.
.
.
.
.
.
..

.
.

Leden 2010

Menší novinky

31. ledna 2010 v 18:30 | Nikola |  Novinky
Ahoj všichni !
Dnes píšu já,Nikola,protože Kora se učí na zítřek.Dneska bylo pár koníků venku a několik na vyjížďce.Zanedlouho k nám nastoupí Tim, tedy kamarád Willa.Dneska přišla nějaká holka jménem Veronika, zaplatila si vyjížďku pro pokročilé jezdce.Jela jsem s ní já na Tangovi, Carol na Medailonovi a Sára na Arrowovi.Veronika měla Jiskru.Jenže se ukázalo, že neumí ani klusat ! Nikomu nešlo na rozum, proč jezdí vyjížďku pro pokročilé, když ovládá stěží krok.Takže místo cvalu jsme jeli jen krokem.Celou cestu s mírnou Jiskrou bojovala, protože ji neuměla správně pobízet.Když jsme jí řekli, ať si ji vezme na otěž, civěla jak vyoraná myš a nevěděla, co že to po ní vlastně chceme...
Listuju, že jsme ji neposadili na houpacího koně.Jiskra je hodná a mírná, ale dnes ji ta holka vytáčela tak, že ji málem shodila.No, každopádně je Veronika přílíš přesvědčená, že je dobrá jezdkyně.Ale už ji nechci rozebírat.Dnes jsem po dlouhé době dostala na projetí jen jednoho koně, normálně mám tři nebo čtyři.Hrdinovi jsem dnes dala pauzu, zítra ho vezmu na vyjížďku.Měl totiž něco s nohou, tak ho musím šetřit.Včera ani dnes nebyl pod sedlem a zítra ho vezmu na chvilku ven.Myslím že jsem napsala všechno co jsem chtěla, kdyby ne tak to Kora příště doplní.

Máme fofr

30. ledna 2010 v 20:13 | Kora |  Novinky
Ahoj, omlouvám se že moc nepřidávám ale není čas... dnes dopoledne jsem byla ve stáji, včera bruslit a neměla jsem moc náladu přidávat.Dnes bylo venku tepleji tak jsem koníky pustili do výběhu,aby se proběhli.Několik koní šlo pod sedlo na vyjížďku.Každý jezdec vzal dva koně a aspoň se koníci pořádně protáhli.Už se těšíme na jaro, bude teplo,hříbátka,závody,plavení,víc vyjížděk... prostě to bude lepší :))
Teď jsem udělala akorát psům deky na zimu jinak moc nevyrábím, chci si dát oddech protože ta škola už mně dopaluje >(

Lisa Morrelová ( ošetřovatelka )

28. ledna 2010 v 19:49 | Kora |  Koně z ranche
Jméno : Lisa Morrelová
Věk : 16 let
Koně : Taladin
Úspěchy : 2.místo MČR dětí a juniorů,1.místo parkur,1. a 3.místo mini-maxi a další menší závody
Povolání :ošetřovatelka,jezdkyně
Koně v péči : Dalila a Rodney
O ní : Lisa je u nás krátce, ale už teď víme, že je hodně snaživá a cílevědomá.Jezdí 7 let, je hodně zkušená jezdkyně a se svým hřebcem Taladinem plánuje několik těžkých závodů, tak snad se jí bude dařit.


foto dodám !!!

Sára Wandelová ( ošetřovatelka )

28. ledna 2010 v 19:39 | Kora |  Koně z ranche
Jméno :Sára Wandelová
Věk :19 let
Koně : Arrow
Úspěchy :1.místo v parkuru T*,3.místo v drezuře Z a spoustu dalších menších závodů
Povolání : trenérka,ošetřovatelka,jezdkyně
Koně v péči : Chilli
O ní : Sára je vlastně první zaměstnankyně tady na ranchi.Nejvíc si rozumí s Nikolou, ale jinak dobře vychází se všemi.Teď se věnuje trénovaní svého palomina Arrowa.


Jooooooooooooooo !!!!!

28. ledna 2010 v 19:19 | Kora |  Novinky

ÁÁÁhooooj !
Já mám takovou radost ! Na vízo mám samý jedničky, joooo ! Jsem hrozně šťastná !!!Prosím neberte to jako chlubení, jen mám velkou radost že mám samý protože mi hrozila dvojka z matiky.Pak jsem dostala ještě pochvalu třídního... ale nechci se chlubit, berte to jen jako moje výlevy.Už hodně vydělávám xD a pak 8.února slavím narozeniny takže super ale v dalším pololetí budu muset víc zabrat, protože teď bylo několik jedniček jen taktak.Taky má k nám na školu přijít novej učitel má nás z matiky,fyziky,zemáku,občanky,informatiky a pracovek.Jmenuje se Roch, ae asi už je vám jasný jak mu říkáme... pan Hroch.A nahradí naše nejlepší učitele a ostatní nás před ním varovali... achjooo já ho nechci nějakou rohožku jestli mi zkazí známky tak...
No , jestli nechcete tak tonto článek nekomentujte, potřebovala jsem to jen ze sebe dostat.

Mix fotek

27. ledna 2010 v 16:51 | Kora |  Fotky
Všelijaké možné fotky....

Koně mají přednost !

26. ledna 2010 v 12:03 | Taladin |  Novinky
Ahoj všichni !
Ne, já nejsem Kora, jsem Taladin.Kdo neví, tak jsem bílý hřebec mustanga a patřím Lise.Teď, když je Kora ve škole, jsem tajně proklouznul sem.V těchto dnech je vážně zima.Včera jsem byl akorát na volno v hale, dnes asi pojedu na krokovku ven.Do výběhu nechodíme, protože i s termodekou by nám bylo zima.Jak se těšíte na Parkur part 2 ? Určitě hodně, a teď, až vám to řeknu, se budete těšit ještě víc ! Takže... v příštím dílu budu hrát i já !!!! Už se s Carefulem moc těšíme, aby taky ne když budeme v seriálu.Fotit se začne buďto dnes odpoledne, nebo zítra odpoledne.Ve čtrvtek se rozdává vysvědčení nebo jak oni tomu říkají, mně ani ostatní koně to nějak moc nebere, ale Kora je na nervy.Tak se ji snažíme moc nerozčilovat, ale jsme přesvěčení že to dopadne dobře.Už se těšíme na jaro, na hříbátka a taky až budeme často venku.

Parkur part 1

25. ledna 2010 v 18:26 | Kora |  Fotopříběhy
1.Díl parkur je tady !
CH : Ahoj ! Tento seriál bude o tom, jak připravit svého koně na závody v parkurovém skákání, něco z bezpečnostní výbavy a seznámíme se se základními typy překážek.Hurá do toho !
L : Ahooj !!! Jak řekl Charlie, tento seriál vás bude provádět prípravou vašeho koníka na závody.
L : Než začneme skákat, musím trochu uhladit povrch jízdárny, aby v něm nebyly díry nebo hromádky.V zimě je to parádní způsob, jak se zahřát, protože uhrabat povrch před každou překážkou není jen tak.
CH : A můžeme jít skákat ! Uhrabání povrchu je důležité, protože kdyby kůň šlápl do díry před překážkou nebo za ní, vznikly by vážné potíže.
CH : Ale důležitý je také vztah jezdce a koně.Já a Careful se známe už několik let, máme mezi sebou krásný vztah a jsme jeden pro druhého velice důležití.
CH : Chrániče na přední nohy a chránič břicha.Používáme i chrániče zadních nohou, protože někteří koně "stíhají".Že kůň stíhá znamená, že si zadníma nohama došlapu ty přední, a může si tímto způsobem třeba strhávat podkovy.Careful to zrovna nedělá, ale znám spoustu koní, kteří stíhají.Careful používá neoprenové zvony.

Tento díl byl krátký, další už tak krátký nebude.Příště si povíme o úrazech během parkuru a bezpečnostních pomůckách pro jezdce.

Tvoření aneb English Elegance set

25. ledna 2010 v 18:08 | Kora |  Fotky
Tady je zatím pouze sedlo, ale líbí se mi.
Tady je.Dodělám podbřišník i uzdečku.Omlouvám se za kvalitu, fotila jsem teď narychlo.
Tak co, líbí se vám ?

Zase se mi jednou něco povedlo

24. ledna 2010 v 19:30 | Kora |  Novinky
Jo :) tvořila jsem a stvořila jsem English elegance set.Zatím je teda jen sedlo, uzdečku dodělám.Brzo nafotím.Sedlo je vínovo-červené a hrozně se mi líbí... krásně padne koním, je dělané na rekreační jezdkyni.Dost o sedle.

Willův kamarád už se u nás byl podívat a moc se mu tady líbilo, takže k nám nastoupí hned jak odejde ze své "bývalé" stáje.Všichni se na něj těšíme.Už jsme připravili i stáj pro jeho hřebce painta.To je asi všecko...