.
.
.
.
.
.
..

.
.

Říjen 2009

Dušičky

31. října 2009 v 15:00 | Kora |  Novinky
Spíše než Halloween u nás slavíme dušičky - svátek zesnulých.Já s rodiči chodíme večer na hřbitov zapalovat svíčky.U koní tohle nijak moc neslavíme, jen si pokaždé vzpomeneme na ty, kteří nás opustili.Slavíme spíš Halloween.Koníci totiž Dušičky moc nechápou, a navíc si myslím že není co oslavovat.Vzpomínám, že letos těsně před prázdninama mi umřel pradědeček.Měl nedožitých 92 let, zlatý věk.Měl moc rád koně, což jsem se ovšem dozvěděla až na pohřbu...
Byl to můj psolední praděda, už žádného nemám, ani žádnou prababičku.Někdy je mi to líto, ale nějak moc nad tím nepřemýšlím.Žádnýho pradědu ani prababičku jsem neznala, kromě těch dvou.Prababičku, tedy manželku pradědy, co o prádninách umřel, si jen matně pamatuju, spíš z fotek ji znám.Koníci ani netuší, co to ti praprarodiče jsou.Každý z nich pamatuje sotva rodiče, natož prarodiče.

Služba

29. října 2009 v 19:13 | Kora |  Novinky
Ahoj, o víkendu mám od šesti od rána do šesti do večera službu u koní, takže tu nebudu, ale články nějaké přednastavím,Škoda, že nemůžu být s koňmi při Halloweenu, ale vynahradím jim to v pondělí, uděláme spolu menší, pozdní oslavu.Jinak aktivity z minulého článku budou probíhat normálně 31.10.
Takže se omlouvám SR, ale tady v 10 večer nebudu obíhat, vážně.Ani starý články si číst nebudu, takže třeba u kiiki nebudu mít zkoušky.. máme několik težkých testů v pondělí, třeba z dějáku na 6 látek !!! Takže až přijedu z koní a budu mít ještě sílu, budu se učit.Tak se tady mějte !

Oslava Halloweenu

29. října 2009 v 9:12 | Kora |  Novinky
Halloween se blíží, všichni už jistě chystají výzdobu, kostýmy a všechno, co se tohoto svátku týká.Halloween pochází z Irska, byl to původně Keltský svátek, ale slavíme ho i tady u nás.U nás na ranči děláme Halloweenský den a Halloweenskou noc.Den je plný soutěží,her a projížděk.V noci se uprostřed pastviny rozsvítí dýně a koníci se všichni sejdou, hrají si, nebo jen tak podřimují.Hříbátka a klisny jdou spát, hřebci a valášci zůstávají.Přibližně ve tři hodiny ráno jdou spát všichni, tak se dýně zhasne.Ráno se zase všichni přijdou podívat, na hříbátka tam čeká malý dáreček.Oni věří, že jim to přinesl nějaký duch, kostlivec nebo čarodějnice, ale dospělí o tom ví svoje :-)
Přes den plánujeme pro koně pestrý program :

Výzdoba - té se účastní hřebci a valaši, několik se jich nasedlá a jede se zdobit ohrada, stáje a všechno možné.Kobylky a hříbátka jsou mezitím na procházce.

Soutěž "Ztracená podova" - té se účastní všichni včetně hříbat.Pár koníků se opět nasedla, zbytek dostane jen ohlávku a vodítko a jdou za svými kamarády.Někde na pastvinách se ztratila podkova, a kde přesně je, ví jen Max.Tohle je spíš hra pro jezdce, ale i pro koně.Kdo najde první podkovu, koník i jezdec dostanou odměnu.

Jízda zručnosti - závisí na tom, jak si který jezdec s koněm rozumí.Musí projet překážkovou dráhu v určeném čase, ale taky musí mít dobré skóre.

Halloweenský závod - vybere se několik koní, kteří umí rychle běhat, a každý jezdec si vylosuje jednoho.Pak závodí lesem, přes pole, musí přeskočit příkop a projít potokem,přebrodit se bahnem a proklusat několik klád položených asi 2 m od sebe.Je na tom určený čas, u každé překážky bude nkědo schovaný a bude hodnotit i styl jízdy.

Tohle jsme si pro koníky připravili my.Ještě možná něco přidáme, ale to není jisté.Užijte si taky Halloween !


