.
.
.
.
.
.
..

.
.

Leden 2015

Lucerna

30. ledna 2015 v 13:44 | Thalia |  Fotografie
Mým snem je umět skvěle fotit a k tomu perfektně pracovat s photoshopem. Neumím ani jedno, ale snažím se na sobě makat :) Tentokrát jsem si dala za cíl v photoshopu rozsvítit lucerničku, kterou máme doma a která sama o sobě nesvítí. Je krásná, no bohužel, moje umění jaksi nedosahuje takových kvalit abych ji dovedla nějak vhodně někam zakomponovat a proto se musím učit, učit a učit :)


Pomsta spolužačce

17. ledna 2015 v 19:45 | Thalia |  Kresby/malby
V druháku nám ke "kreslícím" předmětům přibyla i figurální kresba. Celkem sranda, řeknu vám :) Prvních pár hodin jsme kreslili sádrového svalovce uhlem, pak jsme začali rudkou - a docela mě tahle technika chytla :) Oproti uhlu se sice nedá neustále přemazávat, ale zase se dá krásně rozmývat vodou. No, a od jisté doby se kreslíme se spolužáky navzájem, zrovna ve středu jsem seděla modelem já a řeknu vám, sedět dvě hodiny bez hnutí jako socha v tak debilní poloze (opřená jen polovinou zad, jedna ruka úplně odkrvená, zatuhlý krk) je fakt něco :P
Tady je jedna moje pomsta spolužačce, myslím že to bylo poprvé rudkou :) Je to jedna z mých dvou nejlepších kamarádek ve třídě, a stejně mě už nemá ráda a já ji taky ne (samozřejmě ironie, i když bychom to nahlas nikdy nepřiznaly!), takže nebylo co zkazit :D


Ze tmy do světla

15. ledna 2015 v 18:28 | Thalia |  Aktuálně
Zdravím vás :)
Rozhodla jsem se dát tady tomu aspoň trošku světlejší nádech, protože se blog i moje duše už dost dlouho utápěly v čené. Čas vylézt trošku do světla :) Co se týká vzhledu, upřímně, je to jednoduchý, nechtělo se mi nic vymýšlet, ostuda na někoho kdo studuje grafiku :P Nejsem fanda textu psaného anglicky v záhlaví a tak, ale co naděláte, když všechny hezké fonty nepodporují háčky a čárky :)
K události, co mě uvrhla do depresí - můžu říct, že každá holka by měla být šťastná, pokud má svého přítele a nejlepšího kamaráda, ovšem největší výhra je mít oboje v jednom :) Ten pocit, že se mu můžu kdykoliv s čímkoliv svěřit a on mě neodsoudí a podpoří, je k nezaplacení :)
Plánuji si koupit nový objektiv, nejspíš pevnou padesátku, chtěla bych si zkusit focení s pevným sklem :) doufám, že se s ním taky hodně naučím a dostanu svoje fotky zas na lepší úroveň, až bude venku teplo, mám naplánováno plno projektů a chtěla bych se do budoucna víc věnovat portrétům a focení lidí (už mám vybranou skupinku mučedníků, které budu neustále tyranizovat s foťákem, che che)
Nuže... vám, co sem ještě občas zabloudíte, bych popřála vše nejlepší do nového roku, nechť vás hvězdy provázejí na vaší pouti :)

Th.