.
.
.
.
.
.
..

.
.

Září 2011

Ozývám se

29. září 2011 v 20:45 | Thalia |  Aktuálně
Tak se zase ozývám :)
V neděli jsem byla v lese, mám pár fotek tak až se mi bude chtít tak je sem přidám :D
Jinak jsem asi před týdnem dočetla Brisingr (už zase nemám co číst :( ) takže někdy do týdne očekávejte popis (napsala bych ho dřív, ale asi ho budu psát po částech, abych se do toho nezamotala)
Jink tenhle týden je fajn :D v pondělí jsem byla na florbale (Memoriál našeho bývalého ředitele), ve středu jako všichni doma, zítra jedeme na baseball do Šumperka, taže budu zahřívat lavičku :D
Mějte se :)
Tower Bridge v Londýně.. úžasná stavba :)
Tak mě napadá, viděli jste Sherlocka Holmese? Líbily se mi scény na rozestavěném Tower Bridge :)

Společnost..

27. září 2011 v 6:43 | Thalia |  Aktuálně
Opět jsem se rozhodla využít tématu týdne.
Společnost.
Také je to věc, která by se dala rozvětvit na spoustu okruhů. Společnost může být třeba dobrý kolektiv v práci či ve škole, a nebo také něčí společnost při... něčem.
Já osobně dávám přednost minule zmiňovanému tichu než něčí společnosti. I když společnost některých osob je zase naopak příjemná, většinou to bývají lidé se stejnými či podobnými zájmy jako mám já, protože si máme o čem povídat a nenastává zde to Marky zmiňované "trapné ticho" :D
Opět bych mohla psát ještě hodinu o tomto tématu, ale budu muset jít...

Ticho

24. září 2011 v 17:09 | Thalia |  Aktuálně
Ticho.
Pro někoho nesmysl, pro jiného samozřejmost.
Já osobně miluji ticho, klid a svoje soukromí. Třeba v lese - jen zpěv ptáků, šeptání stromů...
Najdou se však i tací, kteří tichem téměř opovrhují, pořád musí mít kolem sebe rušno a často chtějí být středem pozornosti - tak takoví jsou mi nejvíce cizí.
V tichu se mi i lépe přemýšlí, lépe se soustředím a nemusím se ničím rozptylovat, třeba při učení.
Ticho je však obsáhlé téma, mohla bych psát článek třeba celý den, a pořád bych nevypsala všechny vlasnosti a charakteristiku tohoto.... jevu?

První fotky s novým foťákem

23. září 2011 v 16:09 | Thalia |  Fotografie
Ahoj!
Od včerejška mám nový foťák, takže dnes po škole jsem nemohla odolat a šla jsem to vyzkoušet :)
Některé fotky nejsou úplně nejlepší, protože s novým foťákem ještě neumím plně zacházet, ale i tak - fotí se s ním skvěle.
Moje úplně první fotka z tohoto foťáku, berte to prosím s rezervou :D

Básničky a tak...

22. září 2011 v 16:38 | Thalia
Ahoj,
už mě nebaví psát básničky dvakrát, takže pokud si je chcete přečíst (a byla bych ráda :)
Tak je najdete na Liter.cz pod mou přezdívkou Thalia :)

Jaká jsem podle testu osobnosti..

17. září 2011 v 12:57 | Thalia |  Aktuálně
Jenom tak z nudy jsem zkoušela test osobnosti, a až na pár drobností to celkem sedí. Jestli chcete vědět, čí články si to vlastně čtete, tady jsou mé výsledky:

Jste typ INTJ

Co znamenají jednotlivá písmena?

  • Písmeno I značí introvertního člověka, který se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
  • Písmeno N znamená, že Vaše intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
  • Písmeno T charakterizuje člověka, který lépe pracuje s daty a čísly, než s pocity a lidmi. Tento typ bývá neústupný a neohleduplný. Myšlení dle něj vede k lepšímu řešení problémů a zakládá se na číslech, faktech a logice - pravdivý/nepravdivý, jestliže/pak.
  • Písmeno J znamená, že preferujete úsudek před vnímáním. Takový člověk inklinuje k postupným řešením a snaží se rychle věci dokončit. Rád si před výletem naplánuje, které památky navštíví a předem si rezervuje hotel.

Jsem jako ty

16. září 2011 v 17:12 | Thalia |  Básně
Těžce amatérské "dílo"

Cítíš jen zlost, smutek a zklamání
když jsi tu sám a nemáš zastání.
Bolí to, muset být všude sám,
však i já ten pocit dobře znám.

Vždy stojíš mimo centrum dění
nevnímáš, jak se svět kolem mění.
Povahu ostatních určuješ odhadem -
vždyť i já jsem toho příhladem.

Život ti vždy jen podráží nohy
ať na to máš či nemáš vlohy.
Svět vidíš černě, já to znám,
vím jaké je být na světě sám.


Láska

14. září 2011 v 18:48 | Thalia |  Básně
Výtvor mojí fantazie...

Je to cit jasný i pomíjivý
vyhání z duše každý pocit jiný
přetrvá věčnost, nikdy nevymizí
i když už poslední naděje zmizí.

