník a znovu hlasitě zaržál.Pak se vzepjal a přiběhl k vystrašenému Starlightovi.Ten zařehtal, vzepjal se a uhodil přízraka do hlavy.Ten spadl na zem, a místo aby zůstal ležet, místo jeho našedlé barvy se mu vracela sytá černá.Potom se zvedl, naposledy se ohládl a vyběhl z jeskyně.
Starlight přízraka osvobodil tím, že ho "zabil" , sám však už nedokázal od zrcadla odejít.Byl naprosto vyčerpaný a skácel se vedle zrcadla.

Pomůžou Starlightovi jeho kamarádi, nebo zůstane v jeskyni uvězněný navždy ?

Autumn is here...

24. září 2009 v 16:21 | Kora |  Novinky
Ano, i na počasí to jde pomaličku znát.Je tady podzim.Pro některé je to jen doba bláta,dešťů,zimy,větru a podobných záporů.Někdo, jak třeba já, má však podzim rád.Listí je krásně barevné, není ani zima jako v zimě, ani horko jako v létě.A v neposlední řadě, není taková procházka podzimním lesem nádherná ?
Navíc se blíží zima, s ní i Vánoce, ale to už předbíhám.Do Vánoc zbývá ještě skoro čtvrt roku.Letos si budu na Vánoce přát hlavně jezdecké vybavení, jako rajtky,minichapsy,boty,bičík... helmu a rukavice mám, ale stejně je pár věcí které ještě potřebuju.I nějakého toho schleicha bych chtěla, ale nebude jich milion, asi jen jeden, možná dva.Moje 1.SR Marky začala chodit do jezdeckého oddílu, tak jí přeju aby se jí tam líbilo, měla tam dobré kamarády,aby jí koníci přinesli jen samou radost a aby jí to vydrželo co nejdýl.Do obchůdku přibyde pár nových věciček, jako uzdečky,ohlávky,deky.. akorát mně mrzí, že tam nikdo nechodí :(
No, nedá se nic dělat.Koně,psi,kočky i lidé ( a surikata ! xD ) se mají dobře, ale teď už koníky nenecháváme celý den venku.Teď zrovna prší, takže jsou všichni ve stáji.
A taky mně napadla taková kravina, ale asi určitě ji uskutečním ! Jak dělám seriál Přízrak, udělám "Seriál o seriálu" nebo prostě jak se celý seriál fotil, prostředí a podobně.Další díl čekejte ... no, nevím... možná tak v sobotu.

Přízrak

21. září 2009 v 18:35 | Kora |  Fotopříběhy


Kdysi dávno objevili lidé hlubokou podzemní jeskyni.Udělali si v ní skladiště všech svých věcí, včetně jednoho zrcadla.Nikdo tehdy netušil, jak velkou moc zrcadlo má.Ukazovalo budoucnost, ale nejen to.Přitahovalo k sobě lidi i zvířata, kteří potom už nikdy nemohli od zrcadla odejít.Lidé později před mocí zrcadla utekli, ale zůstal tam mladý hřebeček Star Line.Nedokázal odejít od zrcadla, a stal se přízrakem střežícím zrcadlo budoucnosti.Když zrcadlo ukázalo jméno nového strážce, Star Line se navždy ztratil.Nový strážce, roční kladrubák Starshine, byl novým přízrakem.Jednou ale zrcadlo ukázalo jméno dalšího koně, který měl být přízrakem.Jmenoval se Starlight...
V současnosti :
Normální den ve stáji Silver Acres.Ve výběhu je mladá fríska Sheila,islanďan Comanche,andalusan Starlight,arabka Sunshine,lipicánka Button,arab Aztec,camargueská kobylka Lady a hannoverský hřebeček Jimber.
Starlight se rozhodl, že už ho nebaví být pořád ve výběhu, a tak pořádně zatlačil na branku a ta povolila.
Branku za sebou zase zavřel, aby neuteklo nějaké hříbě.Dobrodružství začíná !
Běžel všude možně, kličkoval lesy, cválal přes pole, brodil se potoky...


Konec 1.dílu ! Já vím, byl krátký, ale musí to být aspoň trošku napínavý ;)

No konečně !

19. září 2009 v 19:17 | Kora |  Novinky
Ahoj všichni zde přítomní !
Dlouho jsem nepsala, ale mám nabito.Včera jsem byla u koníků, bylo to super ! Dneska u nás byla Renča a byly jsme u kolotočů, zítra budou hody, moc se těším ! Teď už zase valím, ale zítra večer napíšu první díl seriálu !

Hřebečci kdykoliv k dispozici

14. září 2009 v 16:03 | Kora |  Novinky
Tak nějak mně napadlo dát nabídku k připouštění.Nebudu na to dělat žádnou rubriku nebo něco, ale kdyby někdo chtěl připustit svoji klisnu s jakýmkoliv mým hřebcem, stačí napsat ( do komentů,na mail , kam chcete )
Máme výborné hřebce, některé klidnější, některé bujnější, není třeba špatné dát dohromady klidného hřebce s bujnou klisnou nebo opačně.Nebo dát dohromady bujného skokana a klidnou kobylku, která moc skákat neumí, a můžete mít za hříbě klidného skokana..
Stačí jen napsat, zda chcete mít hříbě na chov,drezuru,parkur,rekreaci,western,voltiž nebo cokoliv jiného, a já vám můžu poradit vhodného hřebečka, nebo mi jen napište s kterým koníkem byste chtěli připustit !

JK Svébohov -závody

12. září 2009 v 19:33 | Kora |  Novinky
Takže dnes 12.9. byly ve Svébohově parkurové závody.Jela jsem tam s oddílem a byl to vážně úžasný den.Měli jsme jedno 1.místo ( kůň Chris ) , dvě 2.místa ( kůň Dárek a druhý už nevím ) a jedno 3., taky nevím s kým a další 5., taky už nevím.. Závodila kobylka Mon Cherry a valášci Chris,Dárek a Barok 2 .A z oddílu jsme jeli já,Renča,Marťa,Lenka(ne Vachutková),Míša,Michal a Šárka.No a samozdřejmě Lenka a Ladik Vachutkovi, kteří závodili.Ve Svébohově mají celkem málo koníků, a areál už jsem viděla i hezčí, ale taky to tam měli celkem hezký.Byli tam i z Hamříkovy stáje s Nilem,Lagunou,Zartem a Leontýnem.Umístění vůbec nevim..
Takže další parádní den !

Omluva, všem SR..

12. září 2009 v 19:24 | Kora |  Novinky
ahojky, takže se nejdřív musím zase omluvit.Jednak SR, že k nim vůbec nechodím, a taky že nic nepřidávám, ale mám teďka hodně věcí na práci.. Přidávat sem budu, ale jakoby pozastavuju SR na cca 1 měsíc ( občas je oběhnu, ale ne moc často.Články budu určitě číst, ale asi moc komentovat nebudu )
Takže já doufám, že se to brzy zlepší...

Další skvěle strávený den

9. září 2009 v 20:01 | Kora |  Novinky
Dnes byl další super den ! Nebudu ho popisovat celý, ale konečně jsem si i zajezdila.Chyb bylo hodně, njn poprvé v anglii s trenérem... ale naštěstí byl "můj" koník Hesport hodný, takže jsem se mohla líp soustředit na sebe.Pak jsem šla ještě Hesporta vykrokovat, což bylo taky super, na takové obrovské louce jsem nechala Hesporta trošku napást a pak jsem ho pomalým krokem odvedla do boxu.Konečně mám i svoji skříňku.No, a teď k Silver Gold ranchi.Všechno probíhá normálně, akorát máme minimum tréninku kvůli horkému počasí.Někdy sice jezdíme v kryté jízdárně, ale když je opravdu dusno tak dáme koníky buď do stáje nebo natřené repelentem do výběhu.Nikče jsme našli jednoduchou parkurovou soutěž, nejspíš pojede s Dailinem koncem září.