.
.
.
.
.
.
..

.
.

Devátá stezka

15. října 2011 v 19:26 | Thalia |  Mediátor
Autor: Meg Cabotová
Edice: Mediátor
Díl: 2/6

V Susanině pokoji se v noci zjeví vřískající žena, která prosí, aby Susannah vyřídila Zrzkovi, že ji nezabil. Bez dalších okolků zmizí. Susan se snaží vyhovět. Zjistí, že místnímu velice úspěšnému podnikateli Beaumontovi se přezdívá Zrzek, a tak se pod záminkou rozhovoru pro školní časopis vydá za ním. Pan Beaumont je však velice zvláštní - má zatlučená okna (údajná reakce na světlo) no, prostě se chová jako.. jako upír. Susan jeho dům opouští s Marcusem, který se starostlivě ptá, jestli jí pan Beaumont neublížil. To samozřejmě Suze zmate ještě víc. Domů ji odváží Beaumontův syn Tad, se kterým tančila na večírku u bazénu Kelly Prescottové. Chce ji políbit, ale vyruší je Jesse.
Duch plačící ženy se však znovu objeví a ještě naléhavěji prosí o vyřízení vzkazu. O něco později se u Susan objeví Tad s otcem, že ji zve na večeři. Suze nezbývá, než přijmout. Pan Beaumont omráčí syna nějakou omamnou látkou a mluví se Suze. Ta zpanikaří a bodne ho ostrým hrotem. Přibíhá Marcus a odvádí ji pryč. Potvrdí jí, že je pan Beaumont upír, ale varuje ji, aby držela jazyk za zuby.
Susanině kamarádce Cee Cee se povedlo zjistit, že všem, kteří se snažili zabránit v pokroku panu Beaumontovi, byli zavražděni. Jenže firmu v poslední době vedl jeho bratr Marcus, a tak se okolnosti zdají ještě podivnější.
Marcus při cestě ze školy Susannah unese a chce ji zavraždit, protože ví o jeho vraždách. Chce, aby zemřela s Tadem - aby se naoko utopili. Jenže Susannah neposlechne a místo spolupráce rozbije obrovské akvárium v pokoji pana Beaumonta, kam je unesena. Potom pomocí elektrického šoku omráčí Marcuse a s pomocí Jesseho se dostane z hořícího domu.
Myslí si, že vzkazy vyřídila, ale duch ženy se opět zjeví v jejím pokoji a prosí o vyřízení vzkazu Zrzkovi, řekne však jen, že se nejedná o pana Beaumonta, ale o jiného Zrzka, kterého určitě zná.
Susannah dojdou okolnosti až poté, co její maminka pověsí na zeď obrázek Andyho zesnulé ženy - je to ona, která ji prosí o vyřízení vzkazu. Zrzek není nikdo jiný, než její dvanáctiletý bratr David. Jeho maminka před několika lety zemřela na rakovinu vaječníků a to David s Andym se rozhodli nechat ji odpojit od přístrojů, aby dále netrpěla...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barunka Barunka | Web | 17. října 2011 v 15:33 | Reagovat

Líbí se mi jméno Cee Cee :D

2 Thalia Thalia | Web | 17. října 2011 v 15:40 | Reagovat

No jo, taky jsem na to koukala, každopádně je originální... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama