.
.
.
.
.
.
..

.
.

Chci to já, nebo rodiče?

8. října 2011 v 6:48 | Thalia |  Aktuálně
Ani nevím, co mě inspirovalo k napsání tohoto článku. Snad nedávná hodina občanky..
Bavili jsme se o budoucích povoláních. Od většiny padla odpověď "Nevím," nebo nějaká na place vymyšlená hloupost. Jeden spolužák prozradil, že z něj máma chce mít jaderného fyzika. Říkám si proč ne, fyzika mu jde, ale... tak mě tam zarazilo to "mám chce". Zní to totiž, jako by to on sám ani moc nechtěl či neřešil, ale jeho máma to tak chce a proto to tak prostě bude.
Rodiče, co se týká povolání, mi dávají svobodu. Pokud to bude povolání rozumné, budou mě v tom podporovat a pomáhat mi. Já už mám ale jasno. Jsem ráda, že zrovna mě se učitel na tohle neptal, protože bych asi také odpověděla, že nevím, přestože je mi jasné, co chci dělat. Jenže on by to nepochopil.
Chtěla bych se stát spisovatelkou. Je to povolání jako každé jiné, a přece tak v mnohém odlišné. Vytvoříte si svůj vlastní svět, své postavy, jejich povahu... velice mě to láká. I teď trávím více času ve svém světě než v tom reálném. I když, jak se tak někdy dívám na ta svoje "díla".. bude to chtít ještě hodně zapracovat. Ale jsem ochotna se učit, pracovat, psát, a udělat všechno pro to, abych si splnila svůj sen...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barunka Barunka | Web | 8. října 2011 v 8:30 | Reagovat

Mí rodiče mě také podporují v tom co budu chtít dělat dál (semozřejmě to také musí být rozumné :D). Určitě by mě však do ničeho nenutili ...
A když se chceš stát spisovatelkou, tak si zatím jdi, snaž se a uč se :)
Určitě si ráda přečtu nějakou tvou knihu :)

2 Marky Marky | 8. října 2011 v 17:03 | Reagovat

Když jsem byla menší, tak jsem taky chtěla být spisovatelka, ale teď už se na to dívám reálněji... nesnesla bych, kdyby si někdo četl to, co jsem napsala a třeba to nějak kritizoval, i když vím, že člověk se nemůže zavděčit všem :D Zatím píšu do šuplíku, něco dávám přečíst kámošce a něco bych NIKDY nikomu neukázala...i když, kdo ví, možná někdy... :D Ale tím tě nechci nijak odradit, už jenom ty básničky jsou skvělý začátek a stejně jako Barunka si ráda nějakou tvou knihu přečtu:)
Hm, raději bych chtěla být překladatelkou knih z cizího jazyka nebo psát nějaké články do časopisů. (prý mám nejlepší slohovky ze třídy, což je docela blbé, protože po mně učitelka vždycky chce, ať je čtu jako první :D) Každopádně půjdu na jazykový gympl a potom uvidím, co dál :)

3 Thalia Thalia | Web | 8. října 2011 v 17:28 | Reagovat

Marky: no, prý mám také nej sloh ze třídy a můj se vždy čte jako příkladný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama