.
.
.
.
.
.
..

.
.

Listopad 2011

1.Adventní neděle

27. listopadu 2011 v 19:47 | Thalia |  Aktuálně
Tak, dnes začíná Advent. U nás nebylo počasí nic moc, nevím jak u vás. I tak jsem si ale první adventní neděli užila, svíčka hořela a úplně mě naladila na Vánoce, což mi připomíná, že už bych měla začít shánět dárky.
Dnes končí ČS má talent, nejraději mám Dianku Kalashovou, Ladylicious a Jo-joo, ale všichni tři vyhrát nemůžou, nejvíce bych to přála Diance :)
Jinak k tématu týdne - v úterý jsme na to psali velkou slohovku, nechce se mi ji sem přepisovat, ale mou nejoblíbenější literární postavou je Oromis.
Tak si užijte zbytek adventní neděle ;)

Na příjmu

23. listopadu 2011 v 18:11 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj..
no, co by jste ode mě chtěli slyšet? Pracuji na odkazech lidí ze Středozemě, ale jelikož je jich tam dost, nepůjde to tak rychle. Asi to udělám jako s Narnií a budu je přidávat postupně.
Co se týče školy, stále ještě přežívám. Pořád se snažím o samé jedničky, chtěla bych se dostat na dobrou střední a vysvědčení už se započítává. Nevím však, jak zvládnu fyziku, chemii a matiku, moje nejneoblíbenější předměty. Včera jsme psali velkou slohovku, dnes laborku z chemie a čtvrtletku z matiky, tak uvidíme, ale nejvíce mi záleží naté slohovce. Matikou, fyzikou ani chemií se živit nebudu, umřela bych hlady.
A co vy, co jste ještě na základce - už víte, kam chcete na školu nebo co budete dělat za zaměstnání?Aslan - Lev, čarodějnice a skříň

18. listopadu 2011 v 13:12 | Thalia |  Aslan

Aslan měl tábor poblíž kamenného stolu, kde shromažďoval armádu. Vyslal několik bojovníků do vojenského tábora Bílé čarodějnice osvobodit Edmunda. Po návštěvě Jadis ve svém táboře slavnostně ohlásil, že se vzdala nároku na Edmunda. Sám se za něj obětoval. V noci odešel ke kmennému stolu ve společnosti Zuzky a Lucinky a rukou Jadis zemřel. Zuzka a Lucka u něj seděly a plakaly až do rána, také poslaly po stromech zprávu, že je Aslan mrtvý. Jeho bojovníci byli ochotni Aslana pomstít a vydali se jeho jménem do boje proti Bílé čarodějnici. Aslan se vrátí se svítáním, jelikož byl obětován jako nevinný a to podle zákonů prastaré magie neplatilo. Cestou na bojiště oživil se Zuzkou a Luckou hrad Jadis, včetně pana Tumnuse a Oreie. Po návratu na bitevní pole zachránil život Petrovi a zabil Bílou čarodějnici. Také korunoval králě a královny Narnie. Poté odešel do své země.

Andělé smrti

15. listopadu 2011 v 18:02 | Thalia |  Mediátor
Autor: Meg Cabot
Edice: The Mediator
Díl: 3/6
Při děsivé autonehodě spadne z útesu v autě parta maturantů, kteří se zrovna chystali na maturitní ples. Další účastník nehody, shodou okolností Susannin spolužák Michael, je naoko zdrcený. Susannah se dozvídá, že na jednom večírku pořádaném právě maturanty z RLS, se vážně zranila Michaelova sestra, když opilá spadla do bazénu a doposud zůstala v kómatu. Soucítí s Michaelem, který byl účastníkem autonehody a zároveň mu téměř umírá sestra. Zdá se, že větší smůlu Michael mít nemohl. Jenže najednou to vypadá, jako by se někdo - nebo něco - pokoušelo Michaela zneškodnit. Susannah odhalí právě "anděly z RLS", a domlouvá jim, aby ho nechali na pokoji. Oni však vykládají nehodu úplně jinak než Michael. Podle nich to byla plánovaná vražda. Michael údajně v autě čekal za zatáčkou, a až uslyšel jejich klakson (který mělo jen jejich auto), rozjel se a shodil se z útesu. Susannah šokovaně zjišťuje, že kopala za špatný tým. Michael se snažil pomstít zranění své sestry a tak maturanty zabil. Jenže oni si nechtějí dát pokoj a dál se snaží svého vraha zabít. Dojde ke ravčce mezi anděly z RLS a Michaelem. Michael se totiž snažil zabít pádem z útesu i Susannah, která jediná věděla o jeho činu. Před smrtí ji zachrání andělé a Jesse. Michael je nakonec zavřen za čtyřnásobnou vraždu a andělé odcházejí.

John Ronald Reuel Tolkien

14. listopadu 2011 v 18:03 | Thalia |  Pán prstenů
John Ronald Reuel Tolkien (3. ledna 1892 - 2. září 1973) autor Hobita a Pána prstenů, jeho nejznámější knihy. Na Univerzitě v Oxfordu působil v letech 1925-1945 jako profesor anglosaského jazyka (staré angličtiny), v letech 1945-1959 pak jako profesor anglického jazyka a literatury. Byl nesporně význačným jazykovědcem a znalcem staré angličtiny a staré norštiny. Spolu s nejbližším přítelem C. S. Lewisem se scházel v literárním diskuzním klubu Inklings ("Tušitelé" nebo "Inkousťata").
Tolkienovo dílo zahrnuje množství knih z pozůstalosti o historii fiktivního světa Středozemě, v níž se Hobit a Pán prstenů odehrávají. Pro neutuchající popularitu a vliv jeho díla je Tolkien považován za otce žánru moderní high fantasy. Ostatní Tolkienova publikovaná fantasy díla jsou pohádky a příběhy původně vyprávěné jeho dětem a nevztahují se přímo ke Středozemi.

Postupně doplním ;)

Christopher Paolini

10. listopadu 2011 v 17:54 | Thalia |  Odkaz Dračích Jezdců
Christopher Paolini se narodil 17.listopadu 1983. V patnácti letech, po ukončení vzdělání v rámci domácí výuky, se nechal inspirovat svou silnou náklonností k fikci a vědecko-fantastické literatuře a začal psát první verzi románu Eragon. V únoru 2002 vyšla kniha v rodinném nakladatelství Paolini International, LCC. Zanedlouho publikaci objevil novinář a spisovatel Carl Hiaasen a doporučil ji svému vydavateli. Nakladatelství Alfred A.Knopf - Random House vydalo knihu v září roku 2003 v podobě, kterou předkládáme v české verzi. V devatenácti letech se stal nejprodávanějším autorem. Paolini žije v Montaně, kde jeho představy o románové Alagaesii podněcuje divoká příroda.

Zdroje: knihy Eragon, Eldest a Brisingr


Jak vadnoucí růže...

7. listopadu 2011 v 16:57 | Thalia |  Básně
Sleduji vadnoucí růži ve váze
topím se ve vlastních vzpomínkách
kéž by zapomenout dalo se snáze,
nebo být alespoň v jiných podmínkách.

Z růže k zemi další lístek padá
jak odchází vzpomínky krásné
a růže kousek po kousku uvadá
to jak má naděje ke zlepšení hasne.

Přeji si vrátit se čtvrtým rozměrem
vadnoucí růži skrýt a uchránit
a také stýkat se s jiným poměrem
plynutí času však nemůžu zabránit.

A tak v slzách pozoruji
růži, která stále chřadne
do dlaní chytám poslední lístek
ale je pozdě, život vadne...


Růže

5. listopadu 2011 v 18:43 | Thalia |  Kresby/malby
Včera večer mě popadla moje tradiční melancholická negativní nálada... a pokaždé, když mám tuto náladu, mám chuť s ní něco podikat. Do psaní se mi nechtělo, tak jsem vzala sestřiny pastelky a začala kreslit. Během asi půl hodinky vzniklo tohle to...
Omlouvám se za kvalitu, ale musela jsem fotit pod světlem zešikma, aby nebyl vidět můj stín, a podepsalo se to na kvalitě...