.
.
.
.
.
.
..

.
.

Parkur part 2

15. března 2010 v 18:00 | Kora |  Fotopříběhy
Další díl minisérie Parkur.Tentokrát se Charlie s Lisou zaměří na nejčastější chyby při skocích a správné oblečení jezdce.

Ch : Ahoj ! Dnešní díl bude zaměřený a výstroj jezdce a na nejčastější jezdecké chyby v parkuru.Tady jsem sedlal Taladina.Koně nosí mezi podsedlovou dečkou a sedlem ještě beránek.Ale Nikolino sedlo má podsedlovou dečku k sedlu přidělanou napevno, dávámeberánek pod ni.Taladin má hodně citlivá záda, takže bez beránku by se mohl odřít.
L : Ahoj ! Charlie se hned vrátí, já jsem mezitím nauzdila Taladina a čekám s ním na Charlieho.Takhle vypadá kůň s tou nejzákladnější výstrojí ke skákání.Někteří koně, jako třeba Careful, nosí ještě martingal.Ten slouží k tomu, aby kůň nezvedal hlavu moc vysoko.Taladin tady také nemá chrániče, ale dneska si skočí jen jednou.Stejně mu pro jistotu dám alespoň přední.
Ch : Teď se nacházíme v naší jezdecké hale a můžeme jít skákat.Za chvíli musím jít pro Carefula, protože jsem nemohl najít chrániče, které by Talimu sedly, a Carefulovy jsou mu malé.Není dobré, když vám na skok vypadne třmen, jako mně vypadl tady.Nemáte se totiž do čeho zapřít, ale zkušený jezdec je schopný skákat i bez třmenů.
Ch : Další velmi častá chyba je odmítnutí koně.Jezdec pak často koni přepadne před hlavu.Překážku tak překoná ale pouze jezdec, kůň zůstane na druhé straně, což se bohužel nepočítá, bez koně prostě pokračovat nemůžete (smích) .Při odmítnutí koně ho otočte a obloukem najeďte na překážku znovu ( pozor, nesmíte opsat celý kruh ! ) když kůň odmítne skočit podruhé, jste diskvalifikováni.
Ch : Chyba ! Kůň skočil příliš brzy a vypadá to, že tuhle překážku nezvládne, aniž by ji neshodil.Většinou to bývá chyba jezdce, že koně pobídnul příliš brzy.
Ch : Tady zase kůň odskočil příliš pozdě a vypadá to, že nejspíš zadníma nohama shodí břevno.Opět chyba jezdce - pobídnul koně příliš pozdě.
Ch : Přesně takto má vypadat správný skok.
Ch : To vůbec nejdůležitější mezi ochrannými pomůckami pro jezdce je helma.Někdy může i zachránit život.Další užitečná věcička jsou jezdecké rukavice, ale ty nejsou nezbytné.Slouží k pevnějšímu držení otěží a taky aby se nám nedělaly puchýře.V zimě zase šikovně zahřejí ruce.
Ch : Důležitá je taky vhodná obuv.Nemusí to být nutně kožené jezdecké boty - stačí, aby měly dobrou podrážku a menší podpatek.Na jezdeckých závodech ale musíte mít buďto vysoké jezdecké kožené holínky, nebo perka a kožené minichapsy.Někdo taky používá šporny ( nebo ostruhy, jak chcete ) , ty už ale mezi ochranné ani záklavní vybavení nepatří.Slouží k ráznějšímu pobízení koně.Nejsou vhodné pro začátečníky !!!


Příště budeme mluvit o výcviku mladého koně na parkur.Snad vás to bavilo !
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kiiki - Tvé jedinečné SRko kiiki - Tvé jedinečné SRko | E-mail | Web | 15. března 2010 v 18:26 | Reagovat

mě to bavilo moc a máte to skvěle udělané! těším se na další :)

2 lucka- SR lucka- SR | Web | 15. března 2010 v 19:32 | Reagovat

supr! vím teď o parkuru mnohem víc než před pěti minutama :D

3 Marky-SR Marky-SR | Web | 16. března 2010 v 16:43 | Reagovat

Jj bavilo a moc!:-) Je to skvělé!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama