.
.
.
.
.
.
..

.
.

Červenec 2012

Are you the one - Sharon den Adel

29. července 2012 v 14:16 | Thalia |  Hudba
Tohle je moje absolutně nejoblíbenější píseň ze všech. Není sice od WT, nazpívala ji jen jejich zpěvačka Sharon den Adel. Tohle video je zrovna ze sestřihů Legend of the Seeker :)

Duel - Nestvůra pod kloboukem

26. července 2012 v 20:56 | Thalia |  Aktuálně
V literárním klubu byla vyhlášena nová soutěž, a to duely. Říkala jsem si, proč to nezkusit, a tak jsem se přihlásila hned na druhý termín. Já a soupeřka jsme dostaly téma Nestvůra pod kloboukem, upřímně jsem si s tím tématem nevěděla rady.. Ale nakonec něco vzniklo. Jako soupeřku mám Temnářku (nic nevzdávám bez boje, ale asi nemám šanci :D), které téma pojala úplně jinak, což se mi na tom docela líbí.
Takže, tady je. Nenutím vás hlasovat pro mě, hlasujte pro tu lepší povídku :-)

All I need - Within Temptation

24. července 2012 v 8:00 | Thalia |  Hudba
Tahle píseň má také hodně do sebe.. :)

Dovolená

23. července 2012 v 8:38 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj :)
Za několik málo hodin odjíždím na dovolenou na Velké Sedlo, je to u přehrad Kružberk a Slezská Harta. Počítám, že tam něco málo napíšu. Články jsem nepřednastavovala, protože na jednom delším teprve pracuji a zbytek nevím co, navíc jsem ve čtvrtek nebo v pátek zpátky a budu otravovat zase :D
Takže se tu mějte a pak snad přidám i nějaké fotky ;)

Aquarius - Within Temptation

22. července 2012 v 18:50 | Thalia |  Hudba
Další z mých oblíbených písní od WT je Aquarius, tedy Vodnář. Možná z části proto, že já jsem také vodnář :)

Květiny

20. července 2012 v 9:33 | Thalia |  Fotografie
Ráda bych si zpříjemnila posledních pár deštivých dnů, a nedávno jsem objevila ve foťáku nějaké mé hrátky s focením květin.. tak hezkou podívanou :-)

Design

18. července 2012 v 21:46 | Thalia
Ahoj,
omlouvám se za tuhle šablonu, bude tu jen dočasně, dokud nepřijdu na to, jak rozřezat a nastavit svůj nový design. Je dělaný trošku jinak než jsem je dělala dřív, bude světle modrý s Richardem, Kahlan, Arwen a Aragornem. Osobně doufám, že bude co nejdřív :)

Kahlan Amnell

16. července 2012 v 18:35 | Thalia |  Legenda o Pátrači
Kahlan a její o dva roky mladší sestra Dennee přišly o matku, když bylo Kahlan pět let. Od té doby vyrůstaly pouze s tyranským otcem, který zneužíval jejich moc Zpovědnic ve svůj prospěch. Když Kahlan a Dennee ukradly Darkenovi Rahlovi Knihu spočítaných Stínů, snažily se najít Pátrače, protože on jediný dokázal v knize číst (kniha je velmi mocná, obsahuje spoustu tajemství kouzel). Při cestě k Hranicím se Středozemím D´Haranští vojáci postřelili Dennee a Kahlan byla nucena ji nechat umírající na pospas vojákům. Sama poté překročila hranice pomocí Bludičky. Vojáci ji však pronásledovali i za Hranice a tam ji zachránil dřevorubec Richard Cypher. Utekla mu, ale zanedlouho se s ním setkala znovu u čaroděje Zedda, kterého potřebovala navštívit. Tam se dozvěděla, že Richard bude jmenován Pátračem, z čehož rozhodně nebyla nadšená - připadal jí hloupý, nepřipravený a neschopný. Časem se ho naučila tolerovat a později se do něj také zamilovala, což mu řekla až dlouho potom. Jedno z Proroctví předpovědělo, že Kahlan Richarda zradí, a tak se pokusila od něj odejít - jenže za chvíli byla zase zpátky, protože Richard a Zedd jí nedovolili zmizet. Její láska k Richardovi se projevila hlavně tehdy, když vzbudila Richarda z kouzelného spánku, ve kterém se Darken Rahl pokusil vytáhnout z něj místo ukrytí třetí schránky Ordenu. Pomocí muže Fina se Kahlan dozvěděla, že její sestra Dennee žije - když totiž Zpovědnice někoho vyzpovídá, dotyčný tak zůstane až do její smrti, ale Finn byl Dennee stále vyzpovídaný. Kahlan tedy v přestrojení za Mord-Sithu spolu s Richardem Dennee - nyní těhotnou - zachrání. Ta následně odplouvá s Finnem do Valerie, vychovávat malého chlapce.
Kahlan se dlouho nemohla smířit s přítomností Cary, která zabila Dennee, Finna a jejich chlapce ve Valerii. Odpustila jí, až když Cara zachránila Richarda a poté také poslední Bludičku, když vojáci vypálili jejich les.

V seriálu zahrála Kahlan nepříliš známá herečka Bridget Regan.

Richard Cypher Rahl

12. července 2012 v 20:04 | Thalia |  Legenda o Pátrači
Richard Cypher je synem Panise Rahla a Tarralyn Zorander. Před jeho narozením se objevilo Proroctví, že jednou zničí svého staršího bratra Darkena Rahla. Když se Darken Rahl dozvěděl o bratru, který se má narodit ve vesnici Brennidon a zabít ho, nechal vyvraždit všechny novorozené chlapce v Brennidonu. Kromě jednoho - Richarda, kterého ihned po narození unesl čaroděj Zeddicus Z´ul Zorander. Malého Richarda dal na vychování muži jménem George Cypher a jeho ženě do vesnice Hartland. Nic netušící chlapec tak vyrostl jako dřevorubec a průvodce po lesích. Jeho nevlastní matka zemřela, když mu bylo deset. Měl nevlastního staršího bratra Mika. Když mu bylo třiadvacet, zachránil v lese život Zpovědnici jménem Kahlan Amnell. Pak se všechno odehrálo velmi rychle - Darkenovi vojáci zabili jeho nevlastního otce, byl jmenován Pátračem a později také novým Lordem Rahlem (tento titul nesnášel). Během cest se Zeddem a Kahlan se do Kahlan zamiloval, ale dlouho se jí to bál říct. Své city dal najevo až po rozhovoru s Rennem, chlapcem, který uměl číst myšlenky a ujistil ho, že Kahlan jeho city opětuje. Jenže kvůli její moci Zpovědnice nemohli smýšlet na společnou budoucnost. Richardovou chloubou a zároveň slabinou byl jeho soucit - nedokázal nechat zemřít ani jediný nevinný život, byť ho to brzdilo v jeho poslání.
Se svou matkou se setkal jen jedinkrát, ale bohužel jí před smrtí nestihl říct, že je její syn. Později se setkal i se svým otcem Panisem Rahlem, který mu pomohl v pátrání po jednom svitku.
Na konci první série zachrání život Mord-Sith Caře, která mu poté slouží až do konce jeho poslání.

V seriálu ztvárnil Richarda australský herec Craig Horner.

Darken Rahl

11. července 2012 v 12:28 | Thalia |  Legenda o Pátrači
Darken Rahl se narodil jako dlouho očekávaný potomek Panise Rahla a jeho královny. Jako malý téměř zemřel na kletbu Zeddicova otce, který věděl, že Darken bude ztělesněným zlem. Zeddicus ho však zachránil a navždy si vyčítal, že vypustil do světa toto zlo. Darken pak zabil Panise a sám se ujal vlády. Vládl krutě ve snaze udržet v D´Haře pořádek a měl mnoho nepřátel, ale také mnoho stoupenců a mezi nimi i Mord-Sith. Jeho otec však před smrtí (před tou první, zemřel jako by dvakrát) ve snaze zachránit D´Haru před Darkenem zplodil ještě jednoho syna s dcerou Zeddica, Richarda. Ten byl určen k tomu, aby zbavil svět svého bratra. Darken Rahl zemřel rukou Richarda a Cary, když se spojily tři mocné magie. Jeho smrtí však potíže neskončily, byl totiž oddaným sluhou Strážce podsvětí, který toužil ovládnout svět živých. Rahl vytvořil trhliny v oponě, která dělila Podsvětí od světa živých, a jimi vysílal nahoru různá monstra - banelingy (mrtvé lidi, kteří toužili po druhém životě tak moc, že byli ochotni za každý den druhého života přivést Strážci jednu duši), screelingy a další. Rahl se pomocí těla jeho dvojníka vrátil zpět mezi živé, aby překazil plány Pátrače k uzavření trhlin do Podsvětí.

V seriálu ho hraje herec Craig Parker.
Fešák, ne? A teď vážně - poznali byste v něm Haldira? :D