.
.
.
.
.
.
..

.
.

Červenec 2013

Netvor - Beastly

30. července 2013 v 21:39 | Thalia |  Knihy
Hezcí lidé to mají v životě jednodušší. Kdo tvrdí opak, je buď hloupý, nebo ošklivý.

Tuhle knížku jsem přečetla hned dvakrát na dovolené. Musím říct, že mě nadchla a zařadila se k mým nejoblíbenějším. Je to klasický příběh Kráska a zvíře, který zná snad každý, převedený do moderní podoby. Odehrává se v současnosti v New York City.
Kyle Kingsbury je oblíbený, pohledný a bohatý, ale také nafoukaný a arogantní syn známého televizního reportéra. Od mala byl vychováván heslem, že hezcí lidé to mají v životě jednodušší. Že se nemá bavit s ošklivými lidmi. Těm, kteří nepatřili k nejkrásnějším, se vysmíval.
Mezi takové lidi patřila i podivná spolužačka Kendra, kterou Kyle pozval na ples, aby ji tam mohl přede všemi ponížit. Nevěděl, že Kendra je bytost z jiného světa, čarodějnice, která ho za krutý žert potrestá. Udělala z něj tvora stejně ošklivého zvenku, jako byl uvnitř, a dala mu jen malou šanci na nápravu. Za tu jedinou bílou růži, která se Kyleově nafoukané přítelkyni nelíbila a on ji ze "soucitu" dal dívce, která na plese vybírala vstupenky, dostal dva roky na to, aby našel pravou lásku.
Když si Kyle uvědomí, že to všechno je pravda, je zoufalý a nechce dál žít. Po marných konzultacích s nejlepšími chirurgy a dermatology ve státě mu jeho otec koupí dům v Brooklynu, obrovský starý dům se zahradou s vysokým dřevěným plotem, aby na něj lidé neviděli.
Kyle zůstane v domě uvězněn s hospodyní Magdou a slepým domácím učitelem Williem Fratallim. Jeho jedinou vášní, jeho celým životem, se stane pěstování růží na zahradě, kde později postaví skleník. Naučí se vidět krásu jinak, než ji viděl doposud.
Pomocí kouzelného zrcátka, které mu dala Kendra, z nudy pozoroval různé lidi ve školní ročence. Dozví se například, že jeho přítelkyně ho podváděla s jeho nejlepším kamarádem, nebo to, že dívka, které dal na plese růži a kvůli které má naději zlomit prokletí, se jmenuje Linda Owensová a žije v polorozpadlém domě s drogově závislým otcem, který ji bije.
Když se Lindin otec vloupá ke Kyleovi (který si začne říkat Adrian) do skleníku a ten ho chytí, vymění svůj život za svoji dceru.

Linda Adriana nesnáší, cítí se v jeho domě jako ve vězení i přesto, že on se velice snaží, aby se jí u něj líbilo. Líbí se jí jen knihy, které jí koupil, a skleník s růžemi. Časem si však začne na svůj nový domov zvykat a Adrian se stane nejlepším přítelem, jakého kdy měla...

Další věc, která se mi na knize líbí je ta, že "Kráska" Linda není krásná v běžném slova smyslu - v knize je popisovaná jako dívka s dlouhými, rezavými vlasy, zelenýma očima a křivými zuby. Je prostě obyčejná, ale přesto se do ní Adrian zamiluje.

Podle románu od Alex Flinn byl natočený i film Beastly s Vanessou Hudgens v roli Lindy, Alexem Pettyferem (který měl původně ztvárnit Eragona) jako Kylem a Neilem Patrickem Harrisem jako slepým učitelem Willem. I když se film od knihy v mnohém liší (vzhled Lindy i Kylea, který si ve filmu neříká Adrian, ale Hunter), i tak se mi film líbí. A asi nejsem jediná, komu se Kyle líbí (ve filmu) víc jako netvor :D


Áčko

26. července 2013 v 12:26 | Thalia |  Fotografie
Tak hned na úvod - ne, nejsem úchyl (možná trošičku), nemám úchylné myšlenky (o tom ví pár lidí své), ale tohle vám sem prostě pro pobavení musím dát, protože jsem kolem toho v Itálii chodila každý den několikrát a pokaždé mě to rozesmálo. Zajímalo by mě, co si o tom myslel autor, když tohle logo tvořil....

