.
.
.
.
.
.
..

.
.

Sourozenci

6. září 2011 v 20:54 | Thalia |  Aktuálně
Je to poprvé, co jsem se rozhodla využít témata týdne.
Téma "sourozenci" je poměrně široké a obsáhlé, nicméně ne tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo.
Mám o deset let mladší (tedy tříletou) sestru Moniku. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že mít sourozence je příjemná i ostravná věc zároveň, zvlášť pokud je mezi nimi takhle velký věkový rozdíl.
Jako tehdy desetiletá jsem nikdy neměla pocit, že by se rodiče věnovali Monče víc než mě. Je pravda, že jsem se kvůli ní musela vzdát určitého pohodlí, ale s tím jsem počítala. Na druhou stranu asi bylo lepší pro rodiče, že jsem byla starší a uměla se o sebe postarat sama a pomoct jim.
S Monikou mám i společný pokoj, což mi občas leze krkem, protože po ní bych mohla jen chodit a uklízet, nemluvě o věčně rozházených knihách a oblečení. Často a ráda si přivlastňuje moje věci a pak mi je odmítá dát - někdy to překousnu, ale pokud si začne malovat do mého slovníčku do ruštiny nebo mi stříhat žákovskou, to už je horší.
Nechci ale, aby to vypadalo, že mít sourozence je jen a jen špatné. Dnes si nedovedu představit, že bych Moničku neměla. Až trošku povyroste, bude to daleko lepší. Až budu starší i já, hřeje mě pocit, že nikdy nebudu sama - vždy tady budu mít moji mladší sestřičku.
I když mě často otravuje a kolikrát bych ji nejradši neviděla, stejně bych ji nikdy za nic nevyměnila. Mám tě moc ráda, Moni!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aboutme-princess aboutme-princess | Web | 6. září 2011 v 21:19 | Reagovat

Páčí se mi tvůj blog,pekný lay,nepotrebuješ někde hlásnout?Ráda pomůžu :)
Jinak,byla bych ráda,kdyby sis na mem blogu přečetla první článek.. :) (tedy jestli chceš) :)

2 Marky Marky | 9. září 2011 v 15:13 | Reagovat

Přesně, taky jsem moc ráda, že bráchu mám :) Jak jsi psala, někdy mě sice štve, ale jinak jsem ráda, že nejsem sama :) Můžeme se bavit třeba o něčem co rodiče nechápou, a je větší legrace :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama