.
.
.
.
.
.
..

.
.

Listopad 2009

Advent začíná

28. listopadu 2009 v 11:28 | Kora |  Novinky
Zítra začíná advent.Vánoce se blíží každým dnem a začínají se připravovat výzdoby, všichni se těší na Štědrý den a ve vzduchu ani náznak toho, že by mělo mrznout nebo sněžit.Pletenou deku hned po Diamovi získal Hrdina.Zbytek koní mají obyčejné deky.Koníkům na Vánoce chystám obrovské překvapení, ale ani vy se ho zatím nedozvíte :-)
Ví o něm jen naši dva percheroni - Snow Coral a Dalila, kteří se mnou mudou spolupracovat.Kromě nich dvou a mně to neví vůbec nikdo.Je to hodně těžké, a nevím jestli to do Vánoc stihnu.No a pak mám ještě jedno Vánoční překvapení pro SR, ale nepovím jaké :D
V Postřelmově už je výzdoba a taky velký stromek, vidím na něj z okna.S výzdobou na ranči začneme letos dřív, loni jsme totiž o Vánocích přestavovali stáje a s výzdobou začali pozdě, tak jsme si jí moc neužili.Stromek si nazdobíme ( teda koníci si nazdobí xD ) asi týden před Vánoci, noa dárečky tam budou až na Štědrý den ( jestli si ti malí darebáci nějaké dárky zaslouží ) a první svíčku na věnci zapálíme zítra večer, ať je pravá Vánoční atmosféra :-)

24th November

24. listopadu 2009 v 19:42 | Kora |  Novinky
Ahoj :)
Nejdřív musím připomenout dobře známý fakt, že za měsíc přesně je Štědrý den.Hrozně rychle to utíká.Stejně se moc těším.U nás všechno klape jak má, v blízké době plánujeme nějakého nového koníka.Není to tak dávno, co jsme viděli v jezdeckém časopise inzerát na prodej mladého hřebečka Tinkera jménem Mystery Viteal , ale myslím že u Hvězdy by Hrdina neměl konkurenta :-) Viteal je pětiletý hřebec, má za sebou dvě hříbata, kobylku Mystery Jane a hřebečka Prince of Viteal , oba jsou velic inteligentní a vypadají dobře do sportu.Uvidíme.Zaujala nás ještě klisna dartmoora Ornela, ale ta je po vážném zranění nohy a nemůže se na ní jezdit , takže je spíš pro někoho kdo má méně koní a může se jí více věnovat.Jo a nejspíš něcháme Scarlett připustit, ale o tom až později !

Pořád kolem koní...

22. listopadu 2009 v 17:14 | Kora |  Novinky
Ahoj :)
zase jsem včera nepsala, no jo.. já jsem ale byla ve čtvrtek, v pátek i v sobotu u koní a dopoledne jsem se učila do otravné školy, já chci další volno.Možná se ještě dnes vrhnu na pletení a šití nových dek pro koníky a opravu starých.Třeba Hrdina má deku z loňska a je děsná.Takže ten bude mít určitě novou.Mám pár nových bavlnek, takže staré nevýrazné deky různě obšiju a tak, ať to taky trochu prokoukne.Asi vše :)

Vraník s hvězdou na čele...

20. listopadu 2009 v 9:37 | Kora |  Novinky
Ahojky !
Včera jsem nenapsala, byla jsem u koní, dnes tam jedu zase :D Klidně můžu vzít foťák a udělat zase pár snímků, jak chcete ;)
Teď se hodně věnuju koníkům, chci jim to vynahradit.Včera jsem fotila Chilliho u adventního věnce, pak ještě několik fotek z "fotostudia" a brzo je sem všechny dám, bude se to jmenovat "Fotky z fotostudia 1" nebo nějak tak.Objevila jsem starší fotku mé milované Kory, bude pod článkem.Ze začátku se mi po ní hrozně moc stýskalo, a myslela jsem si, že pak to bude lepší, ale chybí mi čímdál víc... pokaždé když vidím vraníka s hvězdou na čele, chce se mi brečet, jak moc mi Kora chybí...
Nedávno jsem zjistila, že už má nového majitele, teda vlastně majitelku.Znám ji jen od vidění, viděla jsem ji asi jen dvakrát.Působila mile, tak snad se mám moje Korinka dobře, ona si to zaslouží...
Proto jsem si v nové stáji zamilovala Hesporta, on je jí tak hrozně podobný.Ani ne tak vzhledem, jako povahou.Milý, s každým si rozumí, hodný..... když jsem s ní, připadá mi jako bych se vrátila v čase a byla zase s Korou.
Prosím nekopírovat... na fotce je Kora ( ta malá, černá uprostřed ) potom hnědka Sheila ( napravo od Kory ) a ryzák Šeyn ( nalevo od Kory )

I miss you, Kora ! We two friends will forever! We two parted nothing!

Chřipková epidemie ??

18. listopadu 2009 v 20:40 | Kora |  Novinky
Ahojky !
Od pátku do úterka jsme ve škole měli volno.Dnes jsme byli ve škole a kvůli tomu, že je 36% žáků nemocných, máme další volno !!! čtvrtek,pátek,sobota a neděle !Senza !!! Články tu nejspíš budou každý den :) Naštěstí koníci jsou všichni zdraví.Princezna je taky zdravá, má nejteplejší deku na ranči :D je pletená z teplé vlny a je hodně hřejivá.Taky Diamek dostal novou pletenou fialovou deku.On je chudák Diam nejmenší koník na ranči mimo hříbat, a ostatní koně ho nemají moc v lásce a nechtějí si s ním hrát, přitom se k nim chová přátelsky a mile.Má rád jen Chicu a Medailona, někdy taky Sunshine.Taky s Tangem a Mel se snáší, ale ostatní... Jeho stará deka je už špinavá, trošku potrhaná a ošklivá, a ostatní krom jeho kamarádů se mu hodně smáli kvůli škaredé dece.Tak jsem mu s pomocí mamky upletla novou a hezkou, ostatní mu ji dokonce závidí ! Takže má nad nimi navrch.Ale věřím, že si Diamant nakonec najde kamarády :-)

Moje tvoření

17. listopadu 2009 v 15:44 | Kora |  Fotky
Další fotky mých pokusů :D
Scarlettina dostihová sada : Červené dostihové sedlo s irským martingalem, je k němu i uzdečka, tu jsem ale dodělala později a už jsem ji nefotila.
Dalilina deka - starší deka, má zapínání pod bříškem na na plecích ( není vidět )
Chlupaté sedlo - taky docela starý, je na rychlo takže nic moc :) mimochodem je na druhém webu SGR na prodej


O víkendu jsem udělala dvě hezký sedla a uzdečky - anglický a westernový set.Oba si myslím že se mi povedly, fotky přidám později ;)

JO Dubicko

15. listopadu 2009 v 15:21 | Kora |  Fotky
Mám tady pár fotek koní z oddílu :)
Cindarella 12 - Cinda odpočívá v boxu
Kornet - Kornoutek ve výběhu
Dárek - Darďa s Kornetem venku, zrovna cuknul hlavou takže promiňte kvalitu
Grace Kelly - H - jedna z mých dvou oblíbenců , Kellynka
Grace Kelly - H - opět Kelly, tentokrát v lepší kvalitě
Padrina - opět ve výběhu :)
Keira - Keira taky ve výběhu :D
Carling - vyhlíží :-) v pozadí můžete trošku vidět kobylku Carmen
Carling - opět Carling, Renča mi ji držela na ohlávce aby měla hlavu rovně, ale v momentě kdy jsem stiskla spoušť se jí Carling vysmekla :D


Areál

Areál - kousíček pískové jízdárny
Areál - kousek jednoho z výběhů
Areál - dalších několik výběhů

( Poslední dvě fotky jsou focené ráno, takže je na trávě námraza )

Snad se vám fotečky líbily :)

Happy birthday to you, Silver Gold !

14. listopadu 2009 v 16:40 | Kora |  Novinky
Dnes, 14. listopadu má nás ranč narozeniny ! Máme 1 rok !!! Tohle platí pro ranč, ne pro blog :)
Koníci si sfoukli svíčku na dortu, přecpali se cukrovím a oslavují.Mají prázdniny dnes, aby mohli oslavovat narozky ranče.Někdy uděláme schůzku celého SGR ( i druhé půlky ) a společně to oslavíme !! Happy birthday to you, my ranch !

Je pátek 13. začíná ples... démonů....

13. listopadu 2009 v 17:57 | Kora |  Novinky
Ahoj :)
Titulku si nevšímejte, je to kousek z písničky Ples Démonů od 5angels.Na dnešní úžasný datum se nic moc nestalo :)
K Sr teď budu chodit málo, a taky tento článek je hodně krátký, jsem nemocná a navíc mám mááálinko času, na Pc jsem asi 10 minut za den.Ahoj :/

Čtrvrtletní známky ...

10. listopadu 2009 v 18:17 | Kora |  Novinky
Ahoj ! Omlouvám se za neaktivitu, není čas :/
Dneska byl rodičák a dostali jsme známky na čtvrtletí, dopadlo mi to dobře.Mám samý jedničky,někde 1- a 2x mám 1-2 , ale to se spraví :D
Taky se k minulému článku vyjádřil jeden velice LASKAVÝ uživatel, ale už ho tam nehledejte.Koně se mají suprově.Nemám moc co psát, takže teďka tu budou novinky asi jednou za tři dny :(
Já se ještě valim učit do dějepisu a zopáknout fyziku a přírodopis, takže další hoďka v tahu .. mějte se