.
.
.
.
.
.
..

.
.

Leden 2013

Květiny

31. ledna 2013 v 20:19 | Thalia |  Kresby/malby
Venku nám taje sníh, všude je mokro a prší. A já už chci jaro. Tedy, než něco venku rozkvete, to bude ještě chvíli trvat, ale já jsem si ty kytičky musela aspoň nakreslit :)
Nejdřív pastelkami..
A pak pokus o něco (zřejmě o krokusy) barvami.

Plyšový medvídek

29. ledna 2013 v 20:31 | Thalia |  Moje myšlenky
Po dlouhé době jsem se rozhodla napsat článek na téma týdne.
Přiznejme si, kdo někdy neměl doma plyšového medvídka? Kamaráda, kterému se může vždycky vyplakat do měkké srsti, všechno mu povědět a přitom vědět, že on to nikomu nevyzradí. Já osobně mám medvídků a plyšáků spoustu, hodně jich zdědila sestřička, ale pořád sedí na dolní posteli mé dvoupatrovky a koukají na mě. Jsou hnědí, bílí, jeden je modrý, žlutý, další má zelenou čepičku a peřinku, jiný zas bílé tričko... Ale jeden z nich z řady vybočuje, i když vzhledově je stejný jako ostatní. Je už trošku vypelichaný, ale není divu, je mu skoro 33 let.
Dostala ho mamka, když jí bylo 4 nebo 5 let. Měl krásnou modrou mašličku kolem krku a při zmáčknutí bručel. Byl to její veliký kamarád. O modrou mašličku časem přišel a je tomu už spoustu let, co nebručí, ale je pořád krásný. Má velká hnědá očka, ve kterých vidím smutek a nostalgii - takového medvídka se člověk nemůže zbavit, ani kdyby chtěl. I přesto, že jsem jako malá měla spoustu novějších hraček, on byl také můj nejoblíbenější. Byl se mnou dvakrát v Itálii a na několika dalších dovolených. S odstupem času, když jsem vyrostla, už ho s sebou samozřejmě neberu, ale pořád tady sedí na posteli a já doufám, že ještě hodně dlouho sedět bude.

Kouzla zimní přírody

27. ledna 2013 v 19:47 | Thalia |  Aktuálně
Zdravím vás všechny :)
Jestli jsem si myslela, že talentovkami pro tenhle půlrok končím, asi jsem se spletla. Připadá mi, že kromě odpočítávání dnů v kalendáři se vlastně nic nezměnilo. Škola je pořád stejný teror (pochlubila jsem se, že ze čtvrtletky z matiky mám jedničku a totéž ze slohovky o Tolkienovi? :D), ale to už jen čistě pro svůj dobrý pocit, na přihlášku to už nebudu potřebovat. Ve čtvrtek jsem odesílala zápisový lístek.
I tak jsem se ale rozhodla udělat si víceméně pohodový víkend. Včera jsem musela dodělat prezentaci do přírodopisu o nějaké vyvřelé hornině, vybrala jsem si ryolit. Na první pohled obyčejný kámen, co se drolí do štěrku, ale při důkladnějším zkoumání a zjišťování informací mi přijde dost zajímavý. Tak například že má léčebné účinky - léčí kožní choroby, cévy, pomáhá posílit přirozenou imunitu a léčí infekce. Kromě obyčejné černošedé barvy se může barvit do růžova, červena a po úpravách i do zelena. Ale dost o ryolitu :D
Včera bylo nádherně. Mrzlo, svítilo sluníčko, sníh se třpytil a byl krásný výhled na zasněžené hory, které jsou tady v podhůří Jeseníků opravdu nádherné. Odpoledne jsem vzala foťák a vyrazila na dvě hodiny ven. Udělala jsem si dost dlouhou procházku a ke konci už mi byla dost velká zima, ale stálo to za to. Ten pocit z toho byl nádherný i doma, při šálku horkého čaje :) Při takových procházkách si navíc nádherně urovnám myšlenky. Všechny fotky se pokusím dát do videa, protože jich je hodně a dávat je sem po jedné by bylo na dlouho.
Během týdne se pokusím přijít s něčím inteligentním, protože mi pomalu docházejí nápady :D
Mějte se krásně,
Th.

Thorin - relax

20. ledna 2013 v 20:59 | Thalia |  Hobit
Tak tenhle obrázek mě opravdu dostal :D Snad není třeba překládat..


