.
.
.
.
.
.
..

.
.

Květen 2010

Jerry

29. května 2010 v 10:52 | Kora |  Novinky
Ahoj, zjistial jsem že Jerry je sameček.Za chvíli sem možná přidám Parkur čtyřku....
Jerry si teďka zalezl do nového domečku a spí.Vypadá to, že Ferda trošku žárlí, ale já mu to vynahradím.Monča je z Jerrýska unešená, dokonce už se naučila říct "Myš".Už ho mám i vyfoceného, ale fotky jsou docela rozmazané, protože ten náš myšák je vážně šídlo.Kromě spánku je pořád v pohybu.No nic, tak já jdu upravovat fotky do parkuru...

Myšák

28. května 2010 v 20:43 | Kora |  Novinky
Zvláštní titulek, že ?
Ano, netýká se koní.Týká ze myšky.Ve čtvrtek jsem byla celé odpoledne doma, a tak mně mamka vytáhla večer ven.Šly jsme se projít tak kolem ulic a nejdou co nevidíme... na jednom obrubníku sedí malá bílá laboratorní myška a čistí si srst.Chtěly jsme ji chytit, a po chvíli se nám to skutečně podařilo.Donesly jsme ji domů a tam ji daly do bývalého akvária, tak dostala piškot, vodu a piliny.Dneska jsem jí byla koupit terárium, domeček, podestýlku, misku na krmení a napaječku.Myšák zůstane u nás.Ještě nevím, jestli je to samec nebo samička, pořád spí a tak jsem se nepodívala.Bude se jmenovat Jerry ( popř. Jerrynka )
Někdy sem určitě dám fotky našeho nového mazlíčka, začínám ji zvykat na ruku a jde jí to dobře.Takže má Ferda společníka.

Zase tady..

25. května 2010 v 16:23 | Kora |  Novinky
Ahojky
omlouvám se že jsem dlouho nepsala.. v neděli jsme měli skokové závody, bylo to super :-) máme ve stáji nového fjordského hřebečka, je mu jeden rok a jmenuje se Fin.Myslím v JO Dubicko, ne na SGR.Teď k Silver Gold ranchi... Royovi jeho jméno skutečně sedí.Rachel ho brala na lonž, prvních několik minut se choval poměrně dobře, ale potom začal vyhazovat, poskakovat, vzpínat se... Rachel ho potom odvedla do samostaného výběhu.Zkoušeli jsme ho dávat do výběhu ke klidným valachům, ale hned první den kopnul Medailona, takže ho dáváme do samostatného výběhu.Jak to tak vypadá, tak to, že ho dáme pod sedlo, je velmi vzdálená budoucnost.Chová se hrozně nepředvídatelně, aniž by k tomu měl pádný důvod.Možná že už honebavil život školního koně, to ale není důvod, aby se takto choval.Pozvali jsme do stáje jeho bývalou jezdkyni Christine, aby se na něj podívala a řekla nám všechno , co o něm ví.Z toho bychom možná mohli vyvodit, proč se chová takhle a začít pracovat na nápravě.Možná někdo neví, proč mu jeho jméno tolik sedí, prtože nečte všechny moje články... takže lusitánský hřebec se jmenuje Royal Hurricane.Když se narodil, jmenoval se My Spead Hurricane, ale potom, co začal tropit hlouposti, ho přejmenovali - na jméno Royal Hurricane ( Royal Pain znamená potížista ).Ale teď k malé Ashley.Ta tady jezdí poníky, nejvíc Diamanta.Bude si dělat licenci na parkury a jezdit s Diamem závodně.Jsou pro sebe jako stvoření.Ashley si ho moc chválila, jezdila s ním zatím na několik vyjížděk a párkrát už s ním skákala, ale jen asi třiceticentimetrové cvičné skoky.Sára, která ji trénuje, si ji moc chválí.Prý je moc šikovná a je radost ji trénovat.A Diam má konečně svého jezdce.Je to úžasný jezdecký poník, skvěle ovladatelný a jezditelný, ale na všechny naše jezdce byl maličký.Občas ho projela Nikča,Lisa nebo Carol, aby nezdivočel, ale nebyl moc spokojený ani poník, ani jezdec,Jedenáctiletá Ashley má však na Diama tu správnou výšku.Takže já už valím, zítra zas dva testy a laborky z fyziky, musím se na to mrknout.. tak ahoj

Sbohem, Finďo....

19. května 2010 v 20:18 | Kora |  Novinky
Ahoj
Dneska jsem se vrátila ze školního výletu ve Václavově, kde jsem byla od pondělí do středy.Všechno probíhalo skvěle, byla tam spousta zábavy, dokud....

