.
.
.
.
.
.
..

.
.

Srpen 2015

Testování Heliose

11. srpna 2015 v 12:13 | Thalia |  Aktuálně
Zdravím vás :) Koukám, že je to pěkně dlouho, co jsem tady byla naposled. No, moc věcí se nezměnilo, jen jsem asi neměla moc chuť něco tvořit a přispívat. A možná ji úplně nemám ani teď, je nechutné vedro a já bych nejradši jen ležela. Jenže mě to nebaví. Celý červenec jsem byla na brigádě ve firmě, která vyrábí kartony a plasty, a tudíž jsem měla na srpen s přítelem spoustu plánů. Výlety, procházky, bazén... no, na výlety se jezdit nedá, pokud bychom nejeli na Aljašku. Na procházky se dá chodit tak po deváté večer a jezdit na bazén se taky nedá každý den. Mám docela vztek, protože jak začne škola, budu od rána do večera tam a na další věci moc nebude čas.
No, tak to by bylo. Pořídila jsem si Heliose, objektiv, který je plně manuální a taky pěkně těžký, na to, jak je malý, a taky docela starý :) Pro profíka asi ztráta času, pro mě pěkný objektiv na hraní a taky na vyzkoušení manuálního ovládání. Jediná nevýhoda je, že na Nikonu je použitelný jen jako portrétní nebo na detaily, protože s redukcí bez optického členu ostří jen tak na dva metry a navíc má pevné ohnisko 58 mm, s crop faktorem ještě víc. Redukce s optickým členem má údajně docela negativní dopad na výslednou kvalitu, takže nic. Nicméně i tak jsem si Helios zamilovala, i když počád trošku bojuju s tím manuálním ostřením, ale to se snad zlepší :)

Foceno po cestě Boubínským pralesem na Šumavě :)

Strašně se mi líbí ten kruhový bokeh :3

Opět Boubín

Je to přítelův hrošík a byl se mnou na dovolené na Šumavě, tak jsem ho vyfotila na každém místě, kde jsme byli - u pramene Vltavy, v rodného domu Mistra Jana Husa, na rozhledně na Lipně... :)

Přeji krásný zbytek prázdnin, užijte si teplo, sluníčko a "příjemných letních" 40°! :)

Th.