.
.
.
.
.
.
..

.
.

Co je být IN?

28. srpna 2011 v 19:54 | Kora |  Aktuálně
Ahojky
dnešní článek bude tak trošku o něčem jiném, než jste zde zvyklí - bude o tom, proč se rozlišuje na lidi, co jsou IN či OUT

Stačí mi jít po ulici a co nevidím - partu puberťáků v mém věku nebo dokonce i mladší - dokola si posílají cigaretu, každý si potáhne a pošle ji dál. Pak přijde další, a je hrozný king, protože vytáhne celou krabičku. Proč to dělají? Aby byli IN? Co je vlastně být IN? Znamená to slepě opakovat, co dělají jiní, jen aby dotyčný člověk zapadl? Ale proč zapadat mezi ostatní, proč ze sebe dělat jen součást davu, proč?
Znám jednoho kluka, je o trošku mladší než já, a ten je den co den mimo. Mu už cigarety nestačí, on se vrhnul na trávu. Dělá to snad, aby byl největší machr mezi staršíma?
Není lepší místo slepého napodobování něčím dobrým vynikat? Být jiný, lišit se dobrou vlastností či zvláštním zájmem? Proč jsou lidi, co místo kouření radši čtou nebo jezdí na bruslích, takzvaně OUT? Já to nechápu, nechápu to..

Jaký je váš názor? Budete radši napodobovat, co dělají jiní, aby vás neodsuzovali, nebo si postavíte hlavu a nenecháte ze zviklat?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kiiki kiiki | E-mail | Web | 28. srpna 2011 v 21:34 | Reagovat

přesně, já to taky nechápu! a jenom proto že nehulím a nechlastám se o mě moc lidí, co tohle dělaj nezajímá no a? já si kvůli nim nezničím život! Dneska už to podle mě ani IN není, spíš je to totální trapárna. Nepochopím takový lidi... jsou bez mozku.

2 Marky Marky | Web | 29. srpna 2011 v 17:13 | Reagovat

Přesně, souhlasím s váma holky. U nás ve třídě to tak naštěstí není (až na pár individuí), ale pozoruju to všude kolem sebe :/ Ty malé smrady s cigaretou bych nakopala do...:D

3 Findë Findë | 31. srpna 2011 v 20:29 | Reagovat

Problémem dnešní doby je, že se téměř každý teenager snaží vypadat starší a zapadnout, protože dnešní takzvané normy nepovolují se odlišovat. Stačí se jen podívat jak lidé u nás pohlížejí na Romy, Černochy, Vietnamce ale i další národností menšiny a to ještě nemluvím o homosexuálěch (například mě z homofobie vyléčila náhoda, ale řeknu vám, že to, co jsem si předtím myslela nebylo ani v nejmenším hezké a teď svých pohnutek hluboce lituji). Ale to je cílem dnešní společnosti - aby všichni byli stejní (především v názorech a přesvědčení) a nevybočovali z řady, aby poslouchali ty, kteří mají moc a podvolili se jim. Ale zpátky k tématu a hlavní myšlence - vždyť ono nejde jen o kouření, pití a drogy, jež jsou jedním z problémů se kterými se potýkají dnešní teenageři. Je tu například moda, která mnohé z nás dožene k šílenství a teď mluvím hlavně k dívkám, protože se mnohdy již desetileté holčičky malují a oblékají tak, jak jejich věku nepřísluší. A proč? Chtějí vypadat dospěle...ach, dnes se lidé příliš soudí podle vzhledu.
Ale podobné šílenství postihuje i mnohem starší dívky, které chtějí vypadat jako jejich idoly, což jsou povětšině celebrity typu Lady GaGa, Selela Gomez apod, uznávám, že pěkné mít takovýto vzor (nepopírám, že to tito lidé někam dotáhli, ale neznamená to, že tím jsou něco více než ostatní a navíc - mnozí z nich měli více štěstí než talentu, protože na světě je i spousta šikovnějších a talentovanějších než jsou oni (tímto samozřejmě neschazuji ty, za jejichž slávou je opravdová námaha a snaha), ale upínat na celebrity a nežít vlastním životem, do puntíčku kopírovat jejich styl? Ne, každý by měl být originální, mít vlastní styl, názory a přesvědčení...každýý je jiný a v tom spočívá naše osobní kouzlo a hlavně - měli bychom být sami sebou a nedělat ze sebe něco, čím nejsme pouze proto, abychom si naklonili ostatní...

4 Findë Findë | 31. srpna 2011 v 20:31 | Reagovat

PS: Moc se omlouvám za případné překlepy...a že jich není málo :(

5 Thalia Thalia | 31. srpna 2011 v 20:31 | Reagovat

Neblbni, kdo to má číst? :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama