.
.
.
.
.
.
..

.
.

Prosinec 2013

Ilustrace - Bilbo a trpaslíci na sudech

28. prosince 2013 v 15:07 | Thalia |  Kresby/malby
Ahoj :-)
Tak jaké byly Vánoce? Já za sebe je hodnotím jako úžasné :-) Pohádky, cukroví, volno... no prostě super. Hned začátkem prázdnin jsem zkusila jednu ilustraci z Hobita na větší formát, konkrétné je to Bilbo s traslíky na sudech (nebo spíš Bilbo na sudu a trpaslíci v sudech) na řece. Přiznám se, že tou vodou jsem si to docela pokazila, navíc řeka v dálce splývá s oblohou, což taky nebylo v plánu.
Momentálně mám načrtnutou Tauriel, teď jen se dokopat k tomu ji dodělat... :-)


Veselé Vánoce!

24. prosince 2013 v 8:24 | Thalia |  Aktuálně
Všem vám přeji krásné Vánoce, mnoho splněných přání a hodně štěstí do nového roku :-)


Thalia

Tajné deníky ze Společenstva prstenu

20. prosince 2013 v 17:49 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj!
Konečně jsme se dočkali prázdnin :-) Mám spoustu plánů na kreslení (převážně z Hobita) a budu sem svá více či méně povedená dílka postupně přidávat. Kamarádka mi poslala odkaz na Tajné deníky ze Společenstva prstenu, vřele doporučuji, válela jsem se u toho smíchy! ;-)


Šmakova dračí poušť

15. prosince 2013 v 14:49 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj :-)
Tak jsem se konečně dočkala! Po týdnu okusování nehtů, bloudění myšlenkami ve Středozemi a netrpělivosti jsem včera viděla druhý díl Hobita. Od začátku jsem se snažila nehledat na filmu chyby a prostě si ho užívat, takže hodnocení bych shrnula takto: :3 <3
Je mi jasné, že dlouho budu v duchu mimo, že si musím znovu přečíst Hobita a mám naplánovanou i jednu takovou výtvarnou prácičku, ale to až o prázdninách, protože tento týden bude dost našlapaný. Už se těším, až to bude za mnou :-) Konečně dokončím klauzuru do dějin umění i do kreslení, na těch dvou známkách mi hodně záleží, tak doufám, že z kreslení bude aspoň ta dvojka.
Taky se tak těšíte na Vánoce? Na pohádky, na perníčky, na volno, tu atmosféru... jen mě mrzí, že v tom spěchu si ji teď tolik nevychutnám, ale hodlám si to vynahradit :-)
Všem vám přeji krásnou 3. adventní neděli :-)

Thalia

Můj "pokrok" v klauzuře - opravená (ačkoli stále zvláštní) drapérie,
stále křivý hrníček a nedokončené pozadí. Přesto jsem poměrně
spokojená a snad to nebude taková katastrofa :-)

Jak se blíží Vánoce a další strasti s nimi spojené

5. prosince 2013 v 20:10 | Thalia |  Aktuálně
Ahoj :-)
Od posledního článku zase utekl téměř týden a tak mě napadlo, že bych se mohla zase ozvat, jak se mi daří. Všeobecně známý fakt je, že se blíží Vánoce a já jsem se vším pěkně pozadu. Nemám nakoupené dárky, příprava žádná, nemluvě o tom, že si pro všechen spěch ani nevychutnám předvánoční atmosféru.
Ve škole se mi pořád více či méně daří, včera jsem pokročila s klauzurní prací. Nejsem zdaleka spokojená, ale mám ještě 5 hodin na to, abych ji přivedla k dokonalosti (berte to prosím obrazně), spravila příšerně křivé tvary, vylepšila stínování a vymyslela, jak vyřeším pozadí.

Nakonec bych se chtěla omluvit, co se týká komentování vašich článků - často se mi stane, že se komentář odešle, ale nezobrazí, a když ho odešlu znovu, pošle se dvakrát. Někdy se mi ani nechce dlouhý komentář znovu přepisovat, takže ho potom neodešlu vůbec.

Přeji vám krásný víkend a hezkou druhou adventní neděli :-)

Thalia

Moje "úžasná" klauzura - splácnutý hrníček, rozteklá lahev, divná krychlička,
nelebkovitá lebka, nehotové sklenice a drapérie, která nevypadá jako drapérie
- tohle je prosím mé veledílo :-)