Přijela jsem domů.Byla jsem unavená, protože jsme chodili spát kolem půlnoci a vstávali v šest ráno, a tak jsem šla spát.Po probuzení jsem měla hrozně špatnou náladu, jako bych něco tušila.Za chvíli začal vyzvánět telefon, mám tam skoro u každého kontaktu jinou písničku... byla to zrovna pro mě smutná písnička Tlaková níž od Dominiky Staré... to mám nastavené u Renaty..
Hned jsem jsem uslyšela zvonit telefon, věděla jsem, že je něco špatně.Věděla jsem, že je to něco s naším koníkem z JO Dubicko, valáškem Finišem.Hned jsem to věděla, že se mu něco stalo...

Dne 19.5.2010 nás opustil náš milovaný valášek Finiš ve věku nedožitých 22 let.Až do svých posledních dnů byl vždycky energický, milé povahy, mohli byste mu svěřit malé dítě a on by mu neublížil.Posledních několik týdnů už to s ním bylo docela špatné, jen polehával v boxu a vypadalo to, že už se necítí dobře.Jeho majitelka Blanka řekla, že jestli to bude pokračovat, nechá ho v červnu utratit.

Brečím i teď, když tohle píšu, brečela jsem, když jsem se to dozvěděla.Na naší službě ležel v boxu, zírat doprázdna, měl otevřenou hubu a byl úplně jako mrtvý.Nesčetněkrát jsem se ho snažila povzbudit, aby vstal, nesmí tam jen tak ležet.Jen jeho těžké dýchání prozradilo, že ještě žije.Zvedala jsem ho, on pokaždé vstal, ale bylo vidět, jaké ho to stojí úsilí.Byl docela podobný mojí Korince...

Tento den bude navždycky patřit Finišovi....

SBOHEM, FINY !

Jsou doma

16. května 2010 v 10:35 | Kora |  Novinky
Ahoj
Ve čtvrtek k nám dorazil nový kůň, jedna zaměstnankyně a členka oddílu.Jedenáctilená Ashley je nejen dobrá jezdkyně, ale hned jsme v ní viděli úžasnou jezdkyni pro našeho poníka Diamanta.Domluvili jsme se a na podzim si u nás Ashley udělá ZZVJ a bude s poníky jezdit závodně.
Devatenáctiletá Rachel nemá svého koně, ale je dobrá jezdkyně a už několik let pracuje s koňmi.U nás bude jezdit všechny koně.A nakonec - devítiletý lusitánský hřebec Royal Hurricane.Jak jsem psala, je to bývalý školní kůň.Dřív byl mírný a hodný, ale nejspíš ho nudil život školního koně - posledních 6 měsíců je nezvladatelný i pro ty nejzkušenější jezdce.K jeho jménu - dřív byl jenom Hurricane, ale potom co začal jančit mu ke jménu přidali Royal - potížista.My mu budeme říkat Roy.Chvíli potom co dorazila Rachel k nám už přijížděl přepravník.Sára si vzala vodítko a šla ke hřebci, aby ho vyvedla.Byl klidný.Až příliš klidný.Vypadal trošku malátně a lhostejně pozoroval lidi kolem něj.Will si promluvil s majiteli a zjistil, že mu dali sedativa, jinak by ho nenaložili.Sára se s ním chvíli procházela po dvoře, aby se trošku porozhlédl.Potom ho pohladila po čele.Hřebec sebou cukl, potom se jí vytrhl, vzepjal se a pustil se do cvalu.Cválal po dvoře a polekaně ržál.Carol se rozběhla k zadním dveřím, aby je zavřela, ale bylo pozdě.Tak vzala kavaletu, ležící poblíž, ale zapřela ji mezi panty, aby se kůň zastavil.Postavila se před kládu a mávala rukama, aby uhnul nebo zastavil.Ale Roy ani neuhnul, ani nezastavil, cválal dál.Po chvíli pešel do trysku a hnal se přímo k Carol.Když byl asi deset metrů před ní, skrčila se a doufala, že Roy umí skákat.Roy ji skutečně přeskočil, ale zadní nohou srazil kavaletu na zem a potom se zastavil.Levou zadní nohu měl zvedlou a vypadalo to, že se zranil.Christine, která nám ho prodala, běžela za koněm a uklidňovala ho.Max mu zkontroloval nohy.Noha byla jen naražená, stačí ji asi týden chladit a moc nezatěžovat.Potom jsme Roye ustájili mei dva klidné valášky - Medailonka a Diama.Lisa si sedla vedle k Diamovi do boxu, aby byla Royovi nablízku, kdyby se lekl nebo něco podobného.

Přírůstky

8. května 2010 v 20:28 | Kora |  Novinky
Ahojky :-)
Asi za týden u nás začně pracovat nová pomocnice, jmenuje se Rachel, je jí 19 let a má moc ráda koně.Potom k nám přijde jezdit jedna dívka jménem Ashley, té je 11 let, umí jezdit a chce začít příští rok závodit.A potom - našli jsme jednoho koně, bývalý školní kůň, je to lusitánský valach a je mu 9 let, už asi půl roku je úplně nezvladatelný.Všichni už nad ním zlomili hůl a dali mu poslední šanci.Majitel jezdecké školy, kterému koník patřil, ho chtěl dát na jatka, ale dívka jménem Christine, která na něm dříve jezdila, ho rychle odkoupila, chtěla milovaného valáška zachránit.Jenomže ho neměla kde ustájit a neměla peníze na to, aby ho mohla chovat, prodala nám ho.Občas se za ním bude jezdit dívat.Už jsme se na valáška byli i podívat a čeká nás s ním krušné období.Mám teďka službu, zase se ozvu.

No tak... :D

5. května 2010 v 17:02 | Kora |  Novinky
Ahojky :)
Ta pythagoriáda byla těžká :-/ a na další postup to nevidím.Další kobylce z JO Dubicko se narodilo hříbě, narodilo se Michale, ale nevím jestli je to kobylka nebo hřebeček ani jak se jmenuje.Od té doby, co jsem zrušila SR, už sem nikdo nechodí :D
Koukám že můj ranch moc lidí nebavil.Akorát vím že kiiki je na dovolené takže sem nemůže přijít :-) ale neva.
Dneska našla Sára inzerát, kde se prodával nějaký školní poník, protože byl moc divoký a začátečníci ho nezvládali.Je to valášek, má 8 let , nevím plemeno, je to grošák a jméno zatím také nevím.Popřemýšlíme o něm.
A dozvěděli jsme se jednu velmi zajímavou věc.Když jsme vyřizovali papíry ohledně našeho hříběte Beautiful Boye, zkontaktovali jsme majitele otce našeho hřebečka a co se nestalo ? My jsme mu řekli, že potřebujeme několik údajů o hřebci jménem Spotted Prince - o otci Beautyho.Ale on nám řekl, že jestliže se naše kobylka jmenuje Scarlett - H a hříbě je Beautiful Boy, tak otcem není Spotted Prince, ale hřebec Doctor Holliday.Že nejspíš došlo k omylu a ti lidé, kteří je připouštěli, hřebce prohodili.Jedna paní totiž chtěla Doctorem Hollidayem nechat připustit svoji klisnu Cinderellu.Ale oni připustili Cinderellu a Prince a Scarlett s Hollim.Takže se nám omluvil, ale že je to tak.
Doctor Holliday je nenápadný hřebeček knabstruppera,je mu pouhých 5 let,je docela dobrý ve skocích a má podobnou barvu jako Scarlett.Byli jsme celkem vyjevení.Ale už se s tím nedá nic dělat.Jeli jsme se na Holliho podívat a byli jsme s ním spokojení.

Držte palce :-)

4. května 2010 v 20:12 | Kora
Ahoj
Zítra jedu na 2.kolo matematické Pythagoriády do Šumperka tak mi prosím držte palce, ikdyž dál už asi nepoustopím.Můj táta je v Německu na 2 týdny služebně a říkal, že mi tam vezme něco od Schleich :-))
Jinak je všechno normál, jo o víkendu mám službu.Tak já zase valím, ahoj !

Špatné zprávy

2. května 2010 v 19:00 | Kora |  Novinky
Ahoj, moc se omlouvám že nepíšu ale není čas.Včera... no, včera jsem zase viděla několik koní z RV... Šeyna,Šarlotu,Lemona,Lucku a Dukáta.Byli vozit na 1.Máje a mně to nedalo, abych se nešla podívat.Ach jo.... tolik mi to tam chybí !! Okamžitě jsem si vzpomněla, jak jsem takhle chodívala vozit já...
Jo, jak jsme na závodech v Lošticích  zachránily toho zajíčka... no.. on.... umřel.V úterý umřel.Veterinář sice řekl, že se uzdraví, ale on se asi utrápil.Byl ještě maličký, takže mu nejspíš chyběla maminka.Byla to pro mně hrozná rána.Radovala jsem se, že jsem mu skoro zachránila život... ach jo, proč jsem do těch Loštic jezdila ?! Dneska jsem byla ve stáji, měla jsem Hesporta na krokovce venku.Hříbata se mají dobře.Koradina hrozně roste, má už asi 115 cm v kohoutku, což je na měsíční kobylku hodně ! Olympic je sice pořád maličký, ale taky roste.No a My Lady je pořád mrňavá :) ale ona vyroste.Zítra má termín Padrina ( ta velká bílá kladrubačka, dávala jsem semka její fotku )
Chystám pro vás Parkur 4 - Závody a Parkur 5 - Relax po závodech.Pak už bude western - Tim,Carol a Will.Jo a drezuru vynechám, protože :
  • western jsem jezdila, takže o něm něco vím
  • parkur jezdím teď, takže o něm taky něco vím
  • o drezuře nic moc nevím, navíc na to nemáme koně ani jezdce
Ale chystám pro vás něco jiného, překvapení.
Už musím, tak ahoj !