Není nic moc :-/

27. října 2009 v 17:34 | Rocky |  Novinky
Ahoj ! Tady Rocky.Kora je novým dessem dost zklamaná, skoro vůbec se jí nelíbí ... mně docela jo, i když byly i lepší.Ty okraje se jí prý vůbec nepovedly, záhlaví je divný.. a pořád dokola vykládá, jak je dess škaredý.Myslím, že není nejhorší, ale co.Dneska ve škole psali test ze zeměpisu, dost těžkej ( kluci v hodině naštvali učitele, psala celá třída ) a prej to dopadne tak na čtyřku, Kora je z toho hrozně špatná.Nemá ani na nic náladu.Aspoň že jsou ty prázdniny.Učitel jim nadiktoval otázky a dal jim tak 2 minuty na odpověď, otázek bylo 6.Třeba jaká poslední raketa přistála na měíci, jak se jmenovaly sondy které pořizovaly na měsíci fotky a podobný otázky, já je třeba v§bec nechápu, Kora mi o tom ale říkala.Už děláme na ranči halloweenskou výzdobu, všichni se nemůžou dočkat ! No,Midnight je na tom pořád stejně, dnes tu byl veterinář a řekl, že bude tak za týden v pohodě, dal nám nějaký vitámíny do krmení a píchnul jí injekci ( bléé, nenávidím ! ) ...
Drezurní sedlo dala Kora mně, heč ! Docela se mi i líbí, uvidíte sami.Já mizím, ahoj !

Ano,ano,ano !

26. října 2009 v 18:49 | Kora |  Novinky
Ano !!! Konečně jsem tady !
Musím koníkům něco vyrobit, za to že sem psali za mně po dobu moji nepřítomnosti ! U nás nic novýho, jen je Princess nemocná, ale to vám nejspíš sdělili koníci.Za ty dny jsem aspoň vyrobila 3 sedla - 2x rekreační a jedno drezurní, ale ještě nejsou úplně hotový.Nejspíš zítra bude nový dess, konečně ! Bude tmavý - Halloweenský, ale žádný unikát to nebude, dělala jsem ho narychlovku.Teďka sem budu psát jen občáás, ale moje zlatíčka sem nejspíš budou psát denně, nebo aspoň obden.Ty sedla do prodeje nedám, rozdám je koníkům aby měli radost, a aspoň se jim nějak odvděčím za ty články.Do prodeje chystám Vánoční setík, ale neumím moc dobře vyrábět, takže si to asi nikdo nekoupí, no uvidíme.Taky chystám na Vánoce jednu akci, ale zatím neprozradím jakou, nechci aby to ode mně někdo zkopčil.Ještě jsem to neviděla u nikoho a byla bych ráda, kdyby se po mně nikdo neopičil.Statistiky jsou katastrofální, ale nechci si stěžovat a taky nechci , abyste museli "povinně" psát komenty ke každýmu článku.. mně stačí, když sem SR přijde tak 1x týdně, napíše třeba dva komenty a tak.Nemusíte nutně komentovat každý článek, ale samozdřejmě můžete, bude jen a jen ráda :) musím se jít učit zeměpis, zítra máme dostat známky z testů z minula, a pokud budu mít horší než 2, chci se nechat vyvolat na opravu.Pá ☻

To snad není možnýýýý !!!!

25. října 2009 v 20:01 | Naštvaná Dalila |  Novinky
Ahoj všichni ! V minulém článku někdo uhodl, že psala Hvězda, ale nenapsal to do komentů a já nevím, kdo to byl.Aby to bylo spravedlivé vůči všem, diplom nedostane nikdo.Jsem vážně naštvaná, že ten STUPIDNÍ blog.cz zase nejde, nejdou vůbec vkládat obrázky :-!
Kora se učí, jen tak mimochodem.. já jsem Dalila.Kora má nachystaný hezký nový design, ale nejde vložit, takže čekám x-/ tenhle starý je mizerný, už se na něj skoro nemůžu dívat ! Je tak hrozně okoukaný ! No, nic s tím nenadělám.Kora vyrábí o 106, má hodně nové kůže.Už vyrobila černé rekreační sedlo, hnědozelené drezurní a červené taky rekreační, ale trochu nezvyklého tvaru.Dneska na focení jsem nebyla, byl tam jen můj hřebec Snow.Byl sám,ale všem nám ochotně převyprávěl, jak se měl, co dělal.. až blog.cz se bude obtěžovat spravit ty závady, obrázky tu určitě uvidíte, nejspíš už od Kory.Říkala, že asi napíše už zítra.Půlnoční princezna je pořád nemocná, ani zhoršení, ale ani zlepšeníí :( Laila je už zdravá,stejně jako Meteor.Ještě že my peršeroni jsem takhle vybavení na zimu ! Můj syn Rodney je zdravý jako rybička :) Já valím, klíží se mi očka, ahoj !

Co jsem za koníka ?

24. října 2009 v 10:20 | Anonym |  Novinky
Ahooj ! Tak dneska jsem se rozhodla psát zcela anonymně, a vy máte za úkol dole v anketě uhodnout, co jsem za koníka ! Je to jenom tip, takže zůčastnit se může opravdu každý.A potom nezapomeňte napsat do komentů, pro koho jste hlásli ( je to důležité kvůli diplomku )
A teď k novinkám.Midnight je pořád nemocná, už od nás dostala super teplou deku, byla z ní nadšená a už ji nechce sundat, ale pořád je jí špatně :-(
Stejně tak Laila.Meteorovi už je líp, pořád ale musí zůstat ve stáji.Je venku hnusně, ale zítra pokud bude slušný počasí tak se půjdeme fotííííííííííít ! Já se tááák těším !
Třeba mně Kora vybere taky, půjde jen pár koníků...
Jestlipak uhodnete, co jsem za koníka, jsem fakt zvědavááá :-)


(omlouvám se, obrázek nejde vložit )

Hlavně to zdraví.......

21. října 2009 v 15:16 | Arny |  Novinky
Ahoj, mládeži ! Kora tady zase není, je to blbý já vím.Ale dneska jsem tady já, Arny.Pamatujete si mně ještě ? Já jsem jediný palomino na ranči, tak snad už víte.Kora sice chodí do školy, ale když přijde domů, celé odpoledne buďto prospí, nebo je jí špatně.Pořád ji přemlouváme, že když jí je špatně, ať do školy nechodí, ale ona si nedá říct, prý by zameškala hodně výuky a potom by nestíhala.Stejně ty lidský starosti nechápu.Na ranči to klape jako hodinky, ale Kora nám přece jen chybí.Je ale moc ráda, že jsme ochotní aspoň napsat semtam nějaký článeček, aby to tady nebylo úplně bez článků.Každý den losujeme, aby si každý aspoň jednou napsal.Dneska jsem vyhrál já :-))))
U nás u koní je nemocná Laila a Midnight, obě mají teplé deky, jsou zavřeny ve stáji, kde se vytápí a mají tlustou podestýlku, a samozdřejmě taky samý vitamíny.Luckyho to štve, protože musí být v jiném boxu než maminka, aby se nenakazil.Laila si zase stěžuje, jaký že to hnusy jim míchají do krmení, a Midnight si nestěžuje na nic, což je celkem zlý znamení.Celý den jenom polehává v boxu, moc nejí a nezajímá se o okolí.Taky Meteor na tom není nejlíp, ale je v podstatně lepším stavu než Princezna.Tohle počasí je strašný....
No, co si budeme vykládat.Právě se všemi koňmi zhotovujeme dárek pro Midnight Princess, extra teplou zimní deku.Kopýtky se šije a stříhá špatně, takže to nebude žádný unikát, ale Kora slíbila, že jakmile jí bude líp, pomůže nám s ní.S tím psaním jsem se maličko rozšoupnul, ale aspoň budete mít co číst, i když dvakrát zajímavý to neni no....
Tak pá, váš Arrow !

Rychlovka

20. října 2009 v 18:33 | Kora |  Novinky
Ahoj, dnes jsem tu já, Hrdina ! Jsem tu na rychlovku.. Kora se moc omlouvá, ale je jí zle a pořád jen spí, a my jsme si užívali poslední dny venku.Já jdu za chvíli na večeři, proto jsem jen na rychlovku, abych řekl co a jak.Příště sem možná už přijde Kora, nebo ještě jiný koník.Taky se omlouvá, že zanedbává SR, ale je jí vážně na nic a proto nemá náladu.Já už vlastně taky musím jít, mějte se...

Sněží a sněží... a nejen to...

15. října 2009 v 18:20 | Kora |  Novinky
Ahoj !! Já jsem Scarlett ! Dneska píšu já lidičky ( a koníci ! ) tak se těšte ;-)
Venku je počasí pod psa :( Ráno sněží, což je super, během dopoledne se to pomalu mění v déšť a pak už jenom prší.Ven se chodit nedá, a tak nás aspoň někdy Nikča nebo někdo vezme do haly na lonž.Občas tam taky natáhnou elektrický ohradník a pustí nás tam na volno, sice to není nic moc, ale aspoň se proběhnem.Já patřím mezi citlivější koníky, a tak mám od Kory dobrou zateplenou zimní deku a je báječná.Píšu jen na rychlovku, Kora má moc učení a nemá čas něco napsat, tak nás poprosila, abysme to napsali my ( ale prej nemáme psat žádný blbosti, no řekněte, je to spravedlivý ?? Copak já píšu blbosti ? ) ... no nic , to je fuk :-)
Taky oběhnu SRka dneska já, ale pod jménem Kora, protože jinak by asi nikdo nevěděl, kdybych napsala jen Scarlett, o koho se jedná.Jinak teďkom sem budem psát často my, koníci, protože Kora má moc práce.. v sobotu má Renča oslavu, takže celou sobotu tu Kora nebude, a v pátek má koně.V neděli musí dělat školu, tak tu asi taky nebude.Valííííííííííím, pááá !!!!!!!!