.
.
.
.
.
.
..

.
.

Listopad 2010

Výsledky mini-maxi 30.11.2010

30. listopadu 2010 v 20:11 | Kora |  Novinky
Tak vám přináším výsledky z mini-maxi 30.11.2010

JMÉNO KONĚ                 VYSKÁKANÁ OBTÍŽNOST                 VÝSLEDEK V MINI-MAXI K 30.11.
Golden Rocky                                 L*                                                            135 cm
Dailin                                             Z                                                              120 cm
Taladin                                           S**                                                          140 cm
Silver Surprise                                Z                                                              125 cm

Asi takhle by vypadaly výsledky.Na čem musíme zamakat u mladých koní je výška, protože máme jen dva koně do ST, oba jsou soukromí a jeden navíc nemá ještě ST vyskákané.
Talentovaný je hlavně Zázrak z Melodie po Golden Rockym, ten by mohl být do S nebo ST.Další mini-maxi bude ve čtvrtek 2.prosince a budou skákat Scarlett,Arrow,Layla a Chilli.
Další mini-maxi bude poníkovské, a jeden den to budou Sunshine a Diamant a další den Chica s Medailonem.
Ve stáji asi začneme o víkendu chystat výzdobu, ale stromeček ještě ne.Výzdoba nebude nijak bohatá, ale koním to bude stačit.

Mini-maxi

30. listopadu 2010 v 13:23 | Kora |  Novinky
Ahoj, jsem ve škole, jen jsem chtěla napsat že dnes plánujeme s několika koňmi zkusit mini-maxi, a to s Taladinem,Silverem,Rockym a Dailinem.Jinak mini-maxi se budeme teď věnovat celý týden, potom asi jeden nebo dva dny věnujeme poníkům.Až bude čas tak vám vždycky napíšu s jakýma koňma jsme mini-maxi chodili, jaký mají nejvyšší konečný výsledek a kdo z nich byl nejlepší.S Carefulem zkusíme mini-maxi za měsíc, protože teď má pauzu.Careful bude asi nejlepší, ale třeba Taladin je taky dobrý skokan.
Na závěr vyhodnotíme nejlepšího skokana ze stáje, ale všichni si myslí že to bude Careful.
Teďka jezdíme v hale, protože pískový povrch jízdárny je zmrzlý a nedá se tam jezdit.Na loukách je asi 5 cm sněhu, takže se koním venku líbí, ale některým ustrašeným se do bíla nechtělo.
Nakonec to ale všichni zvládli a dovádí ve výběhu nebo na vyjížďkách.Z výběhu se koně každý den vracejí špinaví od bahna, takže si holky máknou.
Já valím, pak vám dám vědět jak jsme dopadli s mini-maxi.

Sněží

29. listopadu 2010 v 10:12 | Kora |  Novinky
Ahoj :)
Konečně i u nás začalo trochu sněžit.O víkendu jsem nebyla doma, měla jsem službu.
Na Silver Acres máme rozbahněné a zamrzlé výběhy, takže jsme začali do všech výběhů vozit balíky sena.Také jsme uklízeli z jízdárny překážky a dávali je do haly.
Max začal spravovat propadlou ohradu u mladých klisen, protože Wildshine nám včera utekla.Naštěstí zůstala v areálu, takže nebylo těžké ji chytit.
Lisa včera skákala s Taladinem, zkoušeli skákat 140 cm a on to bez problémů skočil, takže Lisa si s ním plánuje na jaře vyskákat ST.
Careful má volno, v prosinci s ním bude Charlie nebo holky jen jezit na vyjížďky nebo přiježďovat.

Thanksgiving Day + moje vzpomínky...