Ve skutečnosti je poslední nadějí
pro ty, pro něž to ztrácí smysl
a pro ty, kdo se mu oddají raději
než aby rozjasnili svou mysl.

Umí zaslepit, pomoct i pohladit
znemožní na jiný pocit se naladit.
K vyjádření stačí jediná hláska
neklamný pocit nazývá se láska.


Eldest

13. září 2011 v 18:11 | Thalia |  Odkaz Dračích Jezdců
Název knihy: Eldest
Autor: Christopher Paolini
Edice: Odkaz Dračích Jezdců
Díl: 2/4
Eldest začíná asi tři dny po bitvě o Farthen Dur. Ažihad, Murtagh a Dvojčata pronásledují urgaly do tunelů, při návratu je však skupina přepadena, Ažihad zabit a Murtagh s Dvojčaty unesen. Eragon požehná jednomu z osiřelých nemluvňat ve Farthen Duru a po zvolení nástupce Ažihada, jeho dcery Nasuady, odchází spolu s Aryou a Orikem do elfského hlavního města Ellesméry, aby podstoupil výcvik pod vedením Truchlícího mudrce a Zdravého mrzáka, elfa Oromise. Eragon s překvapením zjišťuje, že není jediným Dračím jezdcem kromě Galbatorixe - jenže Oromis a jeho drak Glaedr už jsou lety i bojem poznamenaní a na další války se necítí. Eragonův výcvik brzí především Durzova památka - dlouhá bolestivá jizva přes celá záda. Brzy si uvědomí, že jeho city k Arye přesahují jen přátelský vztah, a pokusí se jí vyznat lásku. Arya ho však vzhledem k jejich věkovému rozdílu odmítne.
Eragonův bratranec Roran také nežije klidně. Ve vesnici se objeví ra´zakové a zavraždí sedláka Quimbyho. Roran touží po pomstě otce, a tak spolu s ostatními vesničany napadne tábor vojáků a všechny je vyvraždí, ale ra´zakové uniknou. Roran se později zasnoubí s dcerou řezníka Slouna, Katrinou, což je jejímu otci trnem v oku, a tak je udá a spolu s ra´zaky a zajatou Katrinou opouští Carvahall. Roran chce po ženách, dětech a starých lidech, aby odešli do Dračích hor, zatímco on a ostatní bojeschopní muži by Carvahall bránili. Nakonec po únosu Katriny vyburcuje vesničany k odchodu do Surdy, a všichni až na pár vyjímek souhlasí. A tak se vydávají na složitou a nebezpečnou cestu k Vardenům.
Eragon se během Slavnosti Pokrevní přísahy stane kouzlem něčím mezi elfem a člověkem a znovu se dvoří Arye, která ho však vytrvale odmítá. Kouzlo ho zbaví i zátěže v podobě jizvy na zádech, a Eragon bez bolestivých záchvatů může mnohem rychleji pokračovat ve výcviku.
Roran se dostává až do Teirmu, kde potkává Jeoda. Jeod mu prozradí, že jeho bratranec Eragon je Jezdec, a Roran se mu vysměje. Nakonec ho však okolnosti donutí uvěřit. Spolu s Jeodem unesou loď jménem Dračí křídlo, na níž se plaví až do Surdy.
Nasuada se mezitím přesunula s Vardeny do Surdy (malé země na jihu Alagaesie nezávislé na Království) a chystají se na válku. Pak se Nasuada seznámí s prokletou dívkou Elvou, které Eragon žehnal - kvůli popletenému slovu ve starověkém jazyce ji však proklel, aby byla ochranou před bolestí a nebezpečím. Z Elvy se tak stává Nasuadin doprovod, jelikož dívka dokáže vytušit bolest ostatních dřív, než ji dotyčný pocítí.
Eragon se na žádost Nasuady vrací do Surdy. Začíná válka. Královští vojáci mají sice početní převahu, ale Vardenové jedno veliké plus - Eragona a Safiru. Tuto výhodu mají pouze do doby, než nad vojáky Království vzlétne krvavě rudý drak Trn s Jezdcem. Eragon se i přes veškerý výcvik nemůže jezdci rovnat, a když mu shodí helmu, zjistí, že je to Murtagh. Dvojčata ho unesla ke Galbatorixovi, on byl donucen mu přísahat věrnost a vylíhl se pro něj Trn. Eragon ho přemluví, aby je nechal jít, ale Murtagh si vybere krutou daň - sebere mu Zar´roc a prozradí mu, že je také syn Morzana.
Vesničané se vylodí v Surdě poblíž Hořících plání, a okamžitě se vrhnou do boje za Vardeny. Roran zabije Dvojčata a setká se s Eragonem.
Kniha končí, když Eragon slíbí Roranovi pomoc při záchraně jeho unesené snoubenky Katriny.


Opět platí to, co u popisu Eragona - je to dlouhá a komplikovaná kniha a je těžké všechno vystihnout v jediném článku, proto se omlouvám za případné chyby nebo neúplné či vynechané informace.

Zítra

12. září 2011 v 20:36 | Thalia
Tak se omlouvám, ale Eldest bude až zítra. Mám ho rozepsaný, ale je vážně těžké popsat celou knihu o téměř 670 stranách do jednoho článku..
Takže zítra je to tady