.
.
.
.
.
.
..

.
.

Září 2013

Papoušek

21. září 2013 v 22:24 | Thalia |  Kresby/malby
Tohohle papouška jsem vytvořila v hodinách praktických cvičení minulé pondělí :-) Na to, jak nemám ráda suchý pastel, mě ta práce dost bavila. Šlo o to zkombinovat co nejvíce barev bez použití černé a bílé. Nešlo o nějakou anatomii nebo tak, takže chyby tam samozřejmě jsou, a navíc jsem to kreslila na šířku, i když to správně má být na výšku (protože by se mi výkres nevešel na lavici), proto je papoušek tak trochu pokřivený. S křídlem jsem si taky mohla víc vyhrát, vypadá jako rozmazaná duha. S pastelem ale vůbec nekreslím, takže to dopadlo docela dobře :-)


Beth Crowley - Warrior

17. září 2013 v 20:04 | Thalia |  Hudba
Ahoj :) Chtěla bych v nejbližší době přidat konečně nějaký inteligentní článek, ale zítra se vrátím ze školy v šest a v pátek mám zase běhání po městě, ale zkusím něco vymyslet ;) Zatím mám pro vás další hudební tip, písničku, kterou jsem si v poslední době opravdu oblíbila.


Support Lesbiens - Máj

14. září 2013 v 18:27 | Thalia |  Hudba
Máj určitě znáte všichni. Já jsem se poslední dobou do téhle písně hodně zaposlouchala a líbí se mi víc a víc...


Ze žačky studentkou

11. září 2013 v 19:45 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj všichni :)
Už předem se vám chci omluvit, že budu zadebávat jak články tady, tak i komentáře na vašich stránkách. Ve škole se mi hrozně líbí, baví mě to, ale domů se vracím pozdě (někdy až kolem šesté), čeká mě večer strávený nad burzou učebnic, sepisování chybějících pomůcek, stahování a tisknutí modulů a občas mám pocit, že u to s nervama nezvládnu, a to je teprve začátek roku! Když k tomu připočítám domácí úkoly a učení, asi začnu balit do psychiatrické léčebny.
Ne, neberte to jako stěžování, vždyť mám, co jsem chtěla, a škola mě baví :) Jen chci, abyste věděli, že na vaše blogy chodím, i když třeba nekomentuji. Pokusím se to co nejdřív nějak ustálit a uklidnit a najít si trochu času :)

Vaše Thalia

Tak jsem se vám vrátila...

7. září 2013 v 11:29 | Thalia |  Aktuálně

Jen pro info, oficiálně jsme třída PV1, ale třídní učitel nám říká Dacani III. ;)

Jsem doma. Upřímně nechápu, čeho jsem se tak bála. První den jsem byla cestou docela nervózní, jela jsem s rodiči autem, abych se s krosnou nemusela tahat celou cestu od autobusu až ke škole. Před školou bylo plno studentů, mezi nimi jsem poznala kamarádku, se kterou jsem byla o prázdninách jednou venku, abychom se trochu poznaly. Šly jsme spolu do třídy (opět máme třídu v nejvyšším patře, fakt super) a sedly si úplně dozadu do rohu, není tam moc vidět :D
Když jsme byli ve třídě všichni, třídní nás uvítal, řekl nám pár organizačních věcí a tak a šli jsme do kulturáku na zahájení školního roku.
O půl jedné byl odjezd na GOučko, jeli jsme v autobuse s třídami E1 a TL1, protože byli ubytovaní kousíček od nás.
Ve třídě máme spoustu fajn lidí, takže pokud jsem se bála, že si nesedneme, bylo to zbytečně. Společných zážitků máme všichni plno. Nebudu je sem psát všechny, když tak doplním postupně :)

A jak jste si užili začátek školního roku vy?

Zpátky do školy

1. září 2013 v 14:30 | Thalia |  Aktuálně
Taky vám zní ten nadpis tak otravně? Možná je to tím, že ho vidíme od začátku srpna v každém druhém letáku s pestrobarevným podnadpisem "jak vybavit prvňáčka". No jo, ale jak vybavit prváčka se už nikde nepíše, protože prváček je přeci už samostatný tvor, co se vybaví sám.
Začíná se mě trochu zmocňovat nervozita. To víte, vybírání oblečení, balení na adapťák, poslední dohledávání budoucích spolužáků...
Zítra hned po zahájení vyrážíme na týdenní adaptační kurz, takže se ozvu až za týden. Potom mě čeká shánění učebnic na burze, poslední dokupování pomůcek a stresování, co všechno mi ještě chybí.
To nadšení z přestupu na střední mě začíná opouštět. Ne že bych se netěšila, ale mám prostě obavy. To k tomu ale asi patří :)
Tak si užijte (pokud to jde) nástup do školy a první zářijový týden.

Thalia