25. listopadu 2010 v 20:01 | Kora |  Novinky
Ahoj!
Dnes je Díkůvzdání.Pro ty, kteří to neví, jsem se rozhodla sem něco málo o Díkůvzdání napsat.
Den Díkůvzdání se slaví vždy 4. čtvrtek v listopadu.Jako svátek ho prohlásil v 17.stol. americký prezident Abraham Lincoln.
Roku 1620 se plavili poutníci na lodi.Plavili se tak dlouho, že umírali hlady a žízní, a tak na nejbližší pevnině zakotvili.Byla to Amerika.Usadili se v osadě a spokojeně žili.V zimě 1621 jim došly zásoby, oni znovu umírali na hlad a žízeň.V březnu 1621 k nim do osady přišel indián, se kterými se poutníci nemuseli, a naučil je set zeleninu,kukuřici,dýně apod.Poutníci měli v říjnu tak bohatou úrodu, že pozvali indiány na oslavu a měli dost jídla i pití.Tu loď řídil kapitán John Smith, loď nevím přesně jak se jmenovala, ale bylo to něco s květinou.


Dneska jsem listovala archívem tohoto blogu, až jsem se dostala v Vánocům 2008.To byla krásná doba ! Moc bych ji chtěla vrátit.... tenkrát hodně lidí sbíralo pouze schleich nebo breyery + schleichy, ne jako dnes že všichni od schleichů utekli k breyerům.Chtěla bych ten čas vrátit.Když jsem začínala s ranchem... bylo to super.


Dnes, když jsem se vzbudila, bylo venku na střechách nasněženo a mrzlo.Holky popadly lopaty a odhrnuly sníh před stájí.Jedna část našeho výběhu se teď kvůli kalužím a blátě nedá používat, ale koním to nijak moc nevadí.Meteor se při pohledu na sníh zarazil na místě a nechtěl jít.Sníh se mu vůbec nelíbil, ale potom si dal říct a nemohli jsme ho dostat do boxu....

Za měsíc Vánoce !

24. listopadu 2010 v 15:47 | Kora |  Novinky
Ahojky !
Dnes je 24.listopadu, a za měsíc jsou Vánoce !! :)
Zítra je Díkůvzdání, ale to mně ažtak nebere :D Mrzí mě že nemužu udělat nějaký jiný dess, ale vůbec mi nejde počítač, nedávno odešla základová deska spolu s procesorem, dostala jsem procesor 7 let starý a od té doby mám počítač jenom na net :(( Nemužu si nainstalovat ani obyčejnej Starshine, protože nemám dost výkonnej procesor, nefakčí Photofiltre,Gimp ani jiný graf.programy.Takže nový dess asi nebude :((((

Přejmenování

17. listopadu 2010 v 16:40 | Kora |  Novinky
Ahoj !
Jak nad tím tak přemýšlím, název Silver Gold ranch se mi líbí čímdál míň :/ Tak jsem se rozhodla ranch přejmenovat.Dva roky nesl jméno Silver Gold, teď bude nést jméno 
                                                              SILVER ACRES
Jak jste si mohli přečíst v minulém článku, náš ranch měl 14.listopadu 2.narozeniny.
Předchozí článek jsem psala ve škole, takže jsem se nijak nerozepisovala.
Chtěla bych jen podotknout, jak moc se náš ranch za ty 2 roky rozrostl - přibyla nová stáj pro sporťáky, stáj pro březí klisny a klisny s hříbaty, stáj pro hřebce a stáj pro jezdecké koně.
Za ty 2 roky se na ranchi narodilo 9 hříbat - nepočítám ta dvě, která byla při založení.
Z bývalých 8 koní, kteří tu byli při založení, se náš areál rozrostl na nynějších 39 koní včetně hříbat, z dřívějších 2 zaměstnanců na nynějších 9 stálých zaměstnanců (nepočítám Ashley, té je 11 a chodí pomáhat a jezdit).Tohle je takové shrnutí, potom máme ještě 2 psy a 2 kočky (a surikatu :D)

Narozeniny

16. listopadu 2010 v 13:20 | Kora |  Novinky
Ahoj, tak jsem si vzpomněla že v neděli 14.listopadu měl Silver Gold ranch 2.narozeniny.Nijak zvlášť jsme to neoslavovali, jen jsme si to připomněli, vzpomínali jsme, kteří koně byli při založení : Tango,Arrow,Jiskra,Melodia,Zázrak,Jitřenka a Tallie.
Potom jsme si připomněli všechny koně, kteří k nám přišli, a za jakých okolností, v jakém stavu a jaké byly jejich životní příběhy.Třeba týraná a neceněná Scarlett.Dále znuděný, týraný Royal.Musím jít, ale všichni jsme zavzpomínali na staré časy a radavali se, jak daleko jsm e se dostali.

Novinky

12. listopadu 2010 v 19:31 | Kora |  Novinky
Ahoj !
Brzy sem dám fotky z tréninků, zatím ještě žádné nemám :(
Wildshine už je v pohodě, je s ostatními hříbaty a na maminku už nemyslí.
Jak určitě víte, je čtvrtletí... a zatím mám samé jedničky :) Moc mě to těší..
Zítra jedu do stáje, pokud nezapomenu vezmu foťák.
Poslední dobou jsem hodně kreslila, mám sem dát pár svých obrázků ?

Some news

7. listopadu 2010 v 14:51 | Kora |  Novinky
Ahojky !
Včera chodila Christina s Royem kavalety a křížky a šlo jim to skvěle.Roy sice zpočátku štycoval, ale potom už chodil tak vzorně, jako kdyby celýživot nedělal nic jiného.Sporťáci mají pauzu, v listopadu se s nimi bude chodit pouze na krokovky.Ostatní koně mají režim jako obvykle.Nikča se právě věnuje skokům s Tangem, který umí na lipicána slušně skákat, Nikča s ním chodí do 120cm čistě.Rachel skáče s Dailinem, se kterým chodí do 130 cm čistě a až bude Dailin starší, půjdou ještě výš.Sára se věnuje Arnymu, zkouší s ním základní drezuru.Lisa jezdí na svém Taladinovi,Carol teď na Sheile neskáče, protože je chvilka po odstavu hříbat a Sheila by se nesoustředila na práci, tak Carol trénuje skoky na Chillim.Will trénuje s Talliem trail a reining.Ashley jezdí poníky, především Diamanta - na jaře si bude dělat licenci na poníka právě s Diamem.Tim a Starlight trénují nejčastěji spolu s Willem a Talliem.No a Charlie a Careful chodí na procházky v kroku, protože Careful celou sezonu závodil a potřebuje oddych.
Sporťákům jsme taky vysadili všechny vitamíny, aby se jim pročistil organismus a v nové sezoně lépe fungovaly.

Hříbátka !

6. listopadu 2010 v 9:04 | Kora |  Novinky
Ahoj, tak po dlouhé době píšu taky něco o koních.
Roy udělal obrovský pokrok, už normálně s ním chodíme pod sedlem krok,klus a cval na jízdárně i venku.Je to zlatíčko, jen ho prostě nebavil život školního koně.Christine za ním dojíždí každý víkend a brzo už se s ním chystáme na kavalety a skoky.Má talent na skákání, takže se mu bude věnovat Nikola a bude s ním skákat.Roy má vyskákané L, ale my s ním chceme zkusit S, ale to až někdy za rok nebo za dva.
Ostatní koníci se mají skvěle, nedávno jsme odstavili hříbátka.Většina z nich si zvykla, akorát camargueská kobylka Wildshine to snáší hůř.Arabka Midnight Pincess to snáší kupodivu dobře.
Momentálně máme 2 dvouletá hříbata (Zázrak,Jitřenka) 1 ročka (Lilly) a 8 odstávčat (Beautiful Boy,Lucky,Irish Coffee,Rodney,Wildshine,Midnight Princess,Naděje a Meteor)
Tady potom máte původ jednotlivých hříbat, ikdyž pouze matku a otce.

Jitřenka - Jiskra x Tango
Zázrak - Melodie x Golden Rocky
Lilly - Hvězda x Hrdina
Beautiful Boy - Scarlett x Doctor Holliday
Lucky - Layla x Chilli
Irish Coffee - Sheila x Artemis
Rodney - Dalila x Snow Coral
Wildshine - Chica x Westport
Midnight Princess - Layla x Chilli
Naděje - Večernice x Magic Night
Meteor - Sunshine x Medailon

To by byla naše hříbata....