.
.
.
.
.
.
..

.
.

Listopad 2013

Bitva začala

29. listopadu 2013 v 16:53 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj všem :-)
Tento týden pro mě bohužel začal smutně. Po 2,5 letech nám umřela Leilinka, což byl náš křeček. Byla už poslední dobou hodně špatná, skoro se nemohla hýbat a moc nejedla. Ve středu jsme si tedy dovezli Vločku (jak jí začala říkat sestra), která je sice ještě hodně malinká, ale je to zlatíčko :-)
No a k nadpisu... ve středu jsme začali pracovat na klauzurách. Zátiší není zase tak moc těžké, jsou tam tři skleněné lahve, nerezový hrníček, dřevná krychlička, otevřená knížka a lebka nějakého zvířete. Co se týká rozměřování, to mi absolutně nešlo - první dvě hodiny jsem zuřila, vztekala se a nadávala, že se můžu na všechno vykašlat a propadnu, pak jsem si pustila do sluchátek hudbu a šlo to lépe. Zatím mám sice jen náčrt, ale nevypadá to nejhůř (to já to pokazím stínováním). Prostě mi začala bitva o dobrou známku :-)
Ve škole máme v rámci angličtiny fotografickou soutěž - musíme něco vyfotit a napsat k tomu anglicky popis na 100-150 slov. No, chci se přihlásit a jsem zvědavá, jak to půjde :-)

Mějte se krásně a přeji hezkou první adventní neděli!

Poslední fotka s Leilinkou.

Klauzury jsou tady...

24. listopadu 2013 v 10:41 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj :-)
Tak nějak nám to všechno ubíhá - už jen měsíc do Vánoc, už jen necelý měsíc do Šmakovy dračí pouště, už jen pár dní.... do klauzur.
Sotva jsem si stihla zvyknout, že už jsem na střední, čekají mě klauzury. Teď se budu bavit o těch do kreslení, protože kromě toho mám ještě klauzuru do dějin umění, ale to teď není tak důležité. Zádání je zátiší uhlem s drapérií a jako doprovodná práce lavírování výřezu z onoho zátiší. Řeknu to asi takhle - nemám ráda uhel a nemám ráda zátiší. Neumím kreslit lesklé předměty, nedej bože ďábelsky lesklé nerezové hrnky a skleničky. Neumím kreslit drapérii. Neumím... neumím prakticky nic, a to mi na známce z klauzur tak ohromně záleží.
No jo, ono to nějak dopadne :-)

Začala jsem kreslit Bilba, ale nevím, kdy a jestli vůbec ho dokončím. Mezitím jsem ještě úspěšně zkazila portrét Jona Snowa z Hry o Trůny a večery trávím neuspěšným čmáráním skleniček. Měla jsem rozkresleného ještě Belega Cúthaliona, jenže nevím, kam jsem ho zahrabala. Plánovala jsem si překreslit nějakou ilustraci z Húrinových dětí, které jsem začala znovu číst, ale netuším, kdy se k tomu dostanu.

No vida, tak ze svých nervů z klauzur jsem se vypsala (číst to nemusíte :)). A co vy, už máte nakoupené vánoční dárky? Já už bych měla pomalu začít :-)
Tak se mějte hezky a pokud bych do té doby nenapsala, tak vám přeji hezkou první adventní neděli :-)

Thalia

Pokus o lavírování zátiší na A2. Toho výřezu u té flašky a knížky
si nevšímejte, ten je totiž tužkou, zbytek je tuší.

Kůň - detail

17. listopadu 2013 v 13:55 | Thalia |  Fotografie
Včera jsem byla po delší době u koní. Foťák jsem nemohla nechat doma :-) Nebyly sice ideální podmínky k focení, většina fotek je přesvětlená, přesto se jich pár povedlo. A děkuji Elvisovi, že mi tak hezky pózoval :-)Město čte knihu 2013 a jiné události

9. listopadu 2013 v 9:24 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj :-)
Omlouvám se, že jsem dlouho nic nenapsala, ale tenhle týden jsem měla opravdu co dělat. Na kreslení doma nemám skoro vůbec čas a vlastně ani moc chuť. Za dva týdny máme začít pracovat na klauzurách (těch výtvarných) a já mám takový pocit, že lépe jak na trojku to prostě neudělám. K tomu všemu máme příští týden psát několik čtvrtletek a já nic neumím...

No, dost bylo naříkání a stěžování si, vždyť koneckonců jsem tam, kde jsem chtěla být.
Ve čtvrtek jsem se zúčastnila 9.ročníku akce města Šumperka Město čte knihu 2013. Letošní ročník byl věnován Karlu Poláčkovi a jeho sbírce povídek Kolotoč. Četla jsem jak ve škole na čtenářské štafetě, tak i večer v městské knihovně. Sice jsem kvůli přípravám zameškala spoustu věcí ve škole, ale jsem nakonec ráda, že jsem tam šla. Za přečtení těch několika povídek jsem dostala celou sbírku Kolotoč, tak si mám aspoň po večerech co číst :-)

Chtěla bych si znovu přečíst Hobita, když má být za měsíc premiéra druhého dílu, ale nevím, kde na to vezmu čas. Už se na film hrozně moc těším, tak doufám, že nebudu zklamaná :-) Chystám se i z Hobita něco nakreslit, chtěla jsem něco s vodovkama, ale bohužel jsem barvy i štětce nechala ve škole, takže teď o víkendu nic nebude.
Díky Eamanë jsem se dozvěděla o písni od Eda Sheerana I see fire, která bude v závěrečných titulkách druhého Hobita. Poslouchám ji pořád dokola :-)

Tak se zatím mějte hezky, doufám, že se zase ozvu co nejdřív.

Thalia