Můj týden v Itálii

24. července 2013 v 22:41 | Thalia |  Aktuálně
Předem varuji, že se možná trošku rozepíšu, takže pokud vás to v půlce článku (nebo dříve) přestane bavit, nebudu se divit. Chtěla bych vám trošku přiblížit svoje zážitky z dovolené v Itálii. A ne, není to výsměch vám, kteří jste neměli to štěstí jet k moři ;)


Jsem doma

22. července 2013 v 19:24 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj :)
Včera jsem se vrátila z Itálie. Bylo to krásné vidět po dvou letech Riccione, i když původně jsme vůbec neměli v plánu tam jet (měli jsme jet jinam, ale dva týdny před odejzdem hlásila cestovka problém s ubytováním a tak nás přesunuli). Počasí bylo nádherné, bylo horko, ale slabý větřík od moře to dělal snesitelným. Nejkrásnější na tom byly večerní procházky městem, kde se někdy konaly trhy s různými šperky, obrazy a starožitnostmi, a potom mé vysedávání do noci na balkoně s knížkou, poslouchání moře a sledování světýlek výletních lodí.
Bohužel, můj foťáček už mi nesloužil tak dobře jako kdysi a hodně málo fotek stojí za zveřejnění. Přišla jsem na to, že když jsem se focení začala více věnovat, můj obyčejný kompaktní foťák už mi přestává stačit. Od rodičů mám slíbený nový, pokud budu mít v pololetí samé jedničky, a pokud ne, budu si na něj muset ještě chvíli počkat, ale to nevadí.
Fotky budu dodávat postupně později, až dám do počítače i ty z mobilu :)

Thalia


Loučím se

11. července 2013 v 11:29 | Thalia |  Aktuálně
Zítra vyrážíme do Itálie. Během nějakých 10 dní nebudou články a nebudu ani chodit na vaše blogy, ale budu se vám to snažit vynahradit, až se vrátím. Doufám, že tam načerpám hodně inspirace pro kreslení a malování, už teď mám spoustu plánů, bohužel je budu muset odložit, protože mi došly barvy.
Až se vrátím, přidám sem obrázek slunečnic, který jsem nedávno dokončila. Momentálně se věnuji kresbám portrétů (nebo se o to aspoň snažím). Oproti pracím z loňska vidím trochu zlepšení a to mě dokáže hodně povzbudit a posunout dál.
Mám taky ještě hodně práce se stahováním písniček na cestu, musím promazat kartu u foťáku a shromáždit všechny výtvarné potřeby, které budu brát s sebou.
Mějte se tu krásně,
Thalia

Růže

6. července 2013 v 22:54 | Thalia |  Kresby/malby
A je to tady, další moje pohroma s barvami. Na začátku do vypadalo docela hezky, ke konci jsem to - jako obvykle - pokazila. Dnes už na to nemám náladu, zítra zkusím ten prostředek vylepšit, je hrozný. No, posoudit můžete sami...

Směr Riccione

5. července 2013 v 10:15 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj všichni :-)
První prázdninový týden je skoro za námi. Hrozně to utíká, že? Musím se přiznat, že zatím jsem toho moc neudělala. Slíbila jsem si, že budu hodně kreslit a malovat, ale mám na to čas jen po večerech a navíc mám zase takovou "krizi", kdy mám pocit, že se mi nic nedaří a nenakreslím ani kolečko a čtvereček. Včera jsem začala malovat růži, už teď je mi jasné, že to dopadne hrozně.
Chystáte se někam na dovolenou, nebo jste už někde byli? Já jedu za týden do Itálie do Riccione, shodou okolností kousek od místa, kde jsme byli před dvěma lety. Původně jsme měli jet do Rimini, ale prý byly nějaké problémy s ubytováním, tak nás přesunuli do Riccione. Je to krásné místo, hlavně brzké ranní procházky po pláži jsou kouzelné :) Těším se na zvuk šplouchání vln, vůni moře, mokrý písek pod nohama... a taky s sebou beru věci na kreslení, i když to bude asi jen na skicování, podle kterého bych něco namalovala až doma.
Teď si vzpomínám na Chorvatsko, kde podél pláže prodávali nádherné obrazy a docela levně. Kdybych tak krásně někdy uměla malovat... :-)
Tak vám všem přeji krásné prázdniny,
Thalia