Zamyšlení - co mi dal blog

19. ledna 2013 v 19:49 | Thalia |  Moje myšlenky
Tak jsem se zase jednou nudila a uvažovala. V myšlenkách jsem zabloudila k blogu a tak mě napadlo - proč ho vlastně mám? Nebylo by lehčí to tu zrušit a mít zase o něco málo více volného času? Co mě vede k tomu, že jsem s tím ještě nesekla, i když mi kolikrát docházejí nápady, někdy mi to celé leze na nervy, mám po krk hodinového přenastavování vzhledu, aby seděl. Dost k tomu, co mi leze krkem. Vracím se k otázce, co mi dal blog?
Odpověď je jednoduchá a jednoslovná. Vás.
Vás všechny, kteří se sem pravidelně vracíte, čtete moje výmysly a komentujete mé články. Protože vy všichni jste pro mě mnohem víc než pouze čtenáři mého blogu. S některými z vás se znám už roky (nejdéle se znám s Marky, pokud dobře počítám, je to už 4 roky). O spoustu čtenářů jsem přišla, když jsem přeorientovala téma tohoto blogu ze sbírání figurek Schleich na své ostatní zájmy a vlastně i na sebe. Jediná Marky tady zůstala celou dobu, díky ;)
Většinu z vás ale už znám nějaký ten rok. I vám patří můj obrovský dík. Vím, že se mnou a mými výmysly je někdy těžké vydžet (ano, i já mám problém sama sebe vystát), ale vy jste to vydrželi.
Kéž bych tak mohla podobný článek psát každý rok, pořád o těch samých lidech (a třeba ještě nějací přibydou), říct si, že díky blogu jsem poznala opravdové přátele, i když jen přes internet. Právě blogu za vás vděčím.
Když si pročítám tenhle článek, možná bych rubriku "Moje myšlenky" měla přejmenovat na "Moje výlevy". No co, nechám to tak, už jen proto, že jsem líná něco hledat a přepisovat.
Takže děkuji vám, a děkuji blogu za to, že jsem vás mohla poznat ;)
Vaše Thalia

Baletka 2

18. ledna 2013 v 6:22 | Thalia |  Kresby/malby
Jelikož to bylo právě malování barvami, co se mi na talentovkách nepovedlo, rozhodla jsem se omezit tužku a zlepšit se v malování. Tohle je jen taková včerejší rychlovka, ale myslím, že docela povedená, i když, co si budeme říkat - zdaleka ne dokonalá :)

Výsledky

17. ledna 2013 v 12:59 | Thalia |  Aktuálně
Ano, čekala jsem na ně s obrovskou nervozitou a obrovskými pochybnostmi. V noci jsem se pořád budila, nemohla jsem spát, bylo mi špatně. A dnes ráno tam byly. Výsledky talentové zkoušky.

Talentovky

15. ledna 2013 v 16:19 | Thalia |  Aktuálně
Tak a je to za mnou. Měsíc a půl jsem se připravovala a doufala, že to zvládnu.

The Voice - Celtic Woman

13. ledna 2013 v 19:37 | Thalia |  Hudba
Nádherná píseň od skupiny Celtic Woman.

Jen tak..

7. ledna 2013 v 16:31 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj všichni, kteří sem najdete cestu :)
Tak tu máme už 7.leden, a vypadá to, jako by se příroda neshodla s kalendářem. Venku svítí sluníčko, po sněhu ani stopy. Ne že bych neměla ráda jaro, naopak, ale přece jen, začátkem ledna by mohla být ještě zima.
Den za dnem se mi blíží talentové zkoušky a musím říct, že mé nervy opravdu pracují. Jsem úplně vyklepaná, mám pocit, že nemám šanci. Na můj obor (grafický design) se hlásí 47 lidí a berou jich 16. To je skutečně zatraceně málo. Pokud se tam nedostanu, budu muset na gymnázium a tam vážně nechci. Mám ale pocit, že jsem pro to udělala hodně, snažila jsem se, co to šlo, a proto zbytek svěřím do rukou Božích.

Nemusíte to nikdo číst a pokud se vám nechce, tak ani komentovat - potřebovala jsem jsem jen někam umístit svůj nervový výlev. Přeji hezký zbytek dne,
Vaše Thalia