.
.
.
.
.
.
..

.
.

Červen 2013

Akiane Kramarik

30. června 2013 v 19:32 | Thalia |  Moje vzory
Akiane Kramarik je mladá, ale velmi nadaná v mnoha ohledech. Ve čtyřech letech začala kreslit, v 6 letech malovat a v 7 letech psát poezii, mluví čtyřmi jazyky a inspiraci pro své obrazy a psaní čerpá z vizí a snů, pozorování lidí, přírody a od Boha.

Konec jedné životní etapy...

28. června 2013 v 18:11 | Thalia |  Moje myšlenky
A tak to je. Octila jsem se na místě, kterému se říká "konec základky". Nebudu popírat to, že jsem se na tenhle okamžik těšila - až z té základky vypadnu. Jenže teď, když se mi to splnilo, si zpětně uvědomuji, že i když než vždy jsme si rozuměli, stejně jsme byli super parta. Těch 9 let ve společnosti mých spolužáků ve mně zanechalo spoustu vzpomínek a všechno mi to bude moc chybět. Je ale čas vykročit dál. Budu mít novou školu, nové přátele a doufám, že to bude aspoň tak skvělé jako doposud :-)
Naše poslední společná fotka. V c.č. je potom video, které jsme pouštěli na rozloučení se školou, je to takové shrnutí našich vzpomínek.

Vzhůru do oblak

24. června 2013 v 18:29 | Thalia |  Fotografie
Obloha dovede vymalovat překrásné obrazy :-)


Žabka

22. června 2013 v 17:23 | Thalia |  Kresby/malby
Nedávno jsem si slíbila, že budu víc kreslit, každý den aspoň chvíli. Chytám totiž deprese, když sleduju na facebooku kresby mých budoucích spolužáků a mám dojem, že tam budu nejhorší :D Včera večer jsem se vrhla na kreslení žabky, jen takové narychlo, detaily jsem dodělala dnes ráno. Mám ještě co zlepšovat, ale ve výsledku to tak hrozně nevypadá :)

J.R.R.Tolkien

21. června 2013 v 21:36 | Thalia |  Moje vzory
Když chci psát o svých vzorech, začnu tím největším.

Spisovatel John Ronald Reuel Tolkien je právem považován za zakladatele moderní fantastické literatury. Jeho jméno často nikomu nic neříká, ale když dodám "to je ten, co napsal Pána prstenů", všichni už ví.

Papírové lodičky

18. června 2013 v 15:37 | Thalia |  Kresby/malby
Dlouho jsem nepřidala něco z mé tvorby. Neznamená to, že nekreslím, spíš se mi poslední dobou nic nakreslit nedaří a většina pokusů skončí ještě nedodělaná v deskách. Tyhle lodičky jsem kreslila dneska. Nic světoborného, ale nakonec jsem docela spokojená, i když je samozřejmě pořád co zlepšovat.

Moje vzory

16. června 2013 v 21:00 | Thalia |  Moje vzory
V téhle nové rubrice bych vám ráda představila své vzory, ať už ve psaní, v malování nebo čemkoliv jiném. Samozřejmě z toho nechci dělat hodiny dějepisu, bude to vždy jen krátké představení dané osoby a popis, čím je pro mě vzorem. Myslím si totiž, že řada významných umělců a osobností je neprávem opomíjena a zapomínána, naopak lidé, kteří "toho tolik nedokázali" jsou až přehnaně vyzdvihováni.
Doufám, že se vám nová rubrika a články v ní budou alespoň trochu líbit :-)
Thalia

Hobit - Šmakova dračí poušť - TRAILER

11. června 2013 v 19:03 | Thalia |  Aktuálně
Tak konečně je to tady, trailer ke 2.dílu Hobita, který má premiéru začátkem prosince. Trailer se mi moc líbí a jsem hrozně ráda, že se ve filmu objeví Legolas... :-)

Húrinovy děti

9. června 2013 v 23:22 | Thalia |  Moje myšlenky
Není to tak dávno, co jsem přečetla po delší odmlce další Tolkienovu knihu. Musím se přiznat, že před začátkem čtení jsem se toho trošku bála, protože jsem byla ještě plná dojmů z předchozí knihy - Chrámu Větrů od Terryho Goodkinda - a i když žánrově jsou ty knihy stejné, každá je z jiného světa, jiné doby, jinak vyprávěná a je to celkově naprosto odlišný příběh. Húrinovy děti jsem si vždycky chtěla přečíst, ale sháněla jsem je spíš tak pasivně. Když jsem po olympiádě z českého jazyka dostala poukázku do knihkupectví, jela jsem ji hned využít. Měla jsem v plánu koupit si Chrám Větrů a pokračování Duch Ohně. Jenže druhou zmiňovanou neměli, a abych plně využila poukázku, musela jsem si vzít ještě něco. A pak jsem uviděla plnou polici různých vydání Pána Prstenů a Hobita, mezi nimi i dětské ilustrované verze, a pak taky Húrinovy děti a bylo rozhodnuto. Ta knížka si mě prvně získala nádhernými ilustracemi, jejichž autorem je Alan Lee.
Když jsem začala číst, připadalo mi, že styl vyprávění je hodně podobný Silmarillionu. Četlo se mi krásně. Nevím, čím si mě ta kniha tolik získala, bylo to jako skryté kouzlo mezi řádky, které mě do sebe vtahovalo víc a víc. Celý příběh mě donutil přemýšlet o něm i ve chvílích, kdy jsem zrovna nečetla. Často jsem se přistihla, jak o něm sním v noci, ve škole, pořád. Začala jsem si s sebou Húrinovy děti brát i do školy, kde místo abych dávala pozor kvůli závěrečným testům, trávila jsem chvíle ve Středozemi.
Jenže ačkoliv je kniha nádherná a příběh mě uchvátil, je to především tragický příběh. Já těžce nesu smrt svých oblíbených literárních postav a tady tomu nebylo jinak, konkrétně se zde jednalo o Belega Cúthaliona, lučištníka z Doriathu. Sice jsem předem věděla, že zemře, ale i tak mě to vzalo. To už jsem prostě já..
Žádný z příběhů v Húrinových dětech nemá vysloveně dobrý konec. Je to ale kniha, která mě zase jednou "donutila" snít a přemýšlet, získala místo v mém srdci. Po jejím přečtení jsem dostala obrovskou chuť si znovu přečíst Hobita, Pána prstenů a Silmarillion a vrátit se do Středozemě. Posledních pár týdnů trávím v myšlenkách čas především tam a jsou to krásné vzpomínky na dobu, kdy jsem celé kouzlo Středozemě objevila. Jsou to teprve dva roky a mě se zdá, jako bych ten svět znala odjakživa.
Húrinovy děti mě vrátily do Středozemě, do míst, která mám nejraději :-) Tuhle knihu můžu jen a pouze doporučit.

Celtic music - Guardians of the Woods

8. června 2013 v 12:03 | Thalia |  Hudba
Keltskou hudbu jsem si v poslední době velice oblíbila. Stala se pro mě symbolem mých "přemýšlecích" večerů, kdy jen sedím na posteli, poslouchám hudbu, koukám z okna a přemýšlím. Obzvlášť k téhle se moc ráda vracím.