.
.
.
.
.
.
..

.
.

Květen 2013

Peklo na zemi - Osvětim

29. května 2013 v 16:47 | Thalia |  Fotografie
V pondělí jsem byla poprvé v životě v Osvětimi. Můžu vám říct, že ta atmosféra z toho místa dýchá - staré cihlové domy, všude okolo ostnaté dráty a německé cedule, koleje, dřevěné vagony, hromada zabavených zavazadel, prázdné plechovky od cyklonu, podzemní věznice, krematoria, černá zeď na odstřely vězňů.. Po hodině jsem měla pocit, že mám dost, a přitom prohlídka byla přes tři hodiny. V muzeu věnovaném českým vězňům jsem si přečetla mnohé výpovědi vězněných Čechů, žen, dětí... Opravdu, z toho místa jde hrůza.
Více obrázků v celém článku.

Emilie Autumn - What if

26. května 2013 v 19:50 | Thalia |  Hudba
Tuhle píseň mám také moc ráda. Emilie Autumn má velice zajímavý a originální styl jak v hudbě, tak i ve svém vzhledu, a to se mi na ní líbí - jen tak na ni nezapomenete :)

Květnové novinky

19. května 2013 v 19:16 | Thalia |  Aktuálně
Tak vás všechny zdravím :)
Venku za okny máme (alespoň u nás) krásnou a teplou květnovou neděli. Dnes jsem jela v Háji závody, ale tomu věnuji jiný článek. Včera odpoledne jsem si sbalila knížku a zmizela do lesa, objevila jsem totiž jednu krásnou slunečnou mýtinku obklopenou bukovými lesy. Musím říct, četlo se tam krásně a ten pocit ve mně zůstal doteď. I les okolo je krásný, plánuji tam chodit častěji. Taková krásná procházka a výlet v mém světě fantazie mi dovede aspoň na chvíli ulevit od mého trápení, ale tomu se věnovat nechci. Máme přece rozkvetlý jarní den :)
Taky se vám všem, co sem chodíte, chci omluvit za neaktivitu i za to, že nekomentuji vaše články. Já k vám na blogy chodím a články čtu, jen se mi nechce nebo nevím, jak je komentovat. V nejbližší době toho mám opravdu hodně, ale pokusím se polepšit, chci udělat nový vzhled a mám pár nápadů na články :)
Tak se mějte hezky a užívejte si prosluněných květnových dnů,
Vaše Thalia

Dotknout se oblohy

10. května 2013 v 20:52 | Thalia |  Fotografie
V Praze na pouti mě opravdu zaujalo tohle ruské kolo, protože bylo asi dvakrát větší, než to co bývá na pouti u nás. Když jsem pod ním stála, měla jsem pocit, že bych se shora mohla klidně dotknout oblohy.

Černobílá Praha

9. května 2013 v 11:32 | Thalia |  Fotografie
Včera jsem byla zase jednou v Praze. Počasí vyšlo, i když to chvilku vypadalo, že nás nemine liják. Tak jsem se dozvěděla zajímavé věci o pražském Jezulátku a řádu Karmelitánů. Celou dobu jsem měla po ruce foťák, akorát jsem nestíhala moc fotit, aby mi neutekla skupina, takže většina fotek je rozmazaná. Přesto se jich pár aspoň trošku povedlo :)