.
.
.
.
.
.
..

.
.

Srpen 2013

Studie lebky

27. srpna 2013 v 20:11 | Thalia |  Kresby/malby
Ahoj :) Jak si užíváté poslední prázdninové dny?
Já se hrozně těším na adapťák a zároveň jsem dost nervózní. Dnes jsem objednala zbytek výtvarných pomůcek v e-shopu a pak slintala nad všemi těmi barvami, to by se malovalo! Konečně jsem si taky dokoupila bílou barvu, takže budu zase moct začít malovat.
Snažím se každý den kreslit, začala jsem se studiemi lebky a baví mě to. Možná jsem blázen, ale každou lebku si pojmenuju :D Konkrétně tohle je Řehoř, ale proč zrovna on, to se mě raději neptejte :D Ze všech lebek ho mám nejraději, protože jsem na něj po dlouhé době vytáhla vodovky, které jinak vůbec nemusím. Zároveň je to moje taková první studie lebky, tak prosím buďte shovívaví. Ocením jakýkoliv názor nebo radu ;)


No jo, ty zuby jsou prostě strašný :D

Život

25. srpna 2013 v 15:05 | Thalia |  Moje myšlenky
Vlastně se tu nechci rozepisovat o životě jako takovém. Jen jsem často přemýšlela o jedné věci a zajímal by mě váš názor.

Co si myslíte o sebevraždách?

Má člověk právo brát něco tak cenného, co mu bylo svěřeno? Není to troufalost, ničit něco, co by umírající chtěli a nemohou to mít, a ten, kdo to má, tak si toho neváží? Nebo byl člověku svěřen život do rukou, aby s ním nakládal podle svého? Je to jeho majetek, o který se může kdykoliv dobrovolně připravit?
Já nevím. Někdo zastává názor, že život nám dal Bůh a nemáme právo si ho brát. Jiný tvrdí, že se svým životem si může každý naložit jak chce...

Co si o tom myslíte vy?

Káně lesní

23. srpna 2013 v 18:52 | Thalia |  Kresby/malby
Budu k sobě upřímná - mohlo to být mnohem lepší. Na druhou stranu se mi to nezdá špatné, naopak jsem kupodivu po dlouhé době docela spokojená. Jasně, při bližším zkoumání má břicho flekaté jak žirafa (k tomu zjištštění to nemusíte ani tak moc blízko zkoumat), vypadá jako překrmený holub s pařáty jak slepice. Jenže se mi povedlo to, že to stále kupodivu vypadá jako pták. Takže si vlastně nemám na co stěžovat, ne? Ale dost keců. Tady ten žirafák, jak jsem mu během kreslení začala říkat, je.


A nakonec to dopadlo tak, že jsem na antibiotikách a mám angínu, takže když už minimálně do konce prázdnin nikam nesmím, můžu aspoň o to víc kreslit, aby příští káně nevypadalo jako kříženec žirafy, slepice a holuba :))

Už se nám to blíží...

20. srpna 2013 v 20:29 | Thalia |  Aktuálně
Já vím, ona je ta věta hrozně otravná :D Ale snad mě pochopíte, prostě jdu na střední a tak se i trochu těším :) Mám takový dojem, že budu v kreslení nejhorší ze třídy, ale od toho tam jdu, abych se učila :) Momentálně jsem tak trochu nemocná, tak doufám, že se dám do pořádku do začátku září.
Konečně se mi po dovolené povedlo najet do starých kolejí a zase víc kreslit, kreslím každý den. Vyzkoušela jsem perokresbu a ačkoliv mi to ještě moc nejde, dost mě tahle technika baví. Taky jsem začala kreslit a malovat ptáky, zatím mám sovu, poštolku a pracuji na káněti, hrozně mě to chytlo :D Jestli to vypadá jako ptáci, to je zas kapitola jiná, sova by se trochu poznat dala (i když to byla moje první perokresba vůbec), ale poštolka vypadá jako slepice z Černobylu a káně zatím jako naježený kohout. Nedávno jsem si taky konečně nakreslila kloboučníka z Alenky v říši divů, chtěla jsem si ho nakreslit už dlouho a kupodivu to nevypadá nejhůř, i když svoje mouchy to má. Spoustu much.
Tak jo, asi bych vám měla přestat cpát, co se mi daří a nedaří kreslit a tak. Stejně to asi nikoho nebaví číst :D
A děkuji vám taky za komentáře u článku, kde jsem si vylévala srdíčko - musím přiznat, že jsem si to v hlavě srovnala a přišla k tomu, že o něj vlastně ani moc nestojím. Prostě to bylo jen takové pobláznění. Děkuju za komentáře ;)
A vy (my) školou povinní, užívejme poslední prázdninové dny :)

Vaše Thalia

Simple plan - This song saved my life

18. srpna 2013 v 16:43 | Thalia |  Hudba
Simple plan poslouchám už dlouho, ale tuhle písničku jsem si oblíbila hlavně poslední dobou. Spoustu písní od Simple plan vystihuje můj život i mé aktuální nálady...


Leonardo da Vinci

13. srpna 2013 v 13:04 | Thalia |  Moje vzory
No, tak jeho snad ani nemusím představovat, da Vinciho znají asi všichni :) Je jeden z mých absolutně největších vzorů.

Zmatená

12. srpna 2013 v 20:02 | Thalia |  Moje myšlenky
Je to tak... přišla na mě jedna z mých melancholických chvilek. Ani vlastně nevím jak ani proč, ale stalo se a já se můžu jen trápit.
Možná to znáte. Každý z nás má svůj vysněný ideál partnera, ať už je to princ na bílém koni nebo "obyčejný" kluk. A pak se třeba objeví někdo, kdo té představě vůbec neodpovídá, ale přesto vám pěkně zamotá city. A aby toho nebylo málo, nemá o vás zájem a jste mu lhostejní...

Lávka

8. srpna 2013 v 22:40 | Thalia |  Fotografie
Cesta k lanovce v Koutech byla nádherná - výhled na lesy a hory, malé dřevěné sruby, všude zeleno a zataženo, takže bylo aspoň měkčí světlo. Nevím, jestli jsem se už svěřila s tím, že si šetřím na digitální zrcadlovku, ale každopádně to ještě chvíli potrvá, tak se snažím čarovat se svým kompaktem.
Tahle lávka s pramínkem byly asi v půli cesty z Dlouhých strání k lanovce.


Dlouhé stráně

7. srpna 2013 v 12:59 | Thalia |  Fotografie
V pondělí jsem byla s rodiči na Dlouhých stráních, je to vodní nádrž v Jeseníkách s krásným výhledem na Praděd. Počasí vyšlo a výhled do okolí byl úžasný :)