.
.
.
.
.
.
..

.
.

Brisingr

7. října 2011 v 6:44 | Thalia |  Odkaz Dračích Jezdců
Název knihy: Brisingr
Autor: Christopher Paolini
Edice: Odkaz Dračích Jezdců
Díl: 3/4

Vše začíná blízko Helgrindu, kde se Eragon se Safirou a Roranem chystají na útok na Helgrind. Útok se jim povede a zachrání Katrinu, během boje padnou oba ra'zakové. Mezitím za Nasuadou přijdou starší kmene, odkud Nasuada pochází, a pokusí se zmocnit velení nad Vardeny, ale Nasuada je přemůže. Také konečně dojde k Vardenům 12 nejlepších kouzelníků, které k němu vyslala Islanzadí. Po návratu Eragona k Vardenům se bohužel objeví další nepříjemný výmysl z dílny Galbatorixe - vojáci, co necítí bolest, proti Vardenům jich jde kolem tří set, avšak samotní Vardenové během bitvy, kde je všechny pobijí, ztratí kolem tisícovky mužů. Eragon do těchto bojů nemohl zasáhnout, protože přiletěl Trn s Murtaghem, avšak tentokrát je Eragon s pomocí elfských kouzelníků zahnal.
Poté pošle Nasuada Eragon do Farthen Duru, ale samotného bez Safiry, neboť se bojí, že kdyby Galbatorixovi špehové zjistili, že Eragon není u Vardenů zavolali by Murtagha, aby zaútočil. Eragon se účastní bojů o trůn v Tronheimu. Také je na něj provedem atentát. Zjistí se, že to nařídil klan Az Sweldn rak Anhuin. Orik, který je po smrti Hrothgara vůdce Durgrimst Ingetium, zařídí, že klan Az Sweldn rak Anhuin je vyhoštěn. Následuje volba krále a Orik vítězí. Při korunovaci Safira úspěšně spraví Isidar Mithrim. Po korunovaci letí Eragon se Safirou ihned do Ellesméry, kde se dozví spoustu nových věcí. Brom je Eragonův otec, o tom jak se Brom seznámil se Selenou atd. Dále odhalí zdroj Galbatorixovy síly - podmanil si srdce srdcí mnoha draků a díky tomu má k dispozici i jejich sílu. Eragon poté navštíví Rhuhon, která by mu ukovala nový meč, ale potřebovala by k tomu zářocel. Tato hornina ale už nikde není. Avšak Eragona napadne, že by to mohla být ta zbraň pod stromem Menoa. Zde skutečně je, ale strom Menoa ji Eragonovi dá pouze, když Eragon slíbí, že stromu dá cokoliv, Eragon samozřejmě slíbí, ale Menoa mu neřekne, co chce. Poté mu tedy Rhunon uková meč, který Eragon pojmenuje Brisingr. Kdykoliv Eragon řekne jenom brisingr ani se nepokouší použít kouzlo, meč se rozzáří modrým plamenem. Eragon a Safira se už musí vrátit k Vardenům pomoci jim dobýt město Feinster a když dorazí k Oromisovi na poslední zastávku Glaedr dá Eragonovi své srdce srdcí a také mu sdělí, že jdou pomoci elfům dobýt Gilead.
Mezitím je Roran posílán na různé mise a při jedné, i přesto že pozabíjí skoro dvě stovky vojáků, ale neuposlechl rozkaz, je zbaven velení a zbičován padesáti ranami. Po několika dalších misích, když během jedné přemůže urgala holýma rukama, jdou všichni Vardenové na Feinster.
Eragon se vrátí přímo k městu Feinster, kde už zuří bitva. Pomůžou Vardenům přejít přes hradby a nalézají lady Loranu - paní města, a v její blízkosti tři kouzelníky snažící se vytvořit Stína. To se jim bohužel podaří, avšak Eragon pomůže Arye, aby ho zabila. Mezitím, když se Eragon snaží zastavit kouzelníky, aby nevyčarovali Stína, nahlíží pomocí srdce sdrcí do Glaedra, jak bojuje spolu s Oromisem s Trnem a Murtaghem. Galbatorix se chopí kontroly nad Murtaghem a Trnem, Oromise popadne záchvat, a mezi tím ho Galbatorix prostřednictvím Murtagha zabije. Glaedr se rozzuří, pokusí se Trna zabít, ale bohužel se mu to nepovede, místo toho sám umírá. Eragon řekne o Oromisovi a Glaedrovi Nasuadě a Arye. Nasuada mu poté řekne, že teď potáhnou na Belatonu, pak na Dras-Leonu a pak na Urŭ'baen, kde se pokusí zabít krále.

Zdroj: Wikipedie
Omlouvám se, že je to zkopírované, ale když jsem to dnes ráno dopsala, stala se mi nemilá věcička - spadl internet, článek nebyl uložený a já málem přišla o nervy. Vážně jsem to nechtěla psát celé znovu, takže je ještě jednou omlouvám...

Žili si šťastně
jen ti dva spolu
bylo jim krásně
o tom není sporu.

Skryti v lese
vedli život dlouhý
ani vítr neodnese
jejich splněné touhy.

Přežili Velký Pád
vyučili Jezdce
spolu se nemohli ničeho bát
ani ostrého meče.

Však nemohli žít navěky
ač by si to přáli
život, jenž jim byl v mnohém daleký,
najednou je zradil.

A tak se spolu vydali do války
toužili krále porazit
letěli z rodného lesa do dálky
hradby zlého království prorazit.

Nešťastně skončil jejich život
loučili se jen neradi
přetrhlo se spojení a síly přívod
ti dva už nebudou spojeni.

Jeden odešel do věčné prázdnoty
druhý se ve vlastním srdci uvěznil
vyhasly silné a jasné životy
nevyšli z poslední bitvy vítězní.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sprotte Sprotte | E-mail | Web | 7. října 2011 v 17:51 | Reagovat

ááá! Miluju tuhle knížku!

2 Barunka Barunka | Web | 7. října 2011 v 19:12 | Reagovat

Brisingr je úžasný, i když zkončí špatně no :( Ale nemůžu se dočkat posledního dílu :)

3 Thalia Thalia | Web | 7. října 2011 v 19:25 | Reagovat

[2]: Já jsem to téměř obrečela, Oromis byl mou nejoblíbenější postavou :( ale taky se nemůžu dočkat Inheritance

4 Marky Marky | 17. října 2011 v 20:50 | Reagovat

Dneska jsem ho viděla v knihovně, je teda pěkně tlustý :D :) Eragona tam bohužel neměli, ale mám ho zamluveného až ho budou mít :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama