.
.
.
.
.
.
..

.
.

Duben 2013

Hobby závody 28.4.2013

30. dubna 2013 v 20:25 | Thalia |  Já a koně
28.4. jsme měli druhé letošní hobby závody. Bylo tam docela hodně lidí, a tak jsem se nečekaně neumístila - byla jsem o necelé 3 vteřiny rychlejší než limit a poslední dekorovaný byl asi 1,9 vteřiny od limitu. Ale nevadí, dojeli jsme a to je hlavní :)

Are you the one - Timmo Tolki instrumental

21. dubna 2013 v 20:05 | Thalia |  Hudba
Na youtube jsem našla instrumentální verzi své nejoblíbenější písně. Musím říct, že i bez textu je nádherná :)

Nina - Tomáš Klus

17. dubna 2013 v 19:17 | Thalia |  Hudba
Jedna z mých nejoblíbenějších českých písní :)

Jak se ze mě stal olympionik

10. dubna 2013 v 20:59 | Thalia |  Aktuálně
Nadpis je možná trošku zavádějící. No, nechystám se zrovna na ZOH do Moskvy, ale ona ta olympiáda v ČJ není zas takový rozdíl :D
Nebo možná trošičku jo..
No, ať je to jak chce, dnes jsem se úspešně probojovala krajským kolem a z 2.místa postupuji do republiky. Já, jakožtko zástupce maličké ZŠ v maličkém městečku, jsem se mezi všemi těmi žáky gymnázií cítila jako "vesničan v Praze".
Ráno jsem přijela do Olomouce hodinu před začátkem, a na prezentaci jsem myslela na své krásné pouzdro s psacími potřebami, které mi ráno leželo na stole.. no a pak mi došlo, že na tom stole pořád ještě leží. Cítila jsem se celkem trapně, když jsem prosila paní u prezentace, aby mi propisku půjčila, že jsem sklerotik a nechala jsem ji ležet doma. Nakonec se ale ukázalo, že mi přinesla štěstí. Zadání mi přišlo o hodně lehčí než v okresním kole, měla jsem 16 bodů z 18 na gramatice a 6,3 bodů z 10 ve slohu, přičemž nejlepší sloh měl 8 bodů. Vzhledem k tomu, že jsem si nevěděla rady s tématem a celé jsem si to vymyslela, mi to přijde jako úspěch :)
Přede mnou se s náskokem asi 1,5 bodu umístila akorát jedna žačka gymnázia tady v Šumperku. Oproti loňskému roku jsem se tedy posunula o 7 příček nahoru.
Ano, jsem na sebe hrdá a chci se pochlubit, nebo možná jen chci to své nadšení někam vypsat.. :)

Blue Eyes - Within Temptation

6. dubna 2013 v 19:59 | Thalia |  Hudba
Článek od Luné o islámu mi přivál vzpomínku na tuhle píseň. Má pro mě, stejně jako celá kultura východu, takové zvláštní kouzlo..

Hobby závody 30.3.

3. dubna 2013 v 17:50 | Thalia |  Já a koně
30.3. jsme prvními hobby závody zahájili v Háji sezonu. V pátek, kdy u nás napadlo skoro 10cm nového sněhu to vypadalo, že závody nebudou. Nakonec ale v sobotu počasí vyšlo, svítilo sluníčko, většina sněhu roztála a akorát bylo potřeba o hodinu odložit start kvůli zmrzlé jízdárně.
Od rána jsem měla maličko trému, Hesport totiž mívá na prvních závodech tendence se rozjíždět. Před dvěma lety mě na prvních závodech tak rozvezl, že na to nikdy nezapomenu - tu soutěž jsme sice vyhráli, ale hrůzu z toho mám doteď.
Tentokrát nejel tak rychle, jak jsem čekala, ale po dvou skocích se rozjel. Čtvrtý skok mi vyhnul, protože jsem dala špatnou pobídku, asi jsem zpanikařila že mi zase uteče nebo co. Myslela jsem, že po tak hrozné jízdě budu poslední, ale bohužel (nebo bohudík) se moc nedařilo nikomu. Koníci běhali tak natěšeně, že občas nechali nohy pod sebou a skok zkopli.
K mému obrovskému překvapení mě zavolali k dekorování a i přes můj špatný pocit jsme si dojeli pro krásné 4. místo, takže zahájení sezony přece jen nebylo tak špatné :-)
Ze samotného závodu fotku nemám, tak aspoň jedna z čestného kola :)

Veselé Velikonoce

1. dubna 2013 v 10:43 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj,
chtěla bych vám všem popřát veselé Velikonoce a hezký (i když docela opožděný) začátek jara.
Já osobně některé velikonoční tradice nesnáším a asi ani nemusím zmiňovat které, ale jinak jsou Velikonoce docela příjemný svátek, pro mě hlavně spojený s jarem.
Co se týká apríla, tak dneska nikoho (zřejmě, zatím) mučit nehodlám :)
A co vy, máte na někoho nachystaný nějaký povedený